MENU

U14 Piger Liga 1 - Vinterturnering (2006) 11M (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
478150
16-11 2019
Kl. 15:00
ASA, Aarhus Dalum IF Robotize Park
1 - 0
478121
23-11 2019
Varde IF Oversidder Sydbank Stadion, Kunstgræs
478117
24-11 2019
Kl. 13:40
Sønderborg Fremad Tjørring IF Kunstgræsbane ved Sundsmarkcentret
0 - 9
478120
24-11 2019
Kl. 16:00
ASA, Aarhus Kolind/Midtdjurs Robotize Park
0 - 0
478122
01-12 2019
Kl. 13:00
Kolind/Midtdjurs Varde IF AC Huse Park Kunstgræs
5 - 3
478119
01-12 2019
Kl. 14:00
Egebjerg IF KoldingQ Egebjerg Kunstgræsbane
4 - 1
478126
07-12 2019
Oversidder Egebjerg IF
478123
08-12 2019
Kl. 13:00
Tjørring IF ASA, Aarhus Hessel Arena Kunstgræs 1
3 - 0
478125
on
11-12 2019
Kl. 18:30
KoldingQ Dalum IF Fynske Bank KunstNord
7 - 2
478118
11-01 2020
Kl. 13:00
Dalum IF FC Skanderborg Dalum - Kunstgræsbane
UDS
478145
12-01 2020
Kl. 12:00
KoldingQ Tjørring IF Rødding Kunstgræsbane
2 - 4
478142
18-01 2020
Kl. 14:00
Dalum IF Sønderborg Fremad Efterskolen ved Nyborg
8 - 2
478132
ti
21-01 2020
Kl. 18:30
Tjørring IF Varde IF Hessel Arena Kunstgræs 1
7 - 2
478129
25-01 2020
Dalum IF Oversidder Dalum Stadion
478131
25-01 2020
Kl. 15:15
Varde IF Egebjerg IF Vildbjerg Kunstgræsbane 1
0 - 4
478130
26-01 2020
Kl. 12:00
ASA, Aarhus FC Skanderborg Robotize Park
5 - 2
478127
26-01 2020
Kl. 13:00
Kolind/Midtdjurs Tjørring IF AC Huse Park Kunstgræs
UDS
478128
on
29-01 2020
Kl. 18:15
Sønderborg Fremad KoldingQ Kunstgræsbane ved Sundsmarkcentret
1 - 5
478134
fr
31-01 2020
Kl. 18:00
Egebjerg IF Dalum IF Egebjerg Kunstgræsbane
6 - 0
478124
01-02 2020
Kl. 13:00
FC Skanderborg Sønderborg Fremad Ry Fodbold Kunstgræsbane
1 - 3
478136
08-02 2020
Oversidder Sønderborg Fremad
478135
08-02 2020
Kl. 12:00
KoldingQ ASA, Aarhus Fynske Bank KunstNord
6 - 1
478140
23-02 2020
Kl. 12:00
ASA, Aarhus Oversidder Robotize Park
478141
23-02 2020
Kl. 12:20
Varde IF Dalum IF Sydbank Stadion, Kunstgræs
2 - 4
478137
23-02 2020
Kl. 13:00
Kolind/Midtdjurs KoldingQ AC Huse Park Kunstgræs
0 - 0
478139
23-02 2020
Kl. 14:00
Tjørring IF FC Skanderborg Hessel Arena
7 - 1
478138
23-02 2020
Kl. 15:15
Sønderborg Fremad Egebjerg IF Kunstgræsbane ved Sundsmarkcentret
HHT

Hjemmehold taberdømt

478146
29-02 2020
Oversidder Kolind/Midtdjurs
478133
29-02 2020
Kl. 11:00
FC Skanderborg Kolind/Midtdjurs Fælleden kunstgræsbane
ANN
478144
29-02 2020
Kl. 12:00
Egebjerg IF ASA, Aarhus Egebjerghallen
3 - 1
478143
29-02 2020
Kl. 13:00
FC Skanderborg Varde IF Fælleden kunstgræsbane
ANN
478148
07-03 2020
Tjørring IF Oversidder Hessel Arena
478149
07-03 2020
Kl. 11:30
FC Skanderborg KoldingQ Fælleden kunstgræsbane
0 - 5
478147
08-03 2020
Kl. 13:00
Kolind/Midtdjurs Egebjerg IF AC Huse Park Kunstgræs
2 - 4
478151
14-03 2020
Kl. 13:50
Varde IF Sønderborg Fremad Sydbank Stadion, Kunstgræs
ANN
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

DBU Træningsprogrammer skræddersyet til dit hold – få det hver uge i din indbakke:

https://dbujylland.dk/traening-inspiration/dbu-traeningsprogrammer/

Log ind