MENU

U11 Piger C (10) 8M - Efterår 2020, Pulje 174 (2020) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
tirsdag den. 18-08 2020
Spillested:
Mejdal Hallen Slåenvej 61 7500 Holstebro
210433 Kl. 18:00 Mejdal-Halgård Fodbold (2) Lemvig GF
210434 Kl. 18:00 Vildbjerg SF (2) Mejrup GU (1)
210435 Kl. 18:40 Lemvig GF Vildbjerg SF (2)
210436 Kl. 18:40 Mejrup GU (1) Mejdal-Halgård Fodbold (2)
Arrangør:
onsdag den. 19-08 2020
Spillested:
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
210437 Kl. 18:00 Herning KFUM Oversidder
210438 Kl. 18:00 Aulum IF RIF-RSU
210439 Kl. 18:40 Oversidder Aulum IF
210440 Kl. 18:40 RIF-RSU Herning KFUM
Arrangør:
torsdag den. 27-08 2020
Spillested:
Mejrup Kultur & Fritidscenter Elkjærvej 26 7500 Holstebro
210623 Kl. 18:00 Mejrup GU (1) Aulum IF
210624 Kl. 18:00 Lemvig GF Herning KFUM
210629 Kl. 18:40 Aulum IF Lemvig GF
210719 Kl. 18:40 Herning KFUM Mejrup GU (1)
Arrangør:
torsdag den. 27-08 2020
Spillested:
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter Sports Alle 2 7480 Vildbjerg
210720 Kl. 18:00 Vildbjerg SF (2) RIF-RSU
210722 Kl. 18:40 RIF-RSU Mejdal-Halgård Fodbold (2)
210723 Kl. 19:20 Oversidder Vildbjerg SF (2)
210721 Kl. 19:20 Mejdal-Halgård Fodbold (2) Oversidder
Arrangør:
torsdag den. 03-09 2020
Spillested:
REMA 1000 Park, Aulum Markedspladsen 8 7490 Aulum
210724 Kl. 18:00 Aulum IF Vildbjerg SF (2)
210725 Kl. 18:00 Herning KFUM Mejdal-Halgård Fodbold (2)
210726 Kl. 18:40 Vildbjerg SF (2) Herning KFUM
210727 Kl. 18:40 Mejdal-Halgård Fodbold (2) Aulum IF
Arrangør:
torsdag den. 03-09 2020
Spillested:
Rofi-Centret Kirkevej 26 6950 Ringkøbing
210729 Kl. 17:45 RIF-RSU Mejrup GU (1)
210728 Kl. 18:25 Oversidder Lemvig GF
210731 Kl. 18:25 Mejrup GU (1) Oversidder
210730 Kl. 19:05 Lemvig GF RIF-RSU
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Aktuelle links:
Spilleregler 8:8
Fleksibel spilleform
Tilmeld dit hold til Indefodbold 2020/2021
Tilmeld dit hold til Futsal 2020/2021
Kunstgræsturnering for U11 og U12 rækker

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 8. september og klubberne har hefter til og med 10. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmestævner - det endelige kampprogram udsendes fredag 11. september!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind