MENU

U8 Drenge B (12) INDE, Pulje 265 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
197927
10-11 2019
Kl. 10:00
Overlund GF (2) Houlkær IF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
197928
10-11 2019
Kl. 10:10
Skive IK (2) NUGF Viborg (1) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
198074
10-11 2019
Kl. 10:20
Kjellerup IF Aalestrup IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199092
10-11 2019
Kl. 10:30
BMK (1) Bjerringbro IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199093
10-11 2019
Kl. 10:40
NUGF Viborg (1) Overlund GF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199094
10-11 2019
Kl. 10:50
Houlkær IF (2) Skive IK (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199095
10-11 2019
Kl. 11:00
Bjerringbro IF Kjellerup IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199096
10-11 2019
Kl. 11:10
Aalestrup IF BMK (1) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199109
10-11 2019
Kl. 11:20
Skive IK (2) Overlund GF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199110
10-11 2019
Kl. 11:30
NUGF Viborg (1) Houlkær IF (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199111
10-11 2019
Kl. 11:40
Aalestrup IF Bjerringbro IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199112
10-11 2019
Kl. 11:50
BMK (1) Kjellerup IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199113
10-11 2019
Kl. 12:00
Overlund GF (2) Aalestrup IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
199114
10-11 2019
Kl. 12:10
Skive IK (2) Bjerringbro IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
168585
07-12 2019
Kl. 10:20
NUGF Viborg (1) BMK (1) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168586
07-12 2019
Kl. 10:30
Houlkær IF (2) Kjellerup IF Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168587
07-12 2019
Kl. 10:40
Aalestrup IF Skive IK (2) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168588
07-12 2019
Kl. 10:50
Bjerringbro IF Overlund GF (2) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168589
07-12 2019
Kl. 11:00
BMK (1) Houlkær IF (2) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168590
07-12 2019
Kl. 11:10
Kjellerup IF NUGF Viborg (1) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168591
07-12 2019
Kl. 11:20
BMK (1) Overlund GF (2) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168592
07-12 2019
Kl. 11:30
Kjellerup IF Skive IK (2) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
195854
07-12 2019
Kl. 11:40
Aalestrup IF Houlkær IF (2) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
195855
07-12 2019
Kl. 11:50
Bjerringbro IF NUGF Viborg (1) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
195856
07-12 2019
Kl. 12:00
Skive IK (2) BMK (1) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
195857
07-12 2019
Kl. 12:10
Overlund GF (2) Kjellerup IF Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
195858
07-12 2019
Kl. 12:20
Aalestrup IF NUGF Viborg (1) Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
195859
07-12 2019
Kl. 12:30
Houlkær IF (2) Bjerringbro IF Houlkær Hallen (Inde) Houlkær IF
168527
18-01 2020
Kl. 09:00
Overlund GF (2) Skive IK (2) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168528
18-01 2020
Kl. 09:10
Kjellerup IF BMK (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168529
18-01 2020
Kl. 09:20
Houlkær IF (2) NUGF Viborg (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168530
18-01 2020
Kl. 09:30
Bjerringbro IF Aalestrup IF Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168531
18-01 2020
Kl. 09:40
NUGF Viborg (1) Skive IK (2) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168532
18-01 2020
Kl. 09:50
Houlkær IF (2) Overlund GF (2) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168533
18-01 2020
Kl. 10:00
Aalestrup IF Kjellerup IF Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168534
18-01 2020
Kl. 10:10
Bjerringbro IF BMK (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168535
18-01 2020
Kl. 10:20
Skive IK (2) Houlkær IF (2) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168536
18-01 2020
Kl. 10:30
Overlund GF (2) NUGF Viborg (1) Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168537
18-01 2020
Kl. 10:40
Kjellerup IF Bjerringbro IF Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168538
18-01 2020
Kl. 10:50
BMK (1) Aalestrup IF Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168539
18-01 2020
Kl. 11:00
Skive IK (2) Aalestrup IF Skals Idrætscenter NUGF Viborg
168540
18-01 2020
Kl. 11:10
Overlund GF (2) Bjerringbro IF Skals Idrætscenter NUGF Viborg
199313
23-02 2020
Kl. 11:20
NUGF Viborg (1) Kjellerup IF Arena Midt Kjellerup IF
199314
23-02 2020
Kl. 11:30
Houlkær IF (2) BMK (1) Arena Midt Kjellerup IF
199315
23-02 2020
Kl. 11:40
Bjerringbro IF Skive IK (2) Arena Midt Kjellerup IF
199316
23-02 2020
Kl. 11:50
Aalestrup IF Overlund GF (2) Arena Midt Kjellerup IF
199317
23-02 2020
Kl. 12:00
Kjellerup IF Houlkær IF (2) Arena Midt Kjellerup IF
199318
23-02 2020
Kl. 12:10
BMK (1) NUGF Viborg (1) Arena Midt Kjellerup IF
199319
23-02 2020
Kl. 12:20
Skive IK (2) Kjellerup IF Arena Midt Kjellerup IF
199320
23-02 2020
Kl. 12:30
Bjerringbro IF Houlkær IF (2) Arena Midt Kjellerup IF
199321
23-02 2020
Kl. 12:40
NUGF Viborg (1) Aalestrup IF Arena Midt Kjellerup IF
199322
23-02 2020
Kl. 12:50
Overlund GF (2) BMK (1) Arena Midt Kjellerup IF
199323
23-02 2020
Kl. 13:00
NUGF Viborg (1) Bjerringbro IF Arena Midt Kjellerup IF
199324
23-02 2020
Kl. 13:10
BMK (1) Skive IK (2) Arena Midt Kjellerup IF
199325
23-02 2020
Kl. 13:20
Kjellerup IF Overlund GF (2) Arena Midt Kjellerup IF
199326
23-02 2020
Kl. 13:30
Houlkær IF (2) Aalestrup IF Arena Midt Kjellerup IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind