MENU

U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020, Pulje 47 //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
mandag den. 17-08 2020
Spillested:
Gipo Arena (Bording) Klochsvej 25 7441 Bording
135367 Kl. 18:00 Bording IF KLG
135368 Kl. 18:00 Ikast FC Tjørring IF
135369 Kl. 18:40 KLG Ikast FC
135370 Kl. 18:40 Tjørring IF Bording IF
Arrangør:
torsdag den. 20-08 2020
Spillested:
Skjern Idrætspark Ranunkelvej 1 6900 Skjern
135363 Kl. 18:00 Skjern GF Tarm IF
135364 Kl. 18:00 Uhre GIF Videbæk IF
135365 Kl. 18:40 Tarm IF Uhre GIF
135366 Kl. 18:40 Videbæk IF Skjern GF
Arrangør:
onsdag den. 26-08 2020
Spillested:
Uhre Stadion Gydevej 1 7330 Brande
135375 Kl. 18:00 Uhre GIF Tjørring IF
135376 Kl. 18:00 Skjern GF KLG
135377 Kl. 18:40 Tjørring IF Skjern GF
135378 Kl. 18:40 KLG Uhre GIF
Arrangør:
onsdag den. 26-08 2020
Spillested:
Videbæk Stadion Henning Larsens Vej 9 6920 Videbæk
135371 Kl. 18:00 Videbæk IF Ikast FC
135372 Kl. 18:00 Tarm IF Bording IF
135373 Kl. 18:40 Ikast FC Tarm IF
135374 Kl. 18:40 Bording IF Videbæk IF
Arrangør:
mandag den. 31-08 2020
Spillested:
Ikast FC Thrigesvej Thrigesvej 17 7430 Ikast
135379 Kl. 18:00 Ikast FC Uhre GIF
135380 Kl. 18:00 Bording IF Skjern GF
135381 Kl. 18:40 Uhre GIF Bording IF
135382 Kl. 18:40 Skjern GF Ikast FC
Arrangør:
onsdag den. 02-09 2020
Spillested:
Alpi Hallerne (Lind) Kollundvej 33 7400 Herning
135383 Kl. 18:00 KLG Tarm IF
135384 Kl. 18:00 Tjørring IF Videbæk IF
135385 Kl. 18:40 Tarm IF Tjørring IF
135386 Kl. 18:40 Videbæk IF KLG
Arrangør:
onsdag den. 16-09 2020
Spillested:
Tarm Stadion Skovvej 25 6880 Tarm
135387 Kl. 18:00 Tarm IF Videbæk IF
135388 Kl. 18:00 Skjern GF Uhre GIF
135389 Kl. 18:40 Videbæk IF Skjern GF
135420 Kl. 18:40 Uhre GIF Tarm IF
Arrangør:
onsdag den. 16-09 2020
Spillested:
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
135421 Kl. 18:00 Tjørring IF KLG
135422 Kl. 18:00 Ikast FC Bording IF
135423 Kl. 18:40 KLG Ikast FC
135424 Kl. 18:40 Bording IF Tjørring IF
Arrangør:
mandag den. 21-09 2020
Spillested:
Gipo Arena (Bording) Klochsvej 25 7441 Bording
135425 Kl. 17:45 Bording IF Videbæk IF
135426 Kl. 17:45 Ikast FC Uhre GIF
135427 Kl. 18:25 Videbæk IF Ikast FC
135428 Kl. 18:25 Uhre GIF Bording IF
Arrangør:
torsdag den. 24-09 2020
Spillested:
Skjern Idrætspark Ranunkelvej 1 6900 Skjern
135429 Kl. 17:45 Skjern GF Tjørring IF
135430 Kl. 17:45 Tarm IF KLG
135431 Kl. 18:25 Tjørring IF Tarm IF
135432 Kl. 18:25 KLG Skjern GF
Arrangør:
onsdag den. 30-09 2020
Spillested:
Ikast FC Thrigesvej Thrigesvej 17 7430 Ikast
135433 Kl. 17:30 Ikast FC Skjern GF
135434 Kl. 17:30 Bording IF Tarm IF
135435 Kl. 18:10 Skjern GF Bording IF
135436 Kl. 18:10 Tarm IF Ikast FC
Arrangør:
onsdag den. 30-09 2020
Spillested:
Uhre Stadion Gydevej 1 7330 Brande
135437 Kl. 17:30 Uhre GIF Tjørring IF
135438 Kl. 17:30 Videbæk IF KLG
135439 Kl. 18:10 Tjørring IF Videbæk IF
135440 Kl. 18:10 KLG Uhre GIF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 påmail eller på tlf: 8939 9920
Dette er et FORELØBIGT KAMPPROGRAM!

Klubberne har nu til og med søndag 5. juli til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - ændringer skal foretages via Kluboffice under "Kampflytning" - "Stævner Quick".

Det endelige kampprogram udsendes mandag 6. juli.

Eventuelle spørgsmål kan foretages på e-mail til info@dbujylland.dk eller på tlf. 8939 9999.

Med venlig hilsen
DBU Jylland

Log ind