MENU

Sydbank Kvindepokalen 2020/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
385607
1 ma
15-06 2020
Kl. 18:30
OKS Stige Boldklub 2017 OKSON-Park
1 - 2
385609
1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Søhus Stige HERIF Rema 1000 Arena Søhus
5 - 2
385608
1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Aarup BK FC Odense Scankab Arena i Aarup
2 - 5
385611
1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Fraugde G & IF Kværndrup BK Fraugde Stadion
8 - 0
385605 1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Strib IF Skamby BK Strib fritids- & aktivitetscenter
6 - 0
385612 1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Morud IF Tårup IF VVS FYN ARENA – Morud
HHT

Hjemmehold taberdømt

385606 1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
ØB Vindinge BK Ø.B.s Anlæg
UHT

Udehold taberdømt

385610 1 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Nr. Lyndelse / Søby F.C. SUB Ullerslev Carl Nielsen Hallen
4 - 1
581052
2
21-06 2020
Kl. 17:00
Søhus Stige Tårup IF Rema 1000 Arena Søhus
4 - 2
581058 2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Otterup B & IK Oure Fodbold Akademi Nordfyns Bank Arena
0 - 14
581055 2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 Tved BK Hauge Gruppen Arena
2 - 1
581053
2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Fraugde G & IF Tåsinge f. B. Fraugde Stadion
0 - 5
581056 2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
DSIO B1913 Provstegårdsskolen
UHT

Udehold taberdømt

581059 2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
ØB Kildemosens BK Ø.B.s Anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

581057
2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
FC Odense MG & BK Svanereden
0 - 6
581054 2 ti
23-06 2020
Kl. 18:15
Strib IF Nr. Lyndelse / Søby F.C. Strib fritids- & aktivitetscenter
UHT

Udehold taberdømt

257659
3 ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Strib IF Oure Fodbold Akademi Strib fritids- & aktivitetscenter
1 - 7
257660 3 ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Tåsinge f. B. MG & BK SEF Energi Arena - Tåsinge
0 - 8
257658
3 ti
18-08 2020
Kl. 18:15
DSIO Kildemosens BK Provstegårdsskolen
0 - 4
257661
3 ti
18-08 2020
Kl. 18:15
Søhus Stige Stige Boldklub 2017 Rema 1000 Arena Søhus
1 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller på tlf: 6617 8218

Grundet at DBU Fyn er blevet tildelt en ekstra plads i hovedturneringen er der pr. 03.06.20 foretaget ny lodtrækning.

Indtræder i hovedturneringen: Odense Q og Næsby BK

Oversidder 1. runde: MG&BK, Oure FA, B1913, DSIO, Kildemosens BK, Tåsinge f.B., Tved BK og Otterup B&IK

Log ind