MENU

Ungdomspokalen U14 Piger (07) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
597182
ti
01-09 2020
Kl. 18:00
FIF/Ålholm (Liga2) FC Helsingør (Liga1) Ålholmskolen
1 - 2
597179
ti
01-09 2020
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Farum BK (Liga1) NyBolig Park
0 - 14
597187
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (Liga2) FA 2000 (Liga1) Virum Stadion
0 - 2
597181
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Sydsjællands PIge Alliance (2) Nykøbing FC (Liga2) Vordingborg Stadion
2 - 6
597178
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Ringsted Pigefodbold (1) Greve Fodbold (liga1) Ringsted Stadion
0 - 3
597184 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Solrød FC (2) Husum Bk (1) Solrød Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

597177
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hvidovre IF (1) FC Bella (2) Avedøre Skole
7 - 3
597174 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Fredensborg BI (1) FC Rudersdal (Liga2) Fredensborg Stadion
0 - 1
597175
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (2) IF Skjold Birkerød (1) Hørsholm Idrætspark
4 - 0
597188
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Kirke Helsinge IF (1) B. 73, Slagelse (Liga2) Kr. Helsinge Sportsplads
1 - 2
597186
on
02-09 2020
Kl. 18:00
HB Køge Pigetalent (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2 - 0
597185 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Jægersborg BK (1) BSF (Liga1) Jægersborg
HHT

Hjemmehold taberdømt

597176
on
02-09 2020
Kl. 18:00
B 1908 (Liga2) B93 (Liga1) Sundby Idrætspark
3 - 2
597183
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Sundby Bk.(1) Bk. Hekla (Liga1) Sundby/Kløvermarken
0 - 6
597189 on
02-09 2020
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (Liga1) HIK (Liga1) Allerød Idrætspark
0 - 4
597180
on
02-09 2020
Kl. 18:30
Dragør BK (1) Roskilde Pigefodbold (2) Dragør Bk
2 - 3
750965
to
17-09 2020
Kl. 18:30
Greve Fodbold (liga1) Farum BK (Liga1) Greve Idræts Center Kunstgræs
3 - 4
750966
ma
28-09 2020
Kl. 19:15
B 1908 (Liga2) Roskilde Pigefodbold (2) Sundby Idrætspark
5 - 0
750964 on
30-09 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal (Liga2) HIK (Liga1) Rundforbi Stadion Kunst
2 - 5
750967
on
30-09 2020
Kl. 19:00
BSF (Liga1) FA 2000 (Liga1) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
1 - 2
750970
on
30-09 2020
Kl. 19:00
HB Køge Pigetalent (Liga2) FC Helsingør (Liga1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2 - 0
750969
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Hvidovre IF (1) Nykøbing FC (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 4
750971
on
30-09 2020
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (2) Bk. Hekla (Liga1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
0 - 3
750968 on
21-10 2020
Kl. 19:00
Husum Bk (1) B. 73, Slagelse (Liga2) Kunst, Husumparken
778078 on
04-11 2020
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Liga2) Bk. Hekla (Liga1) CM Arena
778080
22-11 2020
Kl. 11:30
Farum BK (Liga1) HIK (Liga1) Farum Park Kunstgræs
778081
28-11 2020
Kl. 12:00
HB Køge Pigetalent (Liga2) FA 2000 (Liga1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
778079
28-11 2020
Kl. 12:00
B 1908 (Liga2) Vinder Husum/ B 73 Slagelse Sundby Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 2.9 - Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 4.9 kl. 12.00

2. runde 30.9 - Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 2.10 kl. 12.00

3. runde 28.11 - Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

Semifinaler 2021

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Finale 9. maj 2021

Log ind