MENU

8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår, Pulje 3 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
397726
on
07-04 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club BK Friheden Frydenhøjskolen
4 - 3
397721
ti
13-04 2021
Kl. 18:45
Lejerbo BK Havdrup GI Gungehusskolen
6 - 4
397722 on
14-04 2021
Kl. 18:30
IF Hjorten Orient GI Skinderskovgård
5 - 0
397723 to
15-04 2021
Kl. 18:45
BK Friheden Avedøre IF Langhøjskolen
3 - 2
397720
fr
16-04 2021
Kl. 18:00
BKS, Rødovre Egevoldens Idræts Club Hendriksholm Skole
2 - 7
397724
18-04 2021
Kl. 12:15
Hundige BK (3) BK Avarta Hundige Boldfælled Kunst
7 - 1
397725
on
21-04 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Avedøre IF Hundige Boldfælled
6 - 1
397727 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI BKS, Rødovre Havdrup Idrætscenter
6 - 3
397729
24-04 2021
Kl. 11:00
BK Avarta IF Hjorten Espelundens Idrætsanlæg
4 - 0
397728
25-04 2021
Kl. 14:00
Orient GI Lejerbo BK Islev Skole
2 - 1
397733 on
28-04 2021
Kl. 18:30
BK Friheden Havdrup GI Langhøjskolen
3 - 3
397730
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Avedøre IF Egevoldens Idræts Club Avedøre Stadion
2 - 2
397731
fr
30-04 2021
Kl. 11:00
BKS, Rødovre Orient GI Hendriksholm Skole
2 - 3
397734
02-05 2021
Kl. 12:15
Hundige BK (3) IF Hjorten Hundige Boldfælled
6 - 2
397732
02-05 2021
Kl. 14:00
Lejerbo BK BK Avarta Gungehusskolen
0 - 5
397736 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI Avedøre IF Havdrup Idrætscenter
1 - 5
397739 on
05-05 2021
Kl. 19:30
BK Avarta BKS, Rødovre Espelundens Idrætsanlæg
4 - 1
397738
09-05 2021
Kl. 14:00
Orient GI BK Friheden Islev Skole
0 - 0
397737
ma
10-05 2021
Kl. 19:30
IF Hjorten Lejerbo BK Skinderskovgård
2 - 0
397740 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Avedøre IF Orient GI Avedøre Stadion
2 - 0
397743
to
13-05 2021
Kl. 11:00
BK Friheden BK Avarta Langhøjskolen
1 - 2
397741 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
BKS, Rødovre IF Hjorten Hendriksholm Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

397742
ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club Havdrup GI Frydenhøjskolen
2 - 3
397746
on
19-05 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI Hundige BK (3) Havdrup Idrætscenter
1 - 4
397749 on
19-05 2021
Kl. 19:30
BK Avarta Avedøre IF Espelundens Idrætsanlæg
1 - 3
397745
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Lejerbo BK BKS, Rødovre Gungehusskolen
1 - 4
397747
22-05 2021
Kl. 11:00
IF Hjorten BK Friheden Skinderskovgård
1 - 4
397748
23-05 2021
Kl. 10:00
Orient GI Egevoldens Idræts Club Islev Skole
0 - 3
397751
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club BK Avarta Frydenhøjskolen
1 - 1
397752
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI Orient GI Havdrup Idrætscenter
1 - 0
397750 on
26-05 2021
Kl. 19:15
Avedøre IF IF Hjorten Avedøre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

397753 to
27-05 2021
Kl. 19:00
BK Friheden Lejerbo BK Langhøjskolen
3 - 2
397754
30-05 2021
Kl. 12:00
Hundige BK (3) BKS, Rødovre Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

397735 ti
01-06 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club Hundige BK (3) Frydenhøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

397759 on
02-06 2021
Kl. 19:30
BK Avarta Havdrup GI Espelundens Idrætsanlæg
4 - 0
397755 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
BKS, Rødovre BK Friheden Hendriksholm Skole
1 - 7
397757
05-06 2021
Kl. 11:00
IF Hjorten Egevoldens Idræts Club Skinderskovgård
2 - 1
397758
06-06 2021
Kl. 12:00
Hundige BK (3) Orient GI Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

397760 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Avedøre IF BKS, Rødovre Avedøre Stadion
4 - 2
397761 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club Lejerbo BK Frydenhøjskolen
2 - 1
397763 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI IF Hjorten Havdrup Idrætscenter
4 - 2
397765
on
09-06 2021
Kl. 19:00
BK Friheden Hundige BK (3) Langhøjskolen
8 - 2
397766
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Orient GI BK Avarta Islev Skole
4 - 2
397744
13-06 2021
Kl. 12:00
Hundige BK (3) Lejerbo BK Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

397756 on
16-06 2021
Kl. 19:00
Lejerbo BK Avedøre IF Gungehusskolen
1 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 5 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Kvartfinale:
 
Kamp 1: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2

Semifinaler: 
Kamp 2: Søndag den 20. juni kl. 12:00: Vinder pulje 1 - Vinder af pulje 2/3
Kamp 3: Søndag den 20. juni kl. 12.00: Vinder pulje 5 - Vinder pulje 4 

Finale: 
Onsdag den 23. juni kl. 19:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3 

Log ind