MENU

8-Herresenior 1 - Forår, Pulje 4 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
397546
11-04 2021
Kl. 13:00
Jersie United (1) Sct. Jørgens IF Jersie-Hallen
4 - 4
397545 on
14-04 2021
Kl. 18:45
Hårlev BK Hundige BK (2) Hårlev Hallen
1 - 1
397547 on
14-04 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF Oversidder Ringsted Stadion Kunstgræs
397543 on
14-04 2021
Kl. 19:30
Djerdap FC Rønnebæk IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
1 - 0
397549 ma
19-04 2021
Kl. 19:00
Rønnebæk IF Jersie United (1) Rønnebæk Skole
6 - 1
397552 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Oversidder Hårlev BK
397551 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (2) Ishøj IF (2) Hundige Boldfælled
7 - 2
397548
fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Ringsted IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
6 - 2
397555 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Oversidder Ishøj Idrætscenter
397557
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF Hårlev BK Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 1
397554
on
28-04 2021
Kl. 19:30
Djerdap FC Hundige BK (2) Nygårdsvej Idrætsanlæg
0 - 5
397553 to
29-04 2021
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Rønnebæk IF Nygårdsvej Idrætsanlæg
6 - 3
397558
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Rønnebæk IF Ringsted IF Rønnebæk Skole
4 - 1
397559 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Solrød FC Sct. Jørgens IF Solrød Idrætscenter
0 - 6
397560 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Hårlev BK Ishøj IF (2) Hårlev Hallen
0 - 7
397561 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (2) Jersie United (1) Hundige Boldfælled
3 - 4
397562 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Oversidder Djerdap FC
397565 ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Rønnebæk IF Solrød FC Rønnebæk Skole
3 - 1
397566 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Jersie United (1) Oversidder Jersie-Hallen
397556 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Jersie United (1) Solrød FC Jersie-Hallen
2 - 0
397564 on
12-05 2021
Kl. 19:30
Djerdap FC Hårlev BK Nygårdsvej Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

397563 fr
14-05 2021
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Hundige BK (2) Nygårdsvej Idrætsanlæg
4 - 3
397544
16-05 2021
Kl. 11:00
Ishøj IF (2) Solrød FC Ishøj Idrætscenter
7 - 1
397568 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Djerdap FC Ishøj Idrætscenter
2 - 0
397569
on
19-05 2021
Kl. 19:00
Solrød FC Ringsted IF Solrød Idrætscenter
3 - 2
397570 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Hårlev BK Jersie United (1) Hårlev Hallen
5 - 0
397572 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Oversidder Sct. Jørgens IF
397550
23-05 2021
Kl. 11:00
Solrød FC Djerdap FC Solrød Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

397576
23-05 2021
Kl. 13:00
Jersie United (1) Ishøj IF (2) Jersie-Hallen
1 - 3
397574 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Rønnebæk IF Oversidder Rønnebæk Skole
397575 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Solrød FC Hundige BK (2) Solrød Idrætscenter
7 - 0
397577 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF Djerdap FC Ringsted Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

397573 fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Hårlev BK Nygårdsvej Idrætsanlæg
6 - 2
397580 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Hårlev BK Rønnebæk IF Hårlev Hallen
3 - 3
397581
on
02-06 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF Hundige BK (2) Ringsted Stadion Kunstgræs
1 - 4
397582 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Oversidder Solrød FC
397578 on
02-06 2021
Kl. 19:30
Djerdap FC Jersie United (1) Nygårdsvej Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

397579 fr
04-06 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Sct. Jørgens IF Ishøj Idrætscenter
1 - 1
397586
06-06 2021
Kl. 13:00
Jersie United (1) Ringsted IF Jersie-Hallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

397584 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Rønnebæk IF Ishøj IF (2) Rønnebæk Skole
2 - 4
397585 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Solrød FC Hårlev BK Solrød Idrætscenter
3 - 2
397587 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (2) Oversidder Hundige Boldfælled
397583 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Sct. Jørgens IF Djerdap FC Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

397567 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF Ishøj IF (2) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 4
397571 on
09-06 2021
Kl. 19:45
Hundige BK (2) Rønnebæk IF Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 4 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Semifinale: 
Kamp 1: Tirsdag den 15. juni kl. 19:00: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3 
Kamp 2: Tirsdag den 15. juni kl. 19:00: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 2

Finale: 
Tirsdag den 22. juni kl. 19:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 1

Log ind