MENU

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 51 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
437071
28-03 2021
Kl. 19:00
Esbjerg United Sædding/G IF Veldtofte Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

437074
ma
05-04 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF HTS Guldager IC Kunstgræbane
2 - 2
437075
ma
05-04 2021
Kl. 18:00
Esbjerg fB Andrup IF (2) Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
6 - 1
437079
fr
09-04 2021
Kl. 18:15
Skovlund IF Sædding/G IF Skovlund Stadion
2 - 2
437078
fr
09-04 2021
Kl. 18:30
HTS BV Oksbøl Horne Stadion, Varde
4 - 2
437080
11-04 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Esbjerg United Skads Skole
UHT

Udehold taberdømt

437081
11-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Tarp B Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
2 - 1
437085
fr
16-04 2021
Kl. 18:30
BV Oksbøl Skovlund IF Oksbøl Stadion
0 - 5
437083
17-04 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Esbjerg fB Guldager Idrætscenter
0 - 2
437084
17-04 2021
Kl. 15:00
Tarp B Andrup IF (2) Bryndumvej Idrætshal
7 - 1
437082
18-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg United HTS Veldtofte Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

437086
fr
23-04 2021
Kl. 18:30
HTS Andrup IF (2) Horne Stadion, Varde
6 - 0
437088 fr
23-04 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF Esbjerg United Skovlund Stadion
UHT

Udehold taberdømt

437087
24-04 2021
Kl. 15:00
Tarp B Sædding/G IF Bryndumvej Idrætshal
4 - 3
437121
25-04 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB BV Oksbøl Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 7)
4 - 1
437128
01-05 2021
Kl. 13:00
BV Oksbøl Tarp B Oksbøl Stadion
1 - 1
437127
02-05 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Sædding/G IF Skads Skole
0 - 1
437129
02-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg United Esbjerg fB Veldtofte Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

437122
ma
03-05 2021
Kl. 19:00
HTS Skovlund IF Horne Stadion, Varde
5 - 0
437077 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
BV Oksbøl Esbjerg United Oksbøl Stadion
UHT

Udehold taberdømt

437898
fr
07-05 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF Andrup IF (2) Skovlund Stadion
6 - 1
437899
08-05 2021
Kl. 15:00
Tarp B Esbjerg United Bryndumvej Idrætshal
UHT

Udehold taberdømt

437865
09-05 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF BV Oksbøl Guldager Idrætscenter
1 - 0
437863
09-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB HTS Esbjerg Idrætspark
1 - 1
437901
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Sædding/G IF Esbjerg United Guldager Idrætscenter
1 - 0
437902
on
12-05 2021
Kl. 19:00
BV Oksbøl Andrup IF (2) Oksbøl Stadion
3 - 2
437900
to
13-05 2021
Kl. 15:00
Tarp B HTS Bryndumvej Idrætshal
1 - 2
437903
to
13-05 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Skovlund IF Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
1 - 2
437906
16-05 2021
Kl. 11:00
Skovlund IF Tarp B Skovlund Stadion
0 - 2
437905
16-05 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Esbjerg fB Skads Skole
2 - 2
437907
16-05 2021
Kl. 14:15
Esbjerg United BV Oksbøl Veldtofte Idrætspark
3 - 4
437904
ti
18-05 2021
Kl. 19:00
HTS Sædding/G IF Horne Stadion, Varde
2 - 0
437908
22-05 2021
Kl. 13:00
BV Oksbøl HTS Oksbøl Stadion
0 - 5
437909
ma
24-05 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Skovlund IF Guldager Idrætscenter
1 - 3
437910
ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Esbjerg United Andrup IF (2) Veldtofte Idrætspark
2 - 2
437915
29-05 2021
Kl. 11:00
Skovlund IF BV Oksbøl Skovlund Stadion
4 - 2
437912
29-05 2021
Kl. 13:00
HTS Esbjerg United Sig Stadion
UHT

Udehold taberdømt

437914
30-05 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) Tarp B Skads Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

437913 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Esbjerg fB Sædding/G IF Esbjerg Idrætspark
4 - 0
437076
on
02-06 2021
Kl. 19:00
Tarp B Skovlund IF Bryndumvej Idrætshal
2 - 4
437919
05-06 2021
Kl. 13:00
BV Oksbøl Esbjerg fB Oksbøl Stadion
2 - 2
437916
06-06 2021
Kl. 13:00
Andrup IF (2) HTS Skads Skole
1 - 4
437918
06-06 2021
Kl. 14:15
Esbjerg United Skovlund IF Veldtofte Idrætspark
0 - 10
437917
06-06 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Tarp B Guldager Idrætscenter
1 - 3
437070
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
HTS Tarp B Horne Stadion, Varde
1 - 0
437072
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Andrup IF (2) BV Oksbøl Skads Skole
0 - 3
437073 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF Esbjerg fB Skovlund Stadion
UHT

Udehold taberdømt

437920
fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Skovlund IF HTS Skovlund Stadion
0 - 4
437922
12-06 2021
Kl. 12:00
Tarp B BV Oksbøl Bryndumvej Idrætshal
1 - 2
437921
12-06 2021
Kl. 15:00
Sædding/G IF Andrup IF (2) Guldager Idrætscenter
3 - 0
437923
13-06 2021
Kl. 16:00
Esbjerg fB Esbjerg United Esbjerg Idrætspark
3 - 1
437911
ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Tarp B Esbjerg fB Bryndumvej Idrætshal
UHT

Udehold taberdømt

437924
fr
18-06 2021
Kl. 19:00
HTS Esbjerg fB Sig Stadion
4 - 1
437925
19-06 2021
Kl. 13:30
BV Oksbøl Sædding/G IF Oksbøl Stadion
3 - 2
437926
19-06 2021
Kl. 13:30
Andrup IF (2) Skovlund IF Skads Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

437927
19-06 2021
Kl. 13:30
Esbjerg United Tarp B Veldtofte Idrætspark
0 - 7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind