Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12. sep 2020
10:00
Greve Fodbold
Roskilde Pigefodbold (1)
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
10:00
Roskilde Pigefodbold (2)
Brøndbyernes IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
10:25
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
10:25
Svogerslev BK
Herlev IF
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
10:50
Herlev IF
Roskilde Pigefodbold (2)
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
10:50
Roskilde Pigefodbold (1)
Svogerslev BK
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
11:15
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
11:15
Brøndbyernes IF
Greve Fodbold
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
11:40
Roskilde Pigefodbold (1)
Brøndbyernes IF
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
11:40
Greve Fodbold
Herlev IF
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
12:05
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
12:05
Roskilde Pigefodbold (2)
Svogerslev BK
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
12:30
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2020
12:30
Oversidder
Oversidder
|
Værtsklubben skal sørge for optegnede zoner og at de gældende retningslinjer i forhold til Corona bliver overholdt. Se www.dbusjaelland.dk/coronaregler
Hvert hold må maks. være 8 spillere og 4 trænere i forbindelse med stævnet, og dem der ikke spiller kampen skal opholde sig i dertilhørende optegnede zoner.
Evt. tilskuere/forældre skal følge værtsklubbens anvisninger og skal sidde ned i det af værtsklubben markede publikumsareal.
Øvrige anbefalinger fra sundhedsmynighederne vedr. sundhed, afstand osv. skal overholdes udenfor banen.
Spilletid 2x10 min pr. kamp.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Værtsklubben bedes være opmærksom på antallet af baner, enkelte puljer er lavet til to baner pga. antallet af hold i puljen, det er noteret ud for puljenummeret, hvis der er flere baner.
Der skal klædes om hjemmefra og ellers skal brug af omklædningsrum aftales med værtsklubben på forkant.
Husk tilmeldingsfristen mandag 31.august til 3.runde af efterårets 3- og 5-mands der spilles weekenden 19.-20. september. Samt tilmeldingsfristen på onsdag 2/9 til 3- og 5-mands medaljestævnerne der spilles 3.-4.oktober.