MENU

Herre Senior 4 7M Forår, P7 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
581592
on
14-04 2021
Kl. 19:00
Fremad Valby 7 Jægersborg 2 Valby IP, tribunen
2 - 0
581590
to
15-04 2021
Kl. 20:30
KB 5 HB 14 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 1
581593
to
15-04 2021
Kl. 21:15
SSB FA 2000 11 Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 4
581591
fr
16-04 2021
Kl. 19:45
FB 22 FB 25 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 3
581589
17-04 2021
Kl. 10:00
VLI KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
581595
ti
20-04 2021
Kl. 18:00
KFB 3 Fremad Valby 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 6
581594
24-04 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 2 SSB Gentofte Sportspark
3 - 1
581596
24-04 2021
Kl. 15:00
HB 14 VLI Fælledparken
1 - 5
581598
25-04 2021
Kl. 15:30
FA 2000 11 FB 22 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
581597
25-04 2021
Kl. 16:00
FB 25 KB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
581601 fr
30-04 2021
Kl. 19:00
KB 5 FA 2000 11 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 0
581603
fr
30-04 2021
Kl. 19:30
SSB FB 22 Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 7
581599
01-05 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 2 KFB 3 Gentofte Sportspark
4 - 1
581600
01-05 2021
Kl. 16:00
VLI FB 25 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 9
581602
02-05 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 HB 14 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

581606 fr
07-05 2021
Kl. 18:30
FB 22 KB 5 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
581607
09-05 2021
Kl. 12:00
FB 25 Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 0
581605
09-05 2021
Kl. 12:30
HB 14 Jægersborg 2 Fælledparken
3 - 0
581608
09-05 2021
Kl. 14:00
FA 2000 11 VLI Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
581604
09-05 2021
Kl. 18:00
KFB 3 SSB Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 0
581612
on
12-05 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby 7 FA 2000 11 Valby IP, tribunen
6 - 2
581611
on
12-05 2021
Kl. 19:00
KFB 3 HB 14 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 3
581609
15-05 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 2 FB 25 Gentofte Sportspark
4 - 1
581610
15-05 2021
Kl. 16:00
VLI FB 22 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
581613
15-05 2021
Kl. 16:00
SSB KB 5 Bavnehøj Idrætsanlæg
1 - 4
581618 ti
18-05 2021
Kl. 19:30
FA 2000 11 Jægersborg 2 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 0
581614 ti
18-05 2021
Kl. 20:30
KB 5 VLI Kunst, KB, P. Bangs Vej
4 - 1
581615 to
20-05 2021
Kl. 19:30
HB 14 SSB Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

581616
fr
21-05 2021
Kl. 18:30
FB 22 Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
581617
22-05 2021
Kl. 16:00
FB 25 KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
581620 on
26-05 2021
Kl. 19:00
KFB 3 FA 2000 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 8
581621
to
27-05 2021
Kl. 18:15
HB 14 FB 25 Fælledparken
2 - 1
581623 to
27-05 2021
Kl. 18:30
SSB VLI Valby IP, Gl. Afdeling
5 - 4
581619
29-05 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 2 FB 22 Gentofte Sportspark
3 - 6
581622
29-05 2021
Kl. 16:00
Fremad Valby 7 KB 5 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 2
581625 to
03-06 2021
Kl. 20:30
KB 5 Jægersborg 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 1
581626 fr
04-06 2021
Kl. 18:30
FB 22 KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
581624
05-06 2021
Kl. 16:00
VLI Fremad Valby 7 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 7
581628
06-06 2021
Kl. 14:00
FA 2000 11 HB 14 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
581627
06-06 2021
Kl. 14:30
SSB FB 25 Bavnehøj Idrætsanlæg
3 - 1
581633 on
09-06 2021
Kl. 20:15
KFB 3 KB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 5
581634 to
10-06 2021
Kl. 18:15
HB 14 FB 22 Fælledparken
0 - 3
581635
to
10-06 2021
Kl. 19:15
Fremad Valby 7 SSB Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
581629
12-06 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 2 VLI Gentofte Sportspark
0 - 1
581636
13-06 2021
Kl. 12:00
FB 25 FA 2000 11 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 til og med 8 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle puljer rykker ned 
 

Log ind