MENU

U13 Drenge 8-mands 2 (08) Forår, Pulje 4 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
605193
10-04 2021
Kl. 10:00
Oversidder Dianalund IF
605192
10-04 2021
Kl. 10:45
Høng GF Vemmelev Boldklub Gørlevhallen
9 - 3
605194
11-04 2021
Kl. 10:00
Ringsted IF Sorø Freja Ringsted Stadion
2 - 2
605197 on
14-04 2021
Kl. 18:00
Vemmelev Boldklub Oversidder Vemmelevhallen
605196
to
15-04 2021
Kl. 17:30
Dianalund IF Ringsted IF Holberg Arena Kunst
8 - 2
605195
17-04 2021
Kl. 10:00
Sorø Freja Høng GF Sorø Stadion
2 - 3
605200
on
21-04 2021
Kl. 18:00
Vemmelev Boldklub Dianalund IF Vemmelevhallen
0 - 3
605199
24-04 2021
Kl. 10:00
Oversidder Sorø Freja
605198
24-04 2021
Kl. 10:30
Høng GF Ringsted IF Hønghallen
3 - 3
605202
ti
27-04 2021
Kl. 18:30
Sorø Freja Vemmelev Boldklub Sorø Stadion
8 - 2
605201
01-05 2021
Kl. 10:30
Høng GF Dianalund IF Hønghallen
3 - 1
605203
02-05 2021
Kl. 10:00
Ringsted IF Oversidder Ringsted Stadion
605207 on
05-05 2021
Kl. 18:00
Vemmelev Boldklub Ringsted IF Vemmelevhallen
5 - 2
605205
to
06-05 2021
Kl. 17:30
Dianalund IF Sorø Freja Holberg Arena Kunst
4 - 1
605209 ma
10-05 2021
Kl. 18:00
Dianalund IF Oversidder Holberg Arena Kunst
605208
ti
11-05 2021
Kl. 18:30
Sorø Freja Ringsted IF Sorø Stadion
5 - 0
605210 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Vemmelev Boldklub Høng GF Vemmelevhallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

605204
15-05 2021
Kl. 10:00
Oversidder Høng GF
605212
22-05 2021
Kl. 10:00
Oversidder Vemmelev Boldklub
605211
22-05 2021
Kl. 10:30
Høng GF Sorø Freja Hønghallen
UHT

Udehold taberdømt

605381
23-05 2021
Kl. 10:00
Ringsted IF Dianalund IF Ringsted Stadion
4 - 3
605382 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Sorø Freja Oversidder Sorø Stadion
605383
to
27-05 2021
Kl. 17:30
Dianalund IF Vemmelev Boldklub Holberg Arena Kunst
6 - 1
605384
30-05 2021
Kl. 10:00
Ringsted IF Høng GF Ringsted Stadion
1 - 1
605386
to
03-06 2021
Kl. 17:30
Dianalund IF Høng GF Holberg Arena Kunst
5 - 2
605385
05-06 2021
Kl. 10:00
Oversidder Ringsted IF
605387
05-06 2021
Kl. 10:30
Vemmelev Boldklub Sorø Freja Vemmelevhallen
5 - 11
605389
ti
08-06 2021
Kl. 18:30
Sorø Freja Dianalund IF Sorø Stadion
1 - 2
605390
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Ringsted IF Vemmelev Boldklub Ringsted Stadion
7 - 4
605388 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Høng GF Oversidder Hønghallen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 5 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Kvartfinale:
 
Kamp 1: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2

Semifinaler: 
Kamp 2: Søndag den 20. juni kl. 12:00: Vinder pulje 1 - Vinder af pulje 2/3
Kamp 3: Søndag den 20. juni kl. 12.00: Vinder pulje 5 - Vinder pulje 4 

Finale: 
Onsdag den 23. juni kl. 19:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3 

Log ind