MENU

U8 Drenge A (12) INDE, Pulje 262 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
781543
09-11 2019
Kl. 12:10
Vildbjerg SF (1) Rindum SU (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781544
09-11 2019
Kl. 12:20
Ikast FC (1) Ringkøbing IF (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781545
09-11 2019
Kl. 12:30
Hammerum IF (1) Arnborg IF Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781546
09-11 2019
Kl. 12:40
Tjørring IF (1) SHN/Ulfborg (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781547
09-11 2019
Kl. 12:50
Ringkøbing IF (1) Vildbjerg SF (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781548
09-11 2019
Kl. 13:00
Rindum SU (1) Ikast FC (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781549
09-11 2019
Kl. 13:10
SHN/Ulfborg (1) Hammerum IF (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781550
09-11 2019
Kl. 13:20
Arnborg IF Tjørring IF (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781551
09-11 2019
Kl. 13:30
Ikast FC (1) Vildbjerg SF (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781552
09-11 2019
Kl. 13:40
Ringkøbing IF (1) Rindum SU (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781553
09-11 2019
Kl. 13:50
Arnborg IF SHN/Ulfborg (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781554
09-11 2019
Kl. 14:00
Tjørring IF (1) Hammerum IF (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781555
09-11 2019
Kl. 14:10
Vildbjerg SF (1) Arnborg IF Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781556
09-11 2019
Kl. 14:20
Ikast FC (1) SHN/Ulfborg (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
781557
07-12 2019
Kl. 11:20
Ringkøbing IF (1) Tjørring IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781558
07-12 2019
Kl. 11:30
Rindum SU (1) Hammerum IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781559
07-12 2019
Kl. 11:40
Arnborg IF Ikast FC (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781560
07-12 2019
Kl. 11:50
SHN/Ulfborg (1) Vildbjerg SF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781561
07-12 2019
Kl. 12:00
Tjørring IF (1) Rindum SU (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781562
07-12 2019
Kl. 12:10
Hammerum IF (1) Ringkøbing IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781563
07-12 2019
Kl. 12:20
Tjørring IF (1) Vildbjerg SF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781564
07-12 2019
Kl. 12:30
Hammerum IF (1) Ikast FC (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781565
07-12 2019
Kl. 12:40
Arnborg IF Rindum SU (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781566
07-12 2019
Kl. 12:50
SHN/Ulfborg (1) Ringkøbing IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781567
07-12 2019
Kl. 13:00
Ikast FC (1) Tjørring IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781568
07-12 2019
Kl. 13:10
Vildbjerg SF (1) Hammerum IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781569
07-12 2019
Kl. 13:20
Arnborg IF Ringkøbing IF (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
781574
07-12 2019
Kl. 13:30
Rindum SU (1) SHN/Ulfborg (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
780432
18-01 2020
Kl. 11:40
Vildbjerg SF (1) Ikast FC (1) ROFI Centret Rindum SU
780434
18-01 2020
Kl. 11:50
Hammerum IF (1) Tjørring IF (1) ROFI Centret Rindum SU
780436
18-01 2020
Kl. 12:00
Rindum SU (1) Ringkøbing IF (1) ROFI Centret Rindum SU
780437
18-01 2020
Kl. 12:10
SHN/Ulfborg (1) Arnborg IF ROFI Centret Rindum SU
780438
18-01 2020
Kl. 12:20
Ringkøbing IF (1) Ikast FC (1) ROFI Centret Rindum SU
780439
18-01 2020
Kl. 12:30
Rindum SU (1) Vildbjerg SF (1) ROFI Centret Rindum SU
780440
18-01 2020
Kl. 12:40
Arnborg IF Hammerum IF (1) ROFI Centret Rindum SU
780441
18-01 2020
Kl. 12:50
SHN/Ulfborg (1) Tjørring IF (1) ROFI Centret Rindum SU
780850
18-01 2020
Kl. 13:00
Ikast FC (1) Rindum SU (1) ROFI Centret Rindum SU
780856
18-01 2020
Kl. 13:10
Vildbjerg SF (1) Ringkøbing IF (1) ROFI Centret Rindum SU
780862
18-01 2020
Kl. 13:20
Hammerum IF (1) SHN/Ulfborg (1) ROFI Centret Rindum SU
780864
18-01 2020
Kl. 13:30
Tjørring IF (1) Arnborg IF ROFI Centret Rindum SU
780865
18-01 2020
Kl. 13:40
Ikast FC (1) Arnborg IF ROFI Centret Rindum SU
780866
18-01 2020
Kl. 13:50
Vildbjerg SF (1) SHN/Ulfborg (1) ROFI Centret Rindum SU
780416
22-02 2020
Kl. 11:20
Ringkøbing IF (1) Hammerum IF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780419
22-02 2020
Kl. 11:30
Arnborg IF Vildbjerg SF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780423
22-02 2020
Kl. 11:40
Tjørring IF (1) Ringkøbing IF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780424
22-02 2020
Kl. 11:50
Ikast FC (1) Hammerum IF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780427
22-02 2020
Kl. 12:00
Vildbjerg SF (1) Tjørring IF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780426
22-02 2020
Kl. 12:10
Ringkøbing IF (1) Arnborg IF Arnborg Hallen Arnborg IF
780429
22-02 2020
Kl. 12:20
Tjørring IF (1) Ikast FC (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780430
22-02 2020
Kl. 12:30
Hammerum IF (1) Vildbjerg SF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780431
22-02 2020
Kl. 12:40
Rindum SU (1)
!
NB: Rindum SU (1) er taberdømt
Arnborg IF Arnborg Hallen Arnborg IF
780418
22-02 2020
Kl. 12:40
SHN/Ulfborg (1)
!
NB: SHN/Ulfborg (1) er taberdømt
Ikast FC (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780428
22-02 2020
Kl. 12:50
Ringkøbing IF (1) SHN/Ulfborg (1)
!
NB: SHN/Ulfborg (1) er taberdømt
Arnborg Hallen Arnborg IF
780417
22-02 2020
Kl. 12:50
Rindum SU (1)
!
NB: Rindum SU (1) er taberdømt
Tjørring IF (1) Arnborg Hallen Arnborg IF
780425
22-02 2020
Kl. 13:00
SHN/Ulfborg (1) Rindum SU (1)
!
NB: Rindum SU (1) er taberdømt
Arnborg Hallen Arnborg IF
780420
22-02 2020
Kl. 13:10
Hammerum IF (1) Rindum SU (1)
!
NB: Rindum SU (1) er taberdømt
Arnborg Hallen Arnborg IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind