|
246868
|
fr21-08 2020
|
18:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
246872
|
fr21-08 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
|
246871
|
fr21-08 2020
|
20:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
246870
|
sø23-08 2020
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
246873
|
ma24-08 2020
|
20:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
246936
|
to27-08 2020
|
18:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
246933
|
fr28-08 2020
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
UMH
|
|
|
246874
|
sø30-08 2020
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
246934
|
sø30-08 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
246941
|
ma31-08 2020
|
18:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
246940
|
ti01-09 2020
|
18:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
246939
|
ti01-09 2020
|
20:15
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
246942
|
ti01-09 2020
|
20:35
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
246938
|
to03-09 2020
|
20:30
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
247005
|
fr04-09 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
247000
|
sø06-09 2020
|
12:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
247002
|
sø06-09 2020
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
247003
|
sø06-09 2020
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
247007
|
on09-09 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
247006
|
on09-09 2020
|
20:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
247008
|
fr11-09 2020
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250205
|
fr11-09 2020
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
247009
|
sø13-09 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
250210
|
fr18-09 2020
|
17:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250209
|
lø19-09 2020
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250207
|
sø20-09 2020
|
12:00
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
250208
|
sø20-09 2020
|
12:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
250217
|
sø20-09 2020
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250218
|
on23-09 2020
|
20:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250219
|
on23-09 2020
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250230
|
sø27-09 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
250233
|
sø27-09 2020
|
14:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
247001
|
on30-09 2020
|
20:15
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
250324
|
fr02-10 2020
|
18:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
250327
|
lø03-10 2020
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250326
|
sø04-10 2020
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250329
|
sø04-10 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
250330
|
on07-10 2020
|
20:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250519
|
on07-10 2020
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250693
|
fr09-10 2020
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250521
|
lø10-10 2020
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250520
|
sø11-10 2020
|
12:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250231
|
lø17-10 2020
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
246869
|
sø18-10 2020
|
12:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
250325
|
on21-10 2020
|
20:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
250699
|
fr23-10 2020
|
20:00
|
|
|
Fælledparken
|
HMH
|
|
|
250694
|
lø24-10 2020
|
12:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UMH
|
|
|
250696
|
lø24-10 2020
|
14:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250698
|
lø24-10 2020
|
14:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
250697
|
sø25-10 2020
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
250700
|
ma23-11 2020
|
20:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
250701
|
fr27-11 2020
|
18:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
250703
|
fr27-11 2020
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250702
|
sø29-11 2020
|
12:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
250704
|
sø29-11 2020
|
14:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
Sådan afvikles de udsatte turneringskampe
Oprykning: De 8 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: Nr. 11 og 12 i hver af de 4 puljer rykker ned sammen med de 2 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer.