MENU

U7 piger 3-mands (14-15) - 12. september, Pulje 1, 2 baner (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
576738
12-09 2020
Kl. 09:00
Orient GI Albertslund IF Islev Skole Orient GI
576740
12-09 2020
Kl. 09:00
Greve Fodbold LSF Islev Skole Orient GI
576741
12-09 2020
Kl. 09:20
Oversidder Orient GI Islev Skole Orient GI
576742
12-09 2020
Kl. 09:20
Albertslund IF Greve Fodbold Islev Skole Orient GI
576745
12-09 2020
Kl. 09:40
LSF Oversidder Islev Skole Orient GI
576747
12-09 2020
Kl. 09:40
Orient GI Greve Fodbold Islev Skole Orient GI
576749
12-09 2020
Kl. 10:00
Oversidder Albertslund IF Islev Skole Orient GI
576750
12-09 2020
Kl. 10:00
LSF Orient GI Islev Skole Orient GI
576751
12-09 2020
Kl. 10:20
Greve Fodbold Oversidder Islev Skole Orient GI
576752
12-09 2020
Kl. 10:20
Albertslund IF LSF Islev Skole Orient GI
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Værtsklubben skal sørge for optegnede zoner og at de gældende retningslinjer i forhold til Corona bliver overholdt. Se www.dbusjaelland.dk/coronaregler

Hvert hold må maks. være 5 spillere og 5 trænere i forbindelse med stævnet, og dem der ikke spiller kampen skal opholde sig i dertilhørende optegnede zoner.
Evt. tilskuere/forældre skal følge værtsklubbens anvisninger og skal sidde ned i det af værtsklubben markede publikumsareal.
Øvrige anbefalinger fra sundhedsmynighederne vedr. sundhed, afstand osv. skal overholdes udenfor banen.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Værtsklubben bedes være opmærksom på antallet af baner, enkelte puljer er lavet til to baner pga. antallet af hold i puljen, det er noteret ud for puljenummeret, hvis der er flere baner.

Der skal klædes om hjemmefra og ellers skal brug af omklædningsrum aftales med værtsklubben på forkant.

Husk tilmeldingsfristen mandag 31.august til 3.runde af efterårets 3- og 5-mands der spilles weekenden 19.-20. september. Samt tilmeldingsfristen på onsdag 2/9 til 3- og 5-mands medaljestævnerne der spilles 3.-4.oktober.

 

Log ind