MENU

U10 Drenge A2 (11) 5M - Efterår 2020, Pulje 15 (2020) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 22-08 2020
Spillested:
Brande Stadion Ågade 16 7330 Brande
265142 Kl. 10:00 Brande IF (1) Sunds IF (1)
265143 Kl. 10:00 Ikast FC (2) Kjellerup IF (1)
265144 Kl. 10:40 Sunds IF (1) Ikast FC (2)
265145 Kl. 10:40 Kjellerup IF (1) Brande IF (1)
Arrangør:
torsdag den. 27-08 2020
Spillested:
KFUM Idrætscenter H P Hansens Vej 10 7400 Herning
265138 Kl. 18:00 Herning KFUM (1) Ringkøbing IF
265139 Kl. 18:00 Tjørring IF (1) Vildbjerg SF (1)
265140 Kl. 18:40 Ringkøbing IF Tjørring IF (1)
265141 Kl. 18:40 Vildbjerg SF (1) Herning KFUM (1)
Arrangør:
lørdag den. 29-08 2020
Spillested:
Hessel Arena Gilmosevej 18 7400 Herning
265150 Kl. 10:00 Tjørring IF (1) Kjellerup IF (1)
265151 Kl. 10:00 Herning KFUM (1) Sunds IF (1)
265152 Kl. 10:40 Kjellerup IF (1) Herning KFUM (1)
265153 Kl. 10:40 Sunds IF (1) Tjørring IF (1)
Arrangør:
lørdag den. 29-08 2020
Spillested:
Vildbjerg Sports- & Kulturcenter Sports Alle 2 7480 Vildbjerg
265146 Kl. 10:00 Vildbjerg SF (1) Ikast FC (2)
265147 Kl. 10:00 Ringkøbing IF Brande IF (1)
265148 Kl. 10:40 Ikast FC (2) Ringkøbing IF
265149 Kl. 10:40 Brande IF (1) Vildbjerg SF (1)
Arrangør:
lørdag den. 05-09 2020
Spillested:
Ikast FC Stadion Allé Stadion Alle 2A 7430 Ikast
265154 Kl. 10:00 Ikast FC (2) Tjørring IF (1)
265155 Kl. 10:00 Brande IF (1) Herning KFUM (1) Bane 1
265156 Kl. 10:40 Tjørring IF (1) Brande IF (1) Bane 1
265157 Kl. 10:40 Herning KFUM (1) Ikast FC (2)
Arrangør:
lørdag den. 05-09 2020
Spillested:
Idrætscenter Sunds Vest Skalmejevej 50 7451 Sunds
265231 Kl. 10:00 Sunds IF (1) Ringkøbing IF
265232 Kl. 10:00 Kjellerup IF (1) Vildbjerg SF (1)
265233 Kl. 10:40 Ringkøbing IF Kjellerup IF (1)
265234 Kl. 10:40 Vildbjerg SF (1) Sunds IF (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Aktuelle links:
Spilleregler 5:5
Tilmeld dit hold til Indefodbold 2020/2021
Tilmeld dit hold til Futsal 2020/2021

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 8. september og klubberne har hefter til og med 10. september til at ændre spilletidspunkter for hjemmestævner - det endelige kampprogram udsendes fredag 11. september!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind