MENU

Herre Senior 2 7M Forår, P2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
579874 to
08-04 2021
Kl. 20:30
Vanløse Team 2. Sal Vanløse Idrætspark
3 - 0
579872 ti
13-04 2021
Kl. 19:15
FC Sukkerbold Vigerslev Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 0
579873
17-04 2021
Kl. 12:30
B 1903 2 HB 3 B1903
4 - 1
579875
17-04 2021
Kl. 16:00
FA 2000 2 FB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
579877
18-04 2021
Kl. 13:30
Nørrebro United 6 Oversidder Nørrebroparken
579966 ma
19-04 2021
Kl. 19:15
Team 2. Sal B 1903 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 7
579950
fr
23-04 2021
Kl. 18:15
FB 5 Nørrebro United 6 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
579951
25-04 2021
Kl. 14:00
Vigerslev FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
579967
25-04 2021
Kl. 15:15
Oversidder Vanløse
579970 ma
26-04 2021
Kl. 22:00
B 1903 2 Oversidder B1903
579969 on
28-04 2021
Kl. 18:00
FC Sukkerbold Team 2. Sal Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
579972
01-05 2021
Kl. 13:45
Nørrebro United 6 Vanløse Nørrebroparken
3 - 1
579952
ma
03-05 2021
Kl. 18:00
HB 3 FC Sukkerbold Fælledparken
2 - 3
579976 ma
03-05 2021
Kl. 19:15
Team 2. Sal FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
579975 to
06-05 2021
Kl. 20:30
Vanløse B 1903 2 Vanløse Idrætspark
HMH
579977
09-05 2021
Kl. 16:00
Oversidder FC Sukkerbold
579973
09-05 2021
Kl. 16:00
Vigerslev Nørrebro United 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 7
579984 ma
10-05 2021
Kl. 18:00
FC Sukkerbold Vanløse Kunst, Valby IP, tribunen
UMH
579986 ma
10-05 2021
Kl. 22:00
FA 2000 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
579971
on
12-05 2021
Kl. 20:45
FA 2000 2 HB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 3
579983 fr
14-05 2021
Kl. 18:30
FB 5 Team 2. Sal Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
579987
16-05 2021
Kl. 12:45
Nørrebro United 6 B 1903 2 Nørrebroparken
0 - 2
579985
16-05 2021
Kl. 16:00
Vigerslev HB 3 Kunst, Valby IP, tribunen
UHHT
579991 on
19-05 2021
Kl. 20:30
Team 2. Sal Vigerslev Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 7
579990 to
20-05 2021
Kl. 20:30
Vanløse FA 2000 2 Kunst, Vanløse I P
4 - 4
579989
22-05 2021
Kl. 11:15
HB 3 Nørrebro United 6 Fælledparken
1 - 2
579988
23-05 2021
Kl. 14:00
B 1903 2 FC Sukkerbold B1903
4 - 3
579992
23-05 2021
Kl. 15:15
Oversidder FB 5
579993 fr
28-05 2021
Kl. 18:30
FB 5 Vanløse Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
579995
29-05 2021
Kl. 11:15
HB 3 Team 2. Sal Fælledparken
4 - 3
579996
29-05 2021
Kl. 15:30
FA 2000 2 B 1903 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
579997
29-05 2021
Kl. 15:45
Nørrebro United 6 FC Sukkerbold Nørrebroparken
0 - 2
579994
30-05 2021
Kl. 16:00
Vigerslev Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
579998 ma
31-05 2021
Kl. 20:30
FC Sukkerbold FA 2000 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
579968 ti
01-06 2021
Kl. 19:30
FB 5 Vigerslev Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
580000 to
03-06 2021
Kl. 20:30
Vanløse Vigerslev Kunst, Vanløse I P
UHT

Udehold taberdømt

579999
05-06 2021
Kl. 12:30
B 1903 2 FB 5 B1903
HHT

Hjemmehold taberdømt

580001
05-06 2021
Kl. 14:00
Nørrebro United 6 Team 2. Sal Nørrebroparken
10 - 1
580002
06-06 2021
Kl. 16:00
Oversidder HB 3
579974
ma
07-06 2021
Kl. 18:00
HB 3 FB 5 Fælledparken
1 - 4
580007 ma
07-06 2021
Kl. 19:15
Team 2. Sal Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
580006 on
09-06 2021
Kl. 20:45
FA 2000 2 Nørrebro United 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 2
580003 fr
11-06 2021
Kl. 20:15
FB 5 FC Sukkerbold Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
580005
12-06 2021
Kl. 10:00
HB 3 Vanløse Fælledparken
UMH
580004
13-06 2021
Kl. 16:00
Vigerslev B 1903 2 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1, 2, 3 og 4 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3 og 4 rykker ned.
 

Log ind