MENU

U17 Drenge Ligaen 2020/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
405916
08-08 2020
Kl. 15:15
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion
4 - 0
405920
08-08 2020
Kl. 15:15
AaB Randers Freja FC AaB's Anlæg
2 - 3
405918
08-08 2020
Kl. 16:30
AGF Silkeborg Ceres Park
0 - 3
405958
15-08 2020
Kl. 10:30
AGF SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
1 - 3
405922
15-08 2020
Kl. 14:00
FC København Lyngby Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 2
405923
15-08 2020
Kl. 14:45
AC Horsens OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 2
405960
15-08 2020
Kl. 19:15
Vejle Randers Freja FC Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 4
405957
16-08 2020
Kl. 14:45
FC Midtjylland FC Nordsjælland Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 0
405959
16-08 2020
Kl. 17:15
AaB Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
4 - 6
405964
22-08 2020
Kl. 14:30
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens
2 - 2
405961
22-08 2020
Kl. 15:00
OB Brøndby OB-Ådalen
1 - 7
405963
22-08 2020
Kl. 15:15
Lyngby Esbjerg Lyngby Stadion
1 - 3
406029
22-08 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Vejle JYSK Park (kunstgræs)
2 - 1
405962
22-08 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC København Farum Park
1 - 2
405965
23-08 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 3
406030
ti
25-08 2020
Kl. 19:00
Randers Freja FC AGF Randers Stadion
2 - 0
406034
12-09 2020
Kl. 14:45
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens
2 - 1
406032
12-09 2020
Kl. 15:00
Vejle AaB VB Parken
1 - 5
406031
12-09 2020
Kl. 15:15
Brøndby FC København Brøndby Stadion
0 - 5
406035
12-09 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland OB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
2 - 2
406036
12-09 2020
Kl. 15:15
Lyngby Randers Freja FC Lyngby Stadion
1 - 0
406370
12-09 2020
Kl. 15:15
Esbjerg SønderjyskE Atletikstadion
1 - 2
406037
12-09 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park
2 - 1
405919
19-09 2020
Kl. 14:00
Esbjerg FC Midtjylland Guldager IC Kunstgræsbane
1 - 3
406391
19-09 2020
Kl. 15:00
OB AaB OB-Ådalen
3 - 0
406393
19-09 2020
Kl. 15:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
1 - 1
406408
19-09 2020
Kl. 15:15
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens
0 - 6
406390
19-09 2020
Kl. 16:15
Randers Freja FC FC København Randers Stadion
1 - 3
405921
26-09 2020
Kl. 12:30
SønderjyskE Vejle Banerne ved Haderslev Idrætscenter
6 - 2
405956
26-09 2020
Kl. 13:00
Brøndby Esbjerg Brøndby Stadion
4 - 1
406619
26-09 2020
Kl. 14:00
FC København Silkeborg Kunst, KB, P. Bangs Vej
7 - 3
406639
26-09 2020
Kl. 14:45
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens
1 - 7
406407
on
30-09 2020
Kl. 18:30
Vejle FC Midtjylland VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
2 - 3
406371
03-10 2020
Kl. 12:00
FC København Esbjerg Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
406389
03-10 2020
Kl. 13:00
Vejle Brøndby VB Parken
4 - 2
406374
03-10 2020
Kl. 14:00
Randers Freja FC AC Horsens Randers Stadion
9 - 0
406375
03-10 2020
Kl. 14:00
AGF AaB AGF's anlæg - Fredensvang
4 - 3
406388
03-10 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE Silkeborg Banerne ved Haderslev Idrætscenter
0 - 2
406373
03-10 2020
Kl. 15:00
OB FC Nordsjælland OB-Ådalen
0 - 4
406372
04-10 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland Lyngby Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
UDS
406406
10-10 2020
Kl. 14:00
AGF Esbjerg AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 0
406392
10-10 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Lyngby JYSK Park (kunstgræs)
1 - 5
406409
17-10 2020
Kl. 12:00
FC København AC Horsens Kunst, KB, P. Bangs Vej
5 - 0
406413
17-10 2020
Kl. 14:00
Esbjerg Silkeborg Esbjerg Kunstgræsbane
2 - 1
406410
17-10 2020
Kl. 15:00
OB Vejle OB-Ådalen
4 - 3
406411
17-10 2020
Kl. 15:15
Lyngby AaB Lyngby Stadion
2 - 4
406412
17-10 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Randers Freja FC Farum Park
3 - 1
406415
17-10 2020
Kl. 16:30
AGF Brøndby AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 4
406414
18-10 2020
Kl. 14:30
FC Midtjylland SønderjyskE Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
4 - 1
406418
24-10 2020
Kl. 13:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion
406420
24-10 2020
Kl. 14:15
Randers Freja FC Esbjerg Randers Stadion, kunstgræs
406422
24-10 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE AC Horsens Haderslev Kunstgræsbane
406416
24-10 2020
Kl. 15:00
Vejle FC København VB Parken
406419
24-10 2020
Kl. 15:15
AaB FC Nordsjælland AaB's Anlæg
406421
24-10 2020
Kl. 15:30
Silkeborg FC Midtjylland JYSK Park (kunstgræs)
406417
24-10 2020
Kl. 16:30
AGF OB AGF's anlæg - Fredensvang
406428 fr
30-10 2020
Kl. 18:00
FC Nordsjælland Lyngby Right to Dream Park
406424
31-10 2020
Kl. 13:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion
406425
31-10 2020
Kl. 14:45
AC Horsens Vejle CASA Arena Horsens
406429
31-10 2020
Kl. 15:00
OB Esbjerg OB-Ådalen
406423
31-10 2020
Kl. 15:00
FC København AaB Kunst, KB, P. Bangs Vej
406426
31-10 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland AGF Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406427
31-10 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Randers Freja FC JYSK Park (kunstgræs)
406522
07-11 2020
Kl. 14:30
Lyngby OB Lyngby Stadion
406523
07-11 2020
Kl. 14:30
Esbjerg FC Nordsjælland Guldager IC Kunstgræsbane
406520
07-11 2020
Kl. 14:45
AC Horsens Silkeborg Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
406521
07-11 2020
Kl. 14:45
Randers Freja FC SønderjyskE Randers Stadion, kunstgræs
406519
07-11 2020
Kl. 15:00
Vejle AGF VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
406430
07-11 2020
Kl. 15:15
FC København FC Midtjylland Kunst, KB, P. Bangs Vej
406431
07-11 2020
Kl. 15:15
AaB Brøndby AaB's Anlæg
406530
21-11 2020
Kl. 14:15
Randers Freja FC FC Midtjylland Randers Stadion, kunstgræs
406525
21-11 2020
Kl. 14:45
SønderjyskE OB Haderslev Kunstgræsbane
406526
21-11 2020
Kl. 15:00
Vejle Lyngby VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane)
406529
21-11 2020
Kl. 15:15
AaB Esbjerg AaB's Anlæg
406532
21-11 2020
Kl. 15:30
Silkeborg Brøndby JYSK Park (kunstgræs)
406528
21-11 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park
406524
21-11 2020
Kl. 16:30
AGF FC København AGF's anlæg - Fredensvang
406613
28-11 2020
Kl. 12:30
OB Silkeborg OB-Ådalen
406618
28-11 2020
Kl. 13:00
Brøndby Randers Freja FC Brøndby Stadion
406616
28-11 2020
Kl. 14:00
Esbjerg AC Horsens Esbjerg Kunstgræsbane
406612
28-11 2020
Kl. 14:00
FC København SønderjyskE Kunst, KB, P. Bangs Vej
406614
28-11 2020
Kl. 14:30
Lyngby AGF Lyngby Stadion
406617
28-11 2020
Kl. 15:15
FC Midtjylland AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406615
28-11 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Vejle Farum Park
406637
05-12 2020
Kl. 12:00
Esbjerg Vejle Esbjerg Kunstgræsbane
406638
05-12 2020
Kl. 13:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion
406635
05-12 2020
Kl. 14:30
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion
406632
05-12 2020
Kl. 15:00
OB Randers Freja FC OB-Ådalen
406636
05-12 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AGF Farum Park
405915
12-12 2020
Kl. 12:30
OB FC København OB-Ådalen
405917
12-12 2020
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park
406646
27-02 2021
Kl. 13:00
Brøndby Vejle Brøndby Stadion
406641
27-02 2021
Kl. 14:30
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion
406643
27-02 2021
Kl. 14:45
AC Horsens Randers Freja FC Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
406644
27-02 2021
Kl. 15:15
AaB AGF AaB's Anlæg
406640
27-02 2021
Kl. 15:15
Esbjerg FC København Esbjerg Kunstgræsbane
406645
27-02 2021
Kl. 15:30
Silkeborg SønderjyskE JYSK Park (kunstgræs)
406642
27-02 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland OB Farum Park
406647
06-03 2021
Kl. 14:00
FC København Brøndby Kunst, KB, P. Bangs Vej
406651
06-03 2021
Kl. 14:15
Randers Freja FC Lyngby Randers Stadion, kunstgræs
406653
06-03 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Esbjerg Haderslev Kunstgræsbane
406650
06-03 2021
Kl. 15:00
OB FC Midtjylland OB-Ådalen
406648
06-03 2021
Kl. 15:15
AaB Vejle AaB's Anlæg
406652
06-03 2021
Kl. 15:30
Silkeborg FC Nordsjælland JYSK Park (kunstgræs)
406649
06-03 2021
Kl. 16:30
AGF AC Horsens AGF's anlæg - Fredensvang
406660
13-03 2021
Kl. 13:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion
406655
13-03 2021
Kl. 15:00
AaB OB AaB's Anlæg
406656
13-03 2021
Kl. 15:15
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion
406654
13-03 2021
Kl. 15:15
FC København Randers Freja FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
406658
13-03 2021
Kl. 15:15
Esbjerg AGF Esbjerg Kunstgræsbane
406659
13-03 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Vejle Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406657
13-03 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park
406705
10-04 2021
Kl. 14:15
Randers Freja FC FC Nordsjælland Randers Stadion, kunstgræs
406707
10-04 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE FC Midtjylland Banerne ved Haderslev Idrætscenter
406703
10-04 2021
Kl. 15:00
Vejle OB VB Parken
406704
10-04 2021
Kl. 15:15
AaB Lyngby AaB's Anlæg
406708
10-04 2021
Kl. 15:15
Brøndby AGF Brøndby Stadion
406706
10-04 2021
Kl. 15:30
Silkeborg Esbjerg JYSK Park (kunstgræs)
406661
10-04 2021
Kl. 15:30
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens
406709
17-04 2021
Kl. 12:00
FC København Vejle Kunst, KB, P. Bangs Vej
406715
17-04 2021
Kl. 14:45
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens
406710
17-04 2021
Kl. 15:00
OB AGF OB-Ådalen
406711
17-04 2021
Kl. 15:15
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion
406713
17-04 2021
Kl. 15:15
Esbjerg Randers Freja FC Atletikstadion
406714
17-04 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Silkeborg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406712
17-04 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland AaB Farum Park
406720
24-04 2021
Kl. 14:30
Randers Freja FC Silkeborg Randers Stadion
406717
24-04 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Brøndby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
406718
24-04 2021
Kl. 15:00
Vejle AC Horsens VB Parken
406721
24-04 2021
Kl. 15:15
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion
406722
24-04 2021
Kl. 15:15
Esbjerg OB Atletikstadion
406716
24-04 2021
Kl. 15:15
AaB FC København AaB's Anlæg
406719
24-04 2021
Kl. 16:30
AGF FC Midtjylland AGF's anlæg - Fredensvang
406727
01-05 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Randers Freja FC Banerne ved Haderslev Idrætscenter
406728
01-05 2021
Kl. 15:00
OB Lyngby OB-Ådalen
406723
01-05 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland FC København Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406724
01-05 2021
Kl. 15:15
Brøndby AaB Brøndby Stadion
406729
01-05 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland Esbjerg Farum Park
406726
01-05 2021
Kl. 15:30
Silkeborg AC Horsens JYSK Park (kunstgræs)
406725
01-05 2021
Kl. 16:30
AGF Vejle AGF's anlæg - Fredensvang
406730
08-05 2021
Kl. 15:00
FC København AGF Kunst, KB, P. Bangs Vej
406731
08-05 2021
Kl. 15:00
OB SønderjyskE OB-Ådalen
406732
08-05 2021
Kl. 15:15
Lyngby Vejle Lyngby Stadion
406734
08-05 2021
Kl. 15:15
Esbjerg AaB Atletikstadion
406735
08-05 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Randers Freja FC Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406736
08-05 2021
Kl. 15:15
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion
406733
08-05 2021
Kl. 15:30
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens
406737
15-05 2021
Kl. 12:00
FC København OB Kunst, KB, P. Bangs Vej
406753
15-05 2021
Kl. 14:30
Randers Freja FC AaB Randers Stadion
406754
15-05 2021
Kl. 15:00
Vejle SønderjyskE VB Parken
406742
15-05 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Esbjerg Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406740
15-05 2021
Kl. 15:15
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion
406741
15-05 2021
Kl. 15:30
Silkeborg AGF JYSK Park (kunstgræs)
406739
15-05 2021
Kl. 15:30
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens
406762
22-05 2021
Kl. 14:30
Randers Freja FC Vejle Randers Stadion
406760
22-05 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE AGF Banerne ved Haderslev Idrætscenter
406757
22-05 2021
Kl. 15:00
OB AC Horsens OB-Ådalen
406758
22-05 2021
Kl. 15:15
Esbjerg Brøndby Atletikstadion
406761
22-05 2021
Kl. 15:15
Silkeborg AaB JYSK Park (kunstgræs)
406756
22-05 2021
Kl. 15:15
Lyngby FC København Lyngby Stadion
406759
22-05 2021
Kl. 15:30
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park
406764
29-05 2021
Kl. 15:15
SønderjyskE FC København Banerne ved Haderslev Idrætscenter
406766
29-05 2021
Kl. 15:15
AGF Lyngby AGF's anlæg - Fredensvang
406767
29-05 2021
Kl. 15:15
Vejle FC Nordsjælland VB Parken
406768
29-05 2021
Kl. 15:15
AC Horsens Esbjerg CASA Arena Horsens
406769
29-05 2021
Kl. 15:15
AaB FC Midtjylland AaB's Anlæg
406770
29-05 2021
Kl. 15:15
Randers Freja FC Brøndby Randers Stadion
406765
29-05 2021
Kl. 15:30
Silkeborg OB JYSK Park (kunstgræs)
406771
12-06 2021
Kl. 13:00
Brøndby OB Brøndby Stadion
406775
12-06 2021
Kl. 14:45
AaB SønderjyskE AaB's Anlæg
406776
12-06 2021
Kl. 15:00
Vejle Silkeborg VB Parken
406773
12-06 2021
Kl. 15:15
Esbjerg Lyngby Atletikstadion
406774
12-06 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland AC Horsens Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406777
12-06 2021
Kl. 16:30
AGF Randers Freja FC AGF's anlæg - Fredensvang
406772
13-06 2021
Kl. 12:00
FC København FC Nordsjælland Kunst, KB, P. Bangs Vej
406779
19-06 2021
Kl. 12:00
Randers Freja FC OB Randers Stadion
406780
19-06 2021
Kl. 14:45
SønderjyskE Lyngby Banerne ved Haderslev Idrætscenter
406782
19-06 2021
Kl. 15:00
Vejle Esbjerg VB Parken
406783
19-06 2021
Kl. 15:15
FC Midtjylland Brøndby Ikast Stadion (Kunstgræsbane)
406785
19-06 2021
Kl. 15:15
AaB AC Horsens AaB's Anlæg
406778
19-06 2021
Kl. 15:30
Silkeborg FC København JYSK Park (kunstgræs)
406781
19-06 2021
Kl. 16:30
AGF FC Nordsjælland AGF's anlæg - Fredensvang
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2020/2021 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind