MENU

U11 Drenge A2 (10) 8M - Efterår 2020, Pulje 83 (2020) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
torsdag den. 20-08 2020
Spillested:
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
207983 Kl. 17:30 Tjørring IF (1) Vildbjerg SF (1)
207984 Kl. 17:30 Sunds IF Kjellerup IF
207985 Kl. 18:10 Vildbjerg SF (1) Sunds IF
207986 Kl. 18:10 Kjellerup IF Tjørring IF (1)
Arrangør:
lørdag den. 22-08 2020
Spillested:
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
207979 Kl. 10:00 KLG (1) Herning Fremad (1)
207980 Kl. 10:00 Brande IF Rindum SU (1)
207981 Kl. 10:40 Herning Fremad (1) Brande IF
207982 Kl. 10:40 Rindum SU (1) KLG (1)
Arrangør:
lørdag den. 29-08 2020
Spillested:
Brande Stadion Ågade 16 7330 Brande
208034 Kl. 10:00 Brande IF Kjellerup IF
208035 Kl. 10:00 KLG (1) Vildbjerg SF (1)
208046 Kl. 10:40 Kjellerup IF KLG (1)
208068 Kl. 10:40 Vildbjerg SF (1) Brande IF
Arrangør:
lørdag den. 29-08 2020
Spillested:
Rofi-Centret Kirkevej 26 6950 Ringkøbing
207987 Kl. 10:00 Rindum SU (1) Sunds IF
207988 Kl. 10:00 Herning Fremad (1) Tjørring IF (1)
207989 Kl. 10:40 Sunds IF Herning Fremad (1)
208033 Kl. 10:40 Tjørring IF (1) Rindum SU (1)
Arrangør:
lørdag den. 05-09 2020
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
208069 Kl. 10:00 Sunds IF Brande IF
208070 Kl. 10:00 Tjørring IF (1) KLG (1)
208071 Kl. 10:40 Brande IF Tjørring IF (1)
208072 Kl. 10:40 KLG (1) Sunds IF
Arrangør:
lørdag den. 05-09 2020
Spillested:
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter Sports Alle 2 7480 Vildbjerg
208073 Kl. 10:00 Vildbjerg SF (1) Herning Fremad (1)
208074 Kl. 10:00 Kjellerup IF Rindum SU (1)
208075 Kl. 10:40 Herning Fremad (1) Kjellerup IF
208076 Kl. 10:40 Rindum SU (1) Vildbjerg SF (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Aktuelle links:
Spilleregler 8:8
Fleksibel spilleform
Tilmeld dit hold til Indefodbold 2020/2021
Tilmeld dit hold til Futsal 2020/2021
Kunstgræsturnering for U11 og U12 rækker

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 8. september og klubberne har hefter til og med 10. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmestævner - det endelige kampprogram udsendes fredag 11. september!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind