MENU

U10 Piger C (11) 5M - Efterår 2020, Pulje 56 (2020) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
lørdag den. 15-08 2020
Spillested:
Mejdal Hallen Slåenvej 61 7500 Holstebro
207746 Kl. 11:40 Linde B
!
NB: Linde B er taberdømt
Holstebro B (2)
207747 Kl. 11:40 BSF Mejrup GU (1)
!
NB: Mejrup GU (1) er taberdømt
207713 Kl. 11:40 Mejdal-Halgård Fodbold (2) Resen/Humlum IF
207714 Kl. 12:20 Mejrup GU (1)
!
NB: Mejrup GU (1) er taberdømt
Linde B
207745 Kl. 12:20 Resen/Humlum IF BSF
207748 Kl. 12:20 Holstebro B (2) Mejdal-Halgård Fodbold (2)
Arrangør:
torsdag den. 27-08 2020
Spillested:
Borbjerg Stadion Hvamvej 84 7500 Holstebro
207749 Kl. 17:30 BSF Mejdal-Halgård Fodbold (2)
207750 Kl. 18:10 Mejdal-Halgård Fodbold (2) Linde B
207751 Kl. 18:50 Linde B BSF
Arrangør:
torsdag den. 27-08 2020
Spillested:
Holstebro Idrætspark Rolf Krakes Vej 7 7500 Holstebro
207752 Kl. 17:30 Holstebro B (2) Resen/Humlum IF
207753 Kl. 18:10 Resen/Humlum IF Mejrup GU (1) Bane 1
207754 Kl. 18:50 Mejrup GU (1) Holstebro B (2) Bane 1
Arrangør:
torsdag den. 03-09 2020
Spillested:
Langhøjskolen Bækvej 2 7600 Struer
207755 Kl. 17:30 Linde B Resen/Humlum IF
207756 Kl. 17:30 Holstebro B (2) Mejdal-Halgård Fodbold (2)
207758 Kl. 18:10 Resen/Humlum IF BSF
207760 Kl. 18:10 Mejrup GU (1) Linde B Bane 1
207759 Kl. 18:50 BSF Holstebro B (2)
207757 Kl. 18:50 Mejdal-Halgård Fodbold (2) Mejrup GU (1) Bane 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Aktuelle links:
Spilleregler 5:5
Tilmeld dit hold til Indefodbold 2020/2021
Tilmeld dit hold til Futsal 2020/2021

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 8. september og klubberne har hefter til og med 10. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmestævner - det endelige kampprogram udsendes fredag 11. september!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind