MENU

U10 Drenge C (11) 5M - Efterår 2020, Pulje 30 (2020) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
mandag den. 17-08 2020
Spillested:
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
945258 Kl. 18:00 Herning KFUM (4) Hammerum IF (3)
945259 Kl. 18:00 KLG (4) Ikast FC (4)
945260 Kl. 18:40 Hammerum IF (3) KLG (4)
945261 Kl. 18:40 Ikast FC (4) Herning KFUM (4)
Arrangør:
mandag den. 17-08 2020
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
945254 Kl. 18:00 Sunds IF (2) Bording IF
945255 Kl. 18:00 Snejbjerg SG&I Tjørring IF (3)
945256 Kl. 18:40 Bording IF Snejbjerg SG&I
945257 Kl. 18:40 Tjørring IF (3) Sunds IF (2)
Arrangør:
mandag den. 24-08 2020
Spillested:
Hammerum Stadion Palle Fløes Vej 28 7400 Herning
945268 Kl. 18:00 Ikast FC (4) Sunds IF (2)
945269 Kl. 18:00 Hammerum IF (3) Snejbjerg SG&I
945266 Kl. 18:40 Snejbjerg SG&I Ikast FC (4)
945267 Kl. 18:40 Sunds IF (2) Hammerum IF (3)
Arrangør:
mandag den. 24-08 2020
Spillested:
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
945262 Kl. 18:00 Tjørring IF (3) KLG (4)
945263 Kl. 18:00 Bording IF Herning KFUM (4)
945264 Kl. 18:40 KLG (4) Bording IF
945265 Kl. 18:40 Herning KFUM (4) Tjørring IF (3)
Arrangør:
mandag den. 31-08 2020
Spillested:
Ikast FC Stadion Allé Bane 1 Stadion Alle 2A 7430 Ikast
945276 Kl. 18:00 Bording IF Ikast FC (4) Bane 1
945277 Kl. 18:00 Tjørring IF (3) Hammerum IF (3)
945274 Kl. 18:40 Hammerum IF (3) Bording IF Bane 1
945275 Kl. 18:40 Ikast FC (4) Tjørring IF (3)
Arrangør:
mandag den. 31-08 2020
Spillested:
Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst) Nørretanderupvej 28 7400 Herning
945272 Kl. 18:00 Snejbjerg SG&I Herning KFUM (4)
945273 Kl. 18:00 Sunds IF (2) KLG (4) Bane 1
945270 Kl. 18:40 KLG (4) Snejbjerg SG&I
945271 Kl. 18:40 Herning KFUM (4) Sunds IF (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Aktuelle links:
Spilleregler 5:5
Tilmeld dit hold til Indefodbold 2020/2021
Tilmeld dit hold til Futsal 2020/2021

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 8. september og klubberne har hefter til og med 10. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmestævner - det endelige kampprogram udsendes fredag 11. september!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind