MENU

U10 Drenge C (10) INDE, Pulje 211 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
228430
10-11 2019
Kl. 14:40
Overlund GF (3) Aalestrup IF (1) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228431
10-11 2019
Kl. 14:50
IF Trojka / Team Nørreå (1) BMK Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228432
10-11 2019
Kl. 15:00
NUGF Viborg (2) Overlund GF (3) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228433
10-11 2019
Kl. 15:10
Aalestrup IF (1) IF Trojka / Team Nørreå (1) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228434
10-11 2019
Kl. 15:20
BMK NUGF Viborg (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228435
10-11 2019
Kl. 15:30
Overlund GF (3) IF Trojka / Team Nørreå (1) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228436
10-11 2019
Kl. 15:40
Aalestrup IF (1) BMK Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228437
10-11 2019
Kl. 15:50
IF Trojka / Team Nørreå (1) NUGF Viborg (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228438
10-11 2019
Kl. 16:00
BMK Overlund GF (3) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
228439
10-11 2019
Kl. 16:10
NUGF Viborg (2) Aalestrup IF (1) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
209532
08-12 2019
Kl. 10:00
Aalestrup IF (1) NUGF Viborg (2) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209533
08-12 2019
Kl. 10:10
Overlund GF (3) BMK Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209534
08-12 2019
Kl. 10:20
NUGF Viborg (2) IF Trojka / Team Nørreå (1) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209535
08-12 2019
Kl. 10:30
BMK Aalestrup IF (1) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209536
08-12 2019
Kl. 10:40
IF Trojka / Team Nørreå (1) Overlund GF (3) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209537
08-12 2019
Kl. 10:50
NUGF Viborg (2) BMK Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209538
08-12 2019
Kl. 11:00
IF Trojka / Team Nørreå (1) Aalestrup IF (1) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209539
08-12 2019
Kl. 11:10
Overlund GF (3) NUGF Viborg (2) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209540
08-12 2019
Kl. 11:20
BMK IF Trojka / Team Nørreå (1) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
209541
08-12 2019
Kl. 11:30
Aalestrup IF (1) Overlund GF (3) Aalestrup Idrætscenter Aalestrup IF
228398
18-01 2020
Kl. 11:20
Overlund GF (3) Aalestrup IF (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228399
18-01 2020
Kl. 11:30
IF Trojka / Team Nørreå (1) BMK Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228400
18-01 2020
Kl. 11:40
NUGF Viborg (2) Overlund GF (3) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228401
18-01 2020
Kl. 11:50
Aalestrup IF (1) IF Trojka / Team Nørreå (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228402
18-01 2020
Kl. 12:00
BMK NUGF Viborg (2) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228403
18-01 2020
Kl. 12:10
Overlund GF (3) IF Trojka / Team Nørreå (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228404
18-01 2020
Kl. 12:20
Aalestrup IF (1) BMK Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228417
18-01 2020
Kl. 12:30
IF Trojka / Team Nørreå (1) NUGF Viborg (2) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228418
18-01 2020
Kl. 12:40
BMK Overlund GF (3) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
228419
18-01 2020
Kl. 12:50
NUGF Viborg (2) Aalestrup IF (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
190140
22-02 2020
Kl. 10:00
Aalestrup IF (1) NUGF Viborg (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193346
22-02 2020
Kl. 10:10
Overlund GF (3) BMK Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193347
22-02 2020
Kl. 10:20
NUGF Viborg (2) IF Trojka / Team Nørreå (1) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193348
22-02 2020
Kl. 10:30
BMK Aalestrup IF (1) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193349
22-02 2020
Kl. 10:40
IF Trojka / Team Nørreå (1) Overlund GF (3) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193350
22-02 2020
Kl. 10:50
NUGF Viborg (2) BMK Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193351
22-02 2020
Kl. 11:00
IF Trojka / Team Nørreå (1) Aalestrup IF (1) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193352
22-02 2020
Kl. 11:10
Overlund GF (3) NUGF Viborg (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
193353
22-02 2020
Kl. 11:20
BMK IF Trojka / Team Nørreå (1) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
209576
22-02 2020
Kl. 11:30
Aalestrup IF (1) Overlund GF (3) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind