MENU

8-M+40 2 - Forår, Pulje 7 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
404200
ma
12-04 2021
Kl. 18:15
Taastrup FC (2) Karlslunde IF (1) NyBolig Park
4 - 5
404190 ma
12-04 2021
Kl. 18:45
Sengeløse GI Glostrup Sengeløse Idrætsanlæg
0 - 8
404199
ma
12-04 2021
Kl. 18:45
Reerslev IF (2) Ishøj IF (2) Reerslev Skole
2 - 5
404198 ma
12-04 2021
Kl. 20:00
Glostrup 95 Hvalsø IF Glostrup Idrætspark Kunstgræs
3 - 4
404189 on
14-04 2021
Kl. 18:45
Roskilde Boldklub Albertslund IF Roskilde Idrætspark
2 - 7
404201
ma
19-04 2021
Kl. 18:45
Ishøj IF (2) Taastrup FC (2) Ishøj Idrætscenter
3 - 2
404202 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF Reerslev IF (2) Albertslund Stadion
1 - 1
404204 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Sengeløse GI Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
0 - 3
404203 on
21-04 2021
Kl. 19:15
Glostrup Roskilde Boldklub Glostrup Idrætspark Kunstgræs
8 - 1
404205
to
22-04 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) Glostrup 95 Karlslunde Stadion
3 - 2
404210
ma
26-04 2021
Kl. 18:45
Taastrup FC (2) Glostrup 95 NyBolig Park
5 - 1
404206 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Albertslund IF Ishøj Idrætscenter
10 - 1
404208
ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Sengeløse GI Karlslunde IF (1) Sengeløse Idrætsanlæg
2 - 2
404209 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Reerslev IF (2) Glostrup Reerslev Skole
0 - 4
404207 to
29-04 2021
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub Hvalsø IF Roskilde Idrætspark
3 - 2
404213
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Glostrup 95 Sengeløse GI Vestskovbanerne
1 - 1
404211
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF Taastrup FC (2) Albertslund Stadion
2 - 5
404323 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Reerslev IF (2) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
3 - 2
404212 on
05-05 2021
Kl. 19:15
Glostrup Ishøj IF (2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
UHHT
404324
to
06-05 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) Roskilde Boldklub Karlslunde Stadion
5 - 0
404325 ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Hvalsø IF Ishøj Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

404329
ma
10-05 2021
Kl. 20:15
Taastrup FC (2) Sengeløse GI NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 0
404327 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF Glostrup Albertslund Stadion
0 - 5
404326 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub Glostrup 95 Roskilde Idrætspark
4 - 1
404330 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Sengeløse GI Roskilde Boldklub Sengeløse Idrætsanlæg
1 - 4
404332
ma
17-05 2021
Kl. 19:15
Glostrup 95 Reerslev IF (2) Vestskovbanerne
1 - 0
404333 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Albertslund IF Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
3 - 1
404331
on
19-05 2021
Kl. 19:15
Glostrup Taastrup FC (2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
2 - 1
404334
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) Ishøj IF (2) Karlslunde Stadion
5 - 6
404338 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Reerslev IF (2) Sengeløse GI Reerslev Skole
2 - 4
404336
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF Karlslunde IF (1) Albertslund Stadion
0 - 3
404337 ti
25-05 2021
Kl. 19:15
Glostrup Hvalsø IF Glostrup Idrætspark Kunstgræs
6 - 1
404339
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (2) Roskilde Boldklub NyBolig Park
8 - 0
404328
to
27-05 2021
Kl. 19:00
Reerslev IF (2) Karlslunde IF (1) Hedehusene Idrætspark
1 - 4
404342
ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Glostrup 95 Albertslund IF Vestskovbanerne
4 - 2
404353
ma
31-05 2021
Kl. 20:15
Taastrup FC (2) Hvalsø IF NyBolig Park - Kunstgræs
2 - 2
404340 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub Reerslev IF (2) Roskilde Idrætspark
4 - 1
404354
to
03-06 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) Glostrup Karlslunde Stadion
1 - 1
404335
to
03-06 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Glostrup 95 Ishøj Idrætscenter
8 - 1
404355
ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (2) Roskilde Boldklub Ishøj Idrætscenter
10 - 0
404358 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Reerslev IF (2) Taastrup FC (2) Reerslev Skole
4 - 0
404359
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF Karlslunde IF (1) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
1 - 4
404356 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF Sengeløse GI Albertslund Stadion
1 - 0
404357 on
09-06 2021
Kl. 19:15
Glostrup Glostrup 95 Glostrup Idrætspark Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

404341 to
10-06 2021
Kl. 19:00
Sengeløse GI Ishøj IF (2) Sengeløse Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 8 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Kvartfinale:
 
Kamp 1: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2
Kamp 2: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
Kamp 3: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 6 - Vinder pulje 5
Kamp 4: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8

Semifinaler: 
Kamp 5: Søndag den 20. juni kl. 12:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 4
Kamp 6: Søndag den 20. juni kl. 12.00: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 1 

Finale: 
Onsdag den 23. juni kl. 19:00: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 6 

Log ind