MENU

U8 Drenge C (12) INDE, Pulje 269 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
144820
09-11 2019
Kl. 14:30
Herning KFUM (1) Herning KFUM (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144821
09-11 2019
Kl. 14:40
Herning Fremad (2) Vildbjerg SF (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144833
09-11 2019
Kl. 14:50
Ikast FC (3) Kibæk IF (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
145497
09-11 2019
Kl. 15:00
Herning KFUM (1) Tjørring IF (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144835
09-11 2019
Kl. 15:10
Herning KFUM (2) Herning Fremad (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
145496
09-11 2019
Kl. 15:20
Ikast FC (3) Snejbjerg SG&I (2)
!
NB: Snejbjerg SG&I (2) er taberdømt
Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144836
09-11 2019
Kl. 15:30
Kibæk IF (2) Snejbjerg SG&I (2)
!
NB: Snejbjerg SG&I (2) er taberdømt
Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144832
09-11 2019
Kl. 15:30
Snejbjerg SG&I (2)
!
NB: Snejbjerg SG&I (2) er taberdømt
Tjørring IF (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144838
09-11 2019
Kl. 15:40
Herning Fremad (2) Herning KFUM (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
145494
09-11 2019
Kl. 15:50
Vildbjerg SF (2) Herning KFUM (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144837
09-11 2019
Kl. 16:00
Tjørring IF (2) Ikast FC (3) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
145498
09-11 2019
Kl. 16:10
Herning Fremad (2) Kibæk IF (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144834
09-11 2019
Kl. 16:20
Vildbjerg SF (2) Herning KFUM (1) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
145495
09-11 2019
Kl. 16:40
Tjørring IF (2) Kibæk IF (2) Vildbjerg Stadionhal Vildbjerg SF
144325
07-12 2019
Kl. 09:00
Vildbjerg SF (2) Ikast FC (3) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144326
07-12 2019
Kl. 09:10
Herning KFUM (2) Snejbjerg SG&I (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144327
07-12 2019
Kl. 09:20
Tjørring IF (2) Herning Fremad (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144328
07-12 2019
Kl. 09:30
Kibæk IF (2) Herning KFUM (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144329
07-12 2019
Kl. 09:40
Ikast FC (3) Herning KFUM (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144330
07-12 2019
Kl. 09:50
Snejbjerg SG&I (2) Vildbjerg SF (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144331
07-12 2019
Kl. 10:00
Ikast FC (3) Herning KFUM (1) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144332
07-12 2019
Kl. 10:10
Snejbjerg SG&I (2) Herning Fremad (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144333
07-12 2019
Kl. 10:20
Tjørring IF (2) Herning KFUM (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144334
07-12 2019
Kl. 10:30
Kibæk IF (2) Vildbjerg SF (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144432
07-12 2019
Kl. 10:40
Herning Fremad (2) Ikast FC (3) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144433
07-12 2019
Kl. 10:50
Herning KFUM (1) Snejbjerg SG&I (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144434
07-12 2019
Kl. 11:00
Tjørring IF (2) Vildbjerg SF (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
144435
07-12 2019
Kl. 11:10
Herning KFUM (2) Kibæk IF (2) Nordvest Hallen (inde) Tjørring IF
162239
18-01 2020
Kl. 11:00
Herning KFUM (1) Herning Fremad (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162240
18-01 2020
Kl. 11:10
Snejbjerg SG&I (2) Ikast FC (3) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162241
18-01 2020
Kl. 11:20
Herning KFUM (2) Vildbjerg SF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162242
18-01 2020
Kl. 11:30
Kibæk IF (2) Tjørring IF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162243
18-01 2020
Kl. 11:40
Vildbjerg SF (2) Herning Fremad (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162244
18-01 2020
Kl. 11:50
Herning KFUM (2) Herning KFUM (1) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162245
18-01 2020
Kl. 12:00
Tjørring IF (2) Snejbjerg SG&I (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162246
18-01 2020
Kl. 12:10
Kibæk IF (2) Ikast FC (3) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162247
18-01 2020
Kl. 12:20
Herning Fremad (2) Herning KFUM (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162248
18-01 2020
Kl. 12:30
Herning KFUM (1) Vildbjerg SF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162249
18-01 2020
Kl. 12:40
Snejbjerg SG&I (2) Kibæk IF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162250
18-01 2020
Kl. 12:50
Ikast FC (3) Tjørring IF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162347
18-01 2020
Kl. 13:00
Herning Fremad (2) Tjørring IF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
162348
18-01 2020
Kl. 13:10
Herning KFUM (1) Kibæk IF (2) Snejbjerg Hallen Snejbjerg SG&I
157742
22-02 2020
Kl. 10:00
Vildbjerg SF (2) Snejbjerg SG&I (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
157743
22-02 2020
Kl. 10:10
Herning KFUM (2) Ikast FC (3) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
157744
22-02 2020
Kl. 10:20
Kibæk IF (2) Herning Fremad (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
157745
22-02 2020
Kl. 10:30
Tjørring IF (2) Herning KFUM (1) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
157746
22-02 2020
Kl. 10:40
Snejbjerg SG&I (2) Herning KFUM (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
157747
22-02 2020
Kl. 10:50
Ikast FC (3) Vildbjerg SF (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
157748
22-02 2020
Kl. 11:00
Herning Fremad (2) Snejbjerg SG&I (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161460
22-02 2020
Kl. 11:10
Kibæk IF (2) Herning KFUM (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161461
22-02 2020
Kl. 11:20
Vildbjerg SF (2) Tjørring IF (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161462
22-02 2020
Kl. 11:30
Herning KFUM (1) Ikast FC (3) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161463
22-02 2020
Kl. 11:40
Vildbjerg SF (2) Kibæk IF (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161464
22-02 2020
Kl. 11:50
Ikast FC (3) Herning Fremad (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161465
22-02 2020
Kl. 12:00
Snejbjerg SG&I (2) Herning KFUM (1) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
161466
22-02 2020
Kl. 12:10
Herning KFUM (2) Tjørring IF (2) Kibæk Krydsfelt (inde) Kibæk IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Spilleregler Indefodbold
Turneringsreglement Indefodbold

Der spilles 5 mod 5 med målmand - se mere under spilleregler §3.
Der påsættes sænket overligger på målet, så målstørrelsen bliver 2 x 1,5 m.
Der udfyldes IKKE holdkort i denne række.
Spilletiden er 1 x 9 min. pr. kamp.
Alle spillere må færdes på hele banen.
Kampene dømmes af lokale dommere fra arrangørklubben.

I forbindelse med det sidste stævne 22.-23. februar 2020 vil alle spillere få tildelt en guldmedalje af DBU Jylland.

Log ind