MENU

Serie 5 - Forår, Pulje 8 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
669500
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
Benløse IF Bringstrup-Sigersted IF Benløsehallen
9 - 0
669498
17-04 2021
Kl. 11:00
Ejby IF Fodbold Solrød FC (2) Ejby Stadion
5 - 1
669499
18-04 2021
Kl. 11:00
Skensved IF NNU (2) Skensved Stadion
3 - 1
669502
18-04 2021
Kl. 13:30
Hundige BK (1) Greve Fodbold Hundige Boldfælled Kunst
1 - 8
669504
on
21-04 2021
Kl. 18:30
Bringstrup-Sigersted IF Hvalsø IF Bringstrup Stadion
1 - 1
669505 on
21-04 2021
Kl. 18:30
NNU (2) Taastrup FC (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

669528
on
21-04 2021
Kl. 18:30
Skensved IF Benløse IF Skensved Stadion
1 - 1
669530 on
21-04 2021
Kl. 18:30
Solrød FC (2) Hundige BK (1) Solrød Idrætscenter
3 - 4
669531
on
21-04 2021
Kl. 18:30
Greve Fodbold FC Lejre Greve Idræts Center
5 - 1
669532 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold Bringstrup-Sigersted IF Ejby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

669534
fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Benløse IF NNU (2) Benløsehallen
2 - 0
669535
fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Skensved IF Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 3
669533
25-04 2021
Kl. 11:00
Taastrup FC (1) Greve Fodbold Tåstrup Idrætspark
0 - 1
669536
25-04 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (1) Sct. Jørgens IF (1) Hundige Boldfælled Kunst
5 - 4
669537 ma
26-04 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Solrød FC (2) Osted Stadion
3 - 4
669503 to
29-04 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Taastrup FC (1) Osted Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

669695 fr
30-04 2021
Kl. 11:00
Benløse IF Hvalsø IF Benløsehallen
UHT

Udehold taberdømt

669693
02-05 2021
Kl. 11:00
Skensved IF Ejby IF Fodbold Skensved Stadion
1 - 1
669694
02-05 2021
Kl. 11:00
Sct. Jørgens IF (1) FC Lejre Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

669538
02-05 2021
Kl. 11:00
Bringstrup-Sigersted IF Hundige BK (1) Bringstrup Stadion
1 - 9
669539
02-05 2021
Kl. 13:00
NNU (2) Greve Fodbold Nygårdsvej Idrætsanlæg
2 - 4
669699
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF NNU (2) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 2
669698 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Sct. Jørgens IF (1) Tåstrup Idrætspark
4 - 1
669700
08-05 2021
Kl. 14:00
Greve Fodbold Solrød FC (2) Greve Idræts Center
8 - 2
669697
09-05 2021
Kl. 12:00
Ejby IF Fodbold Benløse IF Ejby Stadion
5 - 2
669701
09-05 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (1) Skensved IF Hundige Boldfælled Kunst
4 - 6
669702 ma
10-05 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Bringstrup-Sigersted IF Osted Stadion
10 - 0
669732
ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Ejby IF Fodbold Hvalsø ny Idrætsplads
0 - 7
669696 ti
11-05 2021
Kl. 20:00
Solrød FC (2) Taastrup FC (1) Solrød Idrætscenter
3 - 2
669731
fr
14-05 2021
Kl. 19:00
Benløse IF Hundige BK (1) Benløsehallen
1 - 1
669704
15-05 2021
Kl. 11:00
NNU (2) Solrød FC (2) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 6
669729
16-05 2021
Kl. 11:00
Skensved IF FC Lejre Skensved Stadion
UHT

Udehold taberdømt

669730
16-05 2021
Kl. 11:00
Sct. Jørgens IF (1) Greve Fodbold Nygårdsvej Idrætsanlæg
3 - 0
669703
16-05 2021
Kl. 11:00
Bringstrup-Sigersted IF Taastrup FC (1) Bringstrup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

669501
ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Sct. Jørgens IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 3
669734 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Skensved IF Tåstrup Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

669736
22-05 2021
Kl. 14:00
Greve Fodbold Bringstrup-Sigersted IF Greve Idræts Center
UHT

Udehold taberdømt

669733
23-05 2021
Kl. 12:00
Ejby IF Fodbold NNU (2) Ejby Stadion
3 - 0
669737
23-05 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (1) Hvalsø IF Hundige Boldfælled Kunst
UHT

Udehold taberdømt

669738
ma
24-05 2021
Kl. 11:00
FC Lejre Benløse IF Osted Stadion
1 - 3
669768
to
27-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF FC Lejre Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 6
669767 fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Benløse IF Taastrup FC (1) Benløsehallen
UHT

Udehold taberdømt

669764
30-05 2021
Kl. 11:00
Bringstrup-Sigersted IF Solrød FC (2) Bringstrup Stadion
1 - 7
669765
30-05 2021
Kl. 11:00
NNU (2) Sct. Jørgens IF (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
2 - 3
669766
30-05 2021
Kl. 11:00
Skensved IF Greve Fodbold Skensved Stadion
4 - 1
669763
30-05 2021
Kl. 12:00
Ejby IF Fodbold Hundige BK (1) Ejby Stadion
6 - 4
669769 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Hvalsø IF Tåstrup Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

669735 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Solrød FC (2) Sct. Jørgens IF (1) Solrød Idrætscenter
0 - 2
669772
05-06 2021
Kl. 13:00
Greve Fodbold Benløse IF Greve Idræts Center
4 - 1
669833
06-06 2021
Kl. 11:00
NNU (2) Hundige BK (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
4 - 6
669770
06-06 2021
Kl. 11:00
Sct. Jørgens IF (1) Bringstrup-Sigersted IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

669834 ma
07-06 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Ejby IF Fodbold Osted Stadion
0 - 6
669529 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF (1) Ejby IF Fodbold Nygårdsvej Idrætsanlæg
3 - 5
669889
to
10-06 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Greve Fodbold Hvalsø ny Idrætsplads
1 - 5
669888
12-06 2021
Kl. 12:00
Benløse IF Solrød FC (2) Benløsehallen
7 - 1
669886
13-06 2021
Kl. 11:00
Bringstrup-Sigersted IF NNU (2) Bringstrup Stadion
3 - 5
669887
13-06 2021
Kl. 11:00
Skensved IF Sct. Jørgens IF (1) Skensved Stadion
5 - 2
669835
13-06 2021
Kl. 12:00
Ejby IF Fodbold Taastrup FC (1) Ejby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

669890
13-06 2021
Kl. 13:00
Hundige BK (1) FC Lejre Hundige Boldfælled Kunst
6 - 3
669771
on
16-06 2021
Kl. 19:00
Solrød FC (2) Skensved IF Solrød Idrætscenter
0 - 3
669492 on
16-06 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (1) Hundige BK (1) Tåstrup Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

669497
19-06 2021
Kl. 14:00
Greve Fodbold Ejby IF Fodbold Greve Idræts Center
5 - 0
669493
20-06 2021
Kl. 11:00
Bringstrup-Sigersted IF Skensved IF Bringstrup Stadion
1 - 6
669494
20-06 2021
Kl. 11:00
NNU (2) FC Lejre Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 3
669495
20-06 2021
Kl. 11:00
Sct. Jørgens IF (1) Benløse IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

669496
20-06 2021
Kl. 11:30
Solrød FC (2) Hvalsø IF Solrød Idrætscenter
1 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 22. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7
kamp 3 Vinder pulje 11 - Vinder pulje 3

Kvartfinaler torsdag den 24. juni kl. 19.00
kamp 4: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
kamp 5: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 6: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 7: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 27. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 7 - Vinder kamp 6

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 30. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind