MENU
D
T
M
S

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 51 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
437074
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF HTS Guldager IC Kunstgræbane
2 - 2
437076 ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Tarp B Skovlund IF Bryndumvej Idrætshal
UDS
437075
ma
05-04 2021
Kl. 18:00
Esbjerg fB Andrup IF (2) Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
6 - 1
437079
fr
09-04 2021
Kl. 18:15
Skovlund IF Sædding/G IF Skovlund Stadion
2 - 2
437078
fr
09-04 2021
Kl. 18:30
HTS BV Oksbøl Horne Stadion, Varde
4 - 2
437080
11-04 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Esbjerg United Skads Skole
4 - 1
437081
11-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Tarp B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
2 - 1
437085
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
BV Oksbøl Skovlund IF Oksbøl Stadion
437083
17-04 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Esbjerg fB Guldager Idrætscenter
437084
17-04 2021
Kl. 15:00
Tarp B Andrup IF (2) Bryndumvej Idrætshal
437082
17-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg United HTS Veldtofte Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

437086 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
HTS Andrup IF (2) Horne Stadion, Varde
437088 fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF Esbjerg United Skovlund Stadion
437087
24-04 2021
Kl. 15:00
Tarp B Sædding/G IF Bryndumvej Idrætshal
437121
25-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB BV Oksbøl Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
437122
01-05 2021
Kl. 13:00
HTS Skovlund IF Horne Stadion, Varde
437128
01-05 2021
Kl. 13:00
BV Oksbøl Tarp B Oksbøl Stadion
437129
01-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg United Esbjerg fB Veldtofte Idrætspark
437127
02-05 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Sædding/G IF Skads Skole
437077 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
BV Oksbøl Esbjerg United Oksbøl Stadion
437898 fr
07-05 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF Andrup IF (2) Skovlund Stadion
437899
08-05 2021
Kl. 15:00
Tarp B Esbjerg United Bryndumvej Idrætshal
437865
09-05 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF BV Oksbøl Guldager Idrætscenter
437863
09-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB HTS Esbjerg Idrætspark
437901 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Sædding/G IF Esbjerg United Guldager Idrætscenter
437902 on
12-05 2021
Kl. 19:00
BV Oksbøl Andrup IF (2) Oksbøl Stadion
437900 to
13-05 2021
Kl. 15:00
Tarp B HTS Bryndumvej Idrætshal
437903 to
13-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Skovlund IF Esbjerg Idrætspark
437904
15-05 2021
Kl. 13:00
HTS Sædding/G IF Horne Stadion, Varde
437907
15-05 2021
Kl. 14:15
Esbjerg United BV Oksbøl Veldtofte Idrætspark
437906
16-05 2021
Kl. 11:00
Skovlund IF Tarp B Skovlund Stadion
437905
16-05 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Esbjerg fB Skads Skole
437908
22-05 2021
Kl. 13:00
BV Oksbøl HTS Oksbøl Stadion
437910
22-05 2021
Kl. 14:15
Esbjerg United Andrup IF (2) Veldtofte Idrætspark
437909 ma
24-05 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Skovlund IF Guldager Idrætscenter
437911 ma
24-05 2021
Kl. 15:00
Tarp B Esbjerg fB Bryndumvej Idrætshal
437915
29-05 2021
Kl. 11:00
Skovlund IF BV Oksbøl Skovlund Stadion
437912
29-05 2021
Kl. 13:00
HTS Esbjerg United Sig Stadion
437914
30-05 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Tarp B Skads Skole
437913
30-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Sædding/G IF Esbjerg Idrætspark
437919
05-06 2021
Kl. 13:00
BV Oksbøl Esbjerg fB Oksbøl Stadion
437918
05-06 2021
Kl. 14:15
Esbjerg United Skovlund IF Veldtofte Idrætspark
437916
06-06 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) HTS Skads Skole
437917
06-06 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Tarp B Guldager Idrætscenter
437070 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
HTS Tarp B Sig Stadion
437071 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Esbjerg United Sædding/G IF Veldtofte Idrætspark
437072 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Andrup IF (2) BV Oksbøl Skads Skole
437073 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF Esbjerg fB Skovlund Stadion
437920 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF HTS Skovlund Stadion
437921
12-06 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Andrup IF (2) Guldager Idrætscenter
437922
12-06 2021
Kl. 15:00
Tarp B BV Oksbøl Bryndumvej Idrætshal
437923
13-06 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Esbjerg United Esbjerg Idrætspark
437924
19-06 2021
Kl. 13:30
HTS Esbjerg fB Sig Stadion
437925
19-06 2021
Kl. 13:30
BV Oksbøl Sædding/G IF Oksbøl Stadion
437926
19-06 2021
Kl. 13:30
Andrup IF (2) Skovlund IF Skads Skole
437927
19-06 2021
Kl. 13:30
Esbjerg United Tarp B Veldtofte Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Læs her om op- og nedrykning samt play-off kampe:
https://dbujylland.dk/nyheder/2021/marts/jyllandsserien-2-udvides-med-ekstra-pulje/?fbclid=IwAR2gLiJ6VC7nTIU1FD7OKBZniSgvt6Tn319FkwOGUfBQmh0ocQFQ8DwWGJw
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Log ind