MENU

U8 Drenge C (12) INDE, Pulje 271 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
808498
09-11 2019
Kl. 10:00
Overlund GF (3) Foulum IF Tjelecenteret Foulum IF
808499
09-11 2019
Kl. 10:10
Tjele Vest Sport Houlkær IF (3) Tjelecenteret Foulum IF
808501
09-11 2019
Kl. 10:20
BMK (2) NUGF Viborg (2) Tjelecenteret Foulum IF
808502
09-11 2019
Kl. 10:30
Overlund GF (3) Tjele Vest Sport Tjelecenteret Foulum IF
808503
09-11 2019
Kl. 10:40
Foulum IF BMK (2) Tjelecenteret Foulum IF
808504
09-11 2019
Kl. 10:50
Houlkær IF (3) NUGF Viborg (2) Tjelecenteret Foulum IF
808507
09-11 2019
Kl. 11:00
Tjele Vest Sport BMK (2) Tjelecenteret Foulum IF
808509
09-11 2019
Kl. 11:10
Houlkær IF (3) Overlund GF (3) Tjelecenteret Foulum IF
808596
09-11 2019
Kl. 11:20
NUGF Viborg (2) Foulum IF Tjelecenteret Foulum IF
809284
09-11 2019
Kl. 11:30
BMK (2) Overlund GF (3) Tjelecenteret Foulum IF
809285
09-11 2019
Kl. 11:40
Tjele Vest Sport NUGF Viborg (2) Tjelecenteret Foulum IF
809286
09-11 2019
Kl. 11:50
Foulum IF Houlkær IF (3) Tjelecenteret Foulum IF
808339
07-12 2019
Kl. 09:30
Overlund GF (3) NUGF Viborg (2) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808340
07-12 2019
Kl. 09:40
Foulum IF Tjele Vest Sport Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808341
07-12 2019
Kl. 09:50
BMK (2) Houlkær IF (3) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808342
07-12 2019
Kl. 10:00
Foulum IF Overlund GF (3) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808343
07-12 2019
Kl. 10:10
NUGF Viborg (2) BMK (2) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808344
07-12 2019
Kl. 10:20
Houlkær IF (3) Tjele Vest Sport Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808345
07-12 2019
Kl. 10:30
BMK (2) Foulum IF Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808346
07-12 2019
Kl. 10:40
Tjele Vest Sport Overlund GF (3) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808347
07-12 2019
Kl. 10:50
NUGF Viborg (2) Houlkær IF (3) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808348
07-12 2019
Kl. 11:00
BMK (2) Tjele Vest Sport Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808497
07-12 2019
Kl. 11:10
Overlund GF (3) Houlkær IF (3) Møldrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808316
19-01 2020
Kl. 11:50
Foulum IF NUGF Viborg (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808317
19-01 2020
Kl. 12:00
Overlund GF (3) BMK (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808318
19-01 2020
Kl. 12:10
NUGF Viborg (2) Tjele Vest Sport Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808319
19-01 2020
Kl. 12:20
Houlkær IF (3) Foulum IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808321
19-01 2020
Kl. 12:30
NUGF Viborg (2) Overlund GF (3) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808322
19-01 2020
Kl. 12:40
Tjele Vest Sport Foulum IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808323
19-01 2020
Kl. 12:50
Houlkær IF (3) BMK (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808324
19-01 2020
Kl. 13:00
Overlund GF (3) Foulum IF Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808325
19-01 2020
Kl. 13:10
Tjele Vest Sport Houlkær IF (3) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808326
19-01 2020
Kl. 13:20
BMK (2) NUGF Viborg (2) Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808327
19-01 2020
Kl. 13:30
Overlund GF (3) Tjele Vest Sport Overlund Hallen (inde) Overlund GF
808328
22-02 2020
Kl. 11:40
Foulum IF BMK (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808329
22-02 2020
Kl. 11:50
Houlkær IF (3) NUGF Viborg (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808330
22-02 2020
Kl. 12:00
Tjele Vest Sport BMK (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808331
22-02 2020
Kl. 12:10
Houlkær IF (3) Overlund GF (3) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808332
22-02 2020
Kl. 12:20
NUGF Viborg (2) Foulum IF Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808333
22-02 2020
Kl. 12:30
BMK (2) Overlund GF (3) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808334
22-02 2020
Kl. 12:40
Tjele Vest Sport NUGF Viborg (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808335
22-02 2020
Kl. 12:50
Foulum IF Houlkær IF (3) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808336
22-02 2020
Kl. 13:00
Overlund GF (3) NUGF Viborg (2) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808337
22-02 2020
Kl. 13:10
Foulum IF Tjele Vest Sport Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
808338
22-02 2020
Kl. 13:20
BMK (2) Houlkær IF (3) Klejtrup Hallen Hersom/Bjerregrav IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind