MENU

U10 Drenge B (10) INDE, Pulje 206 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
249014
09-11 2019
Kl. 09:30
Løgstrup G&IF (2) Alhedens IF Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249015
09-11 2019
Kl. 09:40
NUGF Viborg (1) Overlund GF (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249016
09-11 2019
Kl. 09:50
Kjellerup IF KLG (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249017
09-11 2019
Kl. 10:00
Løgstrup G&IF (2) NUGF Viborg (1) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249018
09-11 2019
Kl. 10:10
Alhedens IF Kjellerup IF Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249019
09-11 2019
Kl. 10:20
Overlund GF (2) KLG (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249020
09-11 2019
Kl. 10:30
NUGF Viborg (1) Kjellerup IF Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249021
09-11 2019
Kl. 10:40
Overlund GF (2) Løgstrup G&IF (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249022
09-11 2019
Kl. 10:50
KLG (2) Alhedens IF Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249023
09-11 2019
Kl. 11:00
Kjellerup IF Løgstrup G&IF (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249024
09-11 2019
Kl. 11:10
NUGF Viborg (1) KLG (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249025
09-11 2019
Kl. 11:20
Alhedens IF Overlund GF (2) Løgstrup Hallen Løgstrup G&IF
249037
07-12 2019
Kl. 10:10
Alhedens IF NUGF Viborg (1) Arena Midt Kjellerup IF
249038
07-12 2019
Kl. 10:20
Kjellerup IF Overlund GF (2) Arena Midt Kjellerup IF
249036
07-12 2019
Kl. 10:30
Løgstrup G&IF (2)
!
NB: Løgstrup G&IF (2) er taberdømt
KLG (2) Arena Midt Kjellerup IF
251397
07-12 2019
Kl. 10:40
Kjellerup IF NUGF Viborg (1) Arena Midt Kjellerup IF
249044
07-12 2019
Kl. 10:50
KLG (2) Overlund GF (2) Arena Midt Kjellerup IF
249042
07-12 2019
Kl. 11:00
Kjellerup IF Alhedens IF Arena Midt Kjellerup IF
249043
07-12 2019
Kl. 11:10
NUGF Viborg (1) Løgstrup G&IF (2)
!
NB: Løgstrup G&IF (2) er taberdømt
Arena Midt Kjellerup IF
249039
07-12 2019
Kl. 11:20
Alhedens IF Løgstrup G&IF (2)
!
NB: Løgstrup G&IF (2) er taberdømt
Arena Midt Kjellerup IF
251398
07-12 2019
Kl. 11:20
Løgstrup G&IF (2)
!
NB: Løgstrup G&IF (2) er taberdømt
Overlund GF (2) Arena Midt Kjellerup IF
249040
07-12 2019
Kl. 11:30
KLG (2) Kjellerup IF Arena Midt Kjellerup IF
249041
07-12 2019
Kl. 11:40
Overlund GF (2) NUGF Viborg (1) Arena Midt Kjellerup IF
248993
18-01 2020
Kl. 11:20
Alhedens IF KLG (2) Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
248994
18-01 2020
Kl. 11:30
Løgstrup G&IF (2) Kjellerup IF Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
248995
18-01 2020
Kl. 11:40
KLG (2) NUGF Viborg (1) Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
248996
18-01 2020
Kl. 11:50
Overlund GF (2) Alhedens IF Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
248997
18-01 2020
Kl. 12:00
KLG (2) Løgstrup G&IF (2) Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
248998
18-01 2020
Kl. 12:10
NUGF Viborg (1) Alhedens IF Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
248999
18-01 2020
Kl. 12:20
Overlund GF (2) Kjellerup IF Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
249000
18-01 2020
Kl. 12:30
Løgstrup G&IF (2) Alhedens IF Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
249001
18-01 2020
Kl. 12:40
NUGF Viborg (1) Overlund GF (2) Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
249002
18-01 2020
Kl. 12:50
Kjellerup IF KLG (2) Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
249003
18-01 2020
Kl. 13:00
Løgstrup G&IF (2) NUGF Viborg (1) Alhede Hallerne (inde) Alhedens IF
251409
22-02 2020
Kl. 11:40
Alhedens IF Kjellerup IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251410
22-02 2020
Kl. 11:50
Overlund GF (2) KLG (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251414
22-02 2020
Kl. 12:00
Kjellerup IF Løgstrup G&IF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251416
22-02 2020
Kl. 12:10
Alhedens IF Overlund GF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251417
22-02 2020
Kl. 12:20
Løgstrup G&IF (2) KLG (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251419
22-02 2020
Kl. 12:30
Kjellerup IF Overlund GF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251418
22-02 2020
Kl. 12:40
Alhedens IF NUGF Viborg (1)
!
NB: NUGF Viborg (1) er taberdømt
Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251415
22-02 2020
Kl. 12:50
NUGF Viborg (1)
!
NB: NUGF Viborg (1) er taberdømt
KLG (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251411
22-02 2020
Kl. 12:50
NUGF Viborg (1)
!
NB: NUGF Viborg (1) er taberdømt
Kjellerup IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251412
22-02 2020
Kl. 13:00
Overlund GF (2) Løgstrup G&IF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
251413
22-02 2020
Kl. 13:10
KLG (2) Alhedens IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind