MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (06) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
720078 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (rk 3) LSF (rk 2) Slangerup Stadion
3 - 1
720079 on
19-08 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (rk 3) Himmelev-Veddelev BK (rk 3) Birkerød Stadion
3 - 5
720080 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Humlebæk BK (rk 3) Ølstykke FC (rk 2) Humlebæk Stadion
3 - 5
720081 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Glostrup (rk 3) Køge BK (rk 2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

720082
on
19-08 2020
Kl. 19:00
FIF, Hillerød (rk 3) Snekkersten IF (rk 3) FIF-Stadion
2 - 0
720083 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (rk 3) Oversidder Helsinge Stadion
720183 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (rk 2) Oversidder Herlufsholm Stadion
720184 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Kalundborg GB (rk 2) Oversidder Munkesø Stadion
720185 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Rønnede IF (rk 2) Oversidder Rønnedehallen
720186 on
19-08 2020
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 2) Oversidder Strøbyhallen
720187 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (rk 4) Oversidder Vallensbæk Idrætscenter
720073
on
19-08 2020
Kl. 19:00
Tølløse BK (rk 3) Tuse IF (rk 2) Tølløse Stadion
1 - 2
720074 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Kværkeby IF (rk 4) Ejby IF (rk 4) Kværkeby Stadion
6 - 0
720075 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Bagsværd BK (rk 4) Hørsholm-Usserød IK (rk 3) Gladsaxe stadion Kunstgræs
3 - 8
720076 on
19-08 2020
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre (rk 3) Virum-Sorgenfri BK (rk 2) Nørrekær
HHT

Hjemmehold taberdømt

720077 ti
25-08 2020
Kl. 19:00
FC Holte (rk 2) Greve Fodbold (rk 2) Rudegård Stadion
UHT

Udehold taberdømt

458467 ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Kværkeby IF (rk 4) Køge BK (rk 2) Kværkeby Stadion
1 - 3
458468 on
02-09 2020
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (rk 3) Helsinge Fodbold (rk 3) FIF-Stadion
6 - 4
458469
on
02-09 2020
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (rk 4) Hørsholm-Usserød IK (rk 3) Vallensbæk Idrætscenter
4 - 1
458470 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (rk 3) Rønnede IF (rk 2) Himmelev Idrætspark
1 - 3
458471
on
02-09 2020
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (rk 3) FC Holte (rk 2) Slangerup Stadion
7 - 8
458472 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (rk 2) Kalundborg GB (rk 2) Virum Stadion
2 - 0
458473
on
02-09 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC (rk 2) Tuse IF (rk 2) Ølstykke Stadion
1 - 0
458466 to
03-09 2020
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 2) Herlufsholm GF (rk 2) Strøbyhallen
5 - 0
175519
01-11 2020
Kl. 12:00
FIF, Hillerød (rk 3) Køge BK (rk 2) FIF-Stadion
175520
01-11 2020
Kl. 12:00
Virum-Sorgenfri BK (rk 2) Rønnede IF (rk 2) Virum Stadion
175521
01-11 2020
Kl. 12:00
FC Holte (rk 2) AIK 65 Strøby Fodbold (rk 2) Rudegård Stadion
175522
01-11 2020
Kl. 12:00
Vallensbæk IF (rk 4) Ølstykke FC (rk 2) Vallensbæk Idrætscenter
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 44-45 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 - Se live lodtrækning mandag den 30/11 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
FINALEN:

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for sa

Log ind