MENU

U9 Drenge A (11) INDE , Pulje 231 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
209205
10-11 2019
Kl. 11:20
Oversidder Ringkøbing IF Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209206
10-11 2019
Kl. 11:30
Herning KFUM (1) Guldminen (1)
!
NB: Guldminen (1) er taberdømt
Vesterhavs-Hallen Bane 1 Ringkøbing IF
209207
10-11 2019
Kl. 11:40
Hammerum IF (1) Brande IF (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209208
10-11 2019
Kl. 11:50
KLG (1) Oversidder Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209209
10-11 2019
Kl. 12:00
Guldminen (1)
!
NB: Guldminen (1) er taberdømt
Ringkøbing IF Vesterhavs-Hallen Bane 1 Ringkøbing IF
209210
10-11 2019
Kl. 12:10
Herning KFUM (1) Hammerum IF (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209211
10-11 2019
Kl. 12:20
Brande IF (1) KLG (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209212
10-11 2019
Kl. 12:30
Oversidder Guldminen (1) Vesterhavs-Hallen Bane 1 Ringkøbing IF
209213
10-11 2019
Kl. 12:40
Ringkøbing IF Hammerum IF (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209214
10-11 2019
Kl. 12:50
Brande IF (1) Herning KFUM (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209215
10-11 2019
Kl. 13:00
Guldminen (1)
!
NB: Guldminen (1) er taberdømt
KLG (1) Vesterhavs-Hallen Bane 1 Ringkøbing IF
209216
10-11 2019
Kl. 13:10
Hammerum IF (1) Oversidder Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209217
10-11 2019
Kl. 13:20
Ringkøbing IF Brande IF (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209218
10-11 2019
Kl. 13:30
KLG (1) Herning KFUM (1) Vesterhavs-Hallen Ringkøbing IF
209253
08-12 2019
Kl. 12:20
Guldminen (1) Hammerum IF (1) Brande Hallerne Brande IF
209254
08-12 2019
Kl. 12:30
Oversidder Brande IF (1) Brande Hallerne Brande IF
209255
08-12 2019
Kl. 12:40
Herning KFUM (1) Ringkøbing IF Brande Hallerne Brande IF
209256
08-12 2019
Kl. 12:50
Hammerum IF (1) KLG (1) Brande Hallerne Brande IF
209257
08-12 2019
Kl. 13:00
Brande IF (1) Guldminen (1) Brande Hallerne Brande IF
209258
08-12 2019
Kl. 13:10
Herning KFUM (1) Oversidder Brande Hallerne Brande IF
209259
08-12 2019
Kl. 13:20
KLG (1) Ringkøbing IF Brande Hallerne Brande IF
209260
08-12 2019
Kl. 13:30
Guldminen (1) Herning KFUM (1) Brande Hallerne Brande IF
209261
08-12 2019
Kl. 13:40
Ringkøbing IF Oversidder Brande Hallerne Brande IF
209262
08-12 2019
Kl. 13:50
Brande IF (1) Hammerum IF (1) Brande Hallerne Brande IF
209263
08-12 2019
Kl. 14:00
Oversidder KLG (1) Brande Hallerne Brande IF
209264
08-12 2019
Kl. 14:10
Ringkøbing IF Guldminen (1) Brande Hallerne Brande IF
209265
08-12 2019
Kl. 14:20
Hammerum IF (1) Herning KFUM (1) Brande Hallerne Brande IF
209266
08-12 2019
Kl. 14:30
KLG (1) Brande IF (1) Brande Hallerne Brande IF
209240
18-01 2020
Kl. 11:00
Hammerum IF (1) Ringkøbing IF Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209241
18-01 2020
Kl. 11:10
Herning KFUM (1) Brande IF (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209252
18-01 2020
Kl. 11:20
Ringkøbing IF KLG (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209246
18-01 2020
Kl. 11:30
Hammerum IF (1) Guldminen (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209245
18-01 2020
Kl. 11:40
Herning KFUM (1) KLG (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209244
18-01 2020
Kl. 11:50
Brande IF (1) Ringkøbing IF Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209239
18-01 2020
Kl. 12:00
Guldminen (1) Oversidder Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209251
18-01 2020
Kl. 12:00
Oversidder Herning KFUM (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209249
18-01 2020
Kl. 12:10
KLG (1) Hammerum IF (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209250
18-01 2020
Kl. 12:20
Guldminen (1) Brande IF (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209248
18-01 2020
Kl. 12:30
Ringkøbing IF Herning KFUM (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209247
18-01 2020
Kl. 12:40
Brande IF (1) Oversidder Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209243
18-01 2020
Kl. 12:40
Oversidder Hammerum IF (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209242
18-01 2020
Kl. 12:50
KLG (1) Guldminen (1) Hammerum-Gjellerup Hallen Hammerum IF
209181
23-02 2020
Kl. 10:50
Oversidder Ringkøbing IF Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209182
23-02 2020
Kl. 11:00
Herning KFUM (1) Guldminen (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209183
23-02 2020
Kl. 11:10
Hammerum IF (1) Brande IF (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209184
23-02 2020
Kl. 11:20
KLG (1) Oversidder Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209185
23-02 2020
Kl. 11:30
Guldminen (1) Ringkøbing IF Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209186
23-02 2020
Kl. 11:40
Herning KFUM (1) Hammerum IF (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209187
23-02 2020
Kl. 11:50
Brande IF (1) KLG (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209188
23-02 2020
Kl. 12:00
Oversidder Guldminen (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209189
23-02 2020
Kl. 12:10
Ringkøbing IF Hammerum IF (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209190
23-02 2020
Kl. 12:20
Brande IF (1) Herning KFUM (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209191
23-02 2020
Kl. 12:30
Guldminen (1) KLG (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209192
23-02 2020
Kl. 12:40
Hammerum IF (1) Oversidder Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209193
23-02 2020
Kl. 12:50
Ringkøbing IF Brande IF (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
209194
23-02 2020
Kl. 13:00
KLG (1) Herning KFUM (1) Alpi Hallerne (Lind) Lind/Kollund (KLG)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind