MENU

Op- og nedrykningsspil S1, Nedrykningspulje 1 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
185427 to
07-01 2021
Kl. 18:30
Ballerup BK Oversidder Ballerup Idrætsby
185489
09-01 2021
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF Helsinge Fodbold Lyngehallen
3 - 0
185428
09-01 2021
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Ølstykke FC Elverroad Kunstgræs
1 - 4
185490
10-01 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Brøndby Virum Stadion
3 - 1
185491
16-01 2021
Kl. 13:00
Ballerup BK Virum-Sorgenfri Ballerup Idrætsby
6 - 2
185493
16-01 2021
Kl. 13:30
Lynge-Uggeløse IF Ølstykke FC Lyngehallen
4 - 3
185494
16-01 2021
Kl. 13:30
Oversidder Brøndby
185492
16-01 2021
Kl. 15:30
Helsinge Fodbold B. 1973, Herlev Helsinge Stadion
0 - 1
185497 to
21-01 2021
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold Ballerup BK Helsinge Stadion
2 - 2
185498
23-01 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Lynge-Uggeløse IF Virum Stadion
1 - 2
185495
23-01 2021
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Oversidder Elverroad Kunstgræs
185496
24-01 2021
Kl. 13:00
Brøndby Ølstykke FC Brøndby Stadion
0 - 4
185500
30-01 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri B. 1973, Herlev Virum Stadion
2 - 3
185501
30-01 2021
Kl. 13:30
Oversidder Lynge-Uggeløse IF
185499
30-01 2021
Kl. 13:30
Ballerup BK Ølstykke FC Ballerup Idrætsby
2 - 1
185502
30-01 2021
Kl. 15:30
Brøndby Helsinge Fodbold Brøndby Stadion
1 - 6
185505
06-02 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Helsinge Fodbold Virum Stadion
1 - 0
185503
06-02 2021
Kl. 13:30
Ølstykke FC Oversidder Ølstykke Stadion
185504
06-02 2021
Kl. 15:30
Ballerup BK B. 1973, Herlev Ballerup Idrætsby
4 - 2
185506
07-02 2021
Kl. 13:00
Brøndby Lynge-Uggeløse IF Brøndby Stadion
1 - 0
185510 to
11-02 2021
Kl. 18:30
Brøndby Ballerup BK Brøndby Stadion
0 - 6
185508
13-02 2021
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF B. 1973, Herlev Lyngehallen
1 - 0
185509
13-02 2021
Kl. 13:30
Oversidder Virum-Sorgenfri
185507
13-02 2021
Kl. 15:30
Helsinge Fodbold Ølstykke FC Helsinge Stadion
2 - 3
185513 to
18-02 2021
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF Ballerup BK Lyngehallen
1 - 2
185514
20-02 2021
Kl. 13:30
Ølstykke FC Virum-Sorgenfri Ølstykke Stadion
5 - 0
185511
21-02 2021
Kl. 13:00
Brøndby B. 1973, Herlev Brøndby Stadion
1 - 3
185512
21-02 2021
Kl. 13:30
Oversidder Helsinge Fodbold
185517
01-05 2021
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold Lynge-Uggeløse IF Helsinge Stadion
2 - 2
185526
01-05 2021
Kl. 13:00
Brøndby Virum-Sorgenfri Brøndby Stadion
1 - 1
185515
01-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Ballerup BK
185516
01-05 2021
Kl. 13:30
Ølstykke FC B. 1973, Herlev Ølstykke Stadion
2 - 1
185531
fr
07-05 2021
Kl. 18:30
Ølstykke FC Lynge-Uggeløse IF Ølstykke Stadion
3 - 1
185527
08-05 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Ballerup BK Virum Stadion
0 - 2
185530
08-05 2021
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Helsinge Fodbold Elverroad Kunstgræs
0 - 1
185532
09-05 2021
Kl. 13:00
Brøndby Oversidder Brøndby Stadion
185543
15-05 2021
Kl. 13:00
Ballerup BK Helsinge Fodbold Ballerup Idrætsby
0 - 2
185544
15-05 2021
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF Virum-Sorgenfri Lyngehallen
3 - 0
185542
15-05 2021
Kl. 13:30
Ølstykke FC Brøndby Ølstykke Stadion
3 - 1
185533
16-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder B. 1973, Herlev
185548
22-05 2021
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold Brøndby Helsinge Stadion
0 - 2
185547
22-05 2021
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF Oversidder Lyngehallen
185545
22-05 2021
Kl. 13:45
Ølstykke FC Ballerup BK Ølstykke Stadion
2 - 3
185546
22-05 2021
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Virum-Sorgenfri Elverroad Kunstgræs
3 - 3
185582
29-05 2021
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold Virum-Sorgenfri Helsinge Stadion
3 - 1
185583
29-05 2021
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF Brøndby Lyngehallen
5 - 2
185549
30-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Ølstykke FC
185584
to
03-06 2021
Kl. 18:30
Ølstykke FC Helsinge Fodbold Ølstykke Stadion
3 - 2
185586
05-06 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Oversidder Virum Stadion
185587
05-06 2021
Kl. 13:00
Ballerup BK Brøndby Ballerup Idrætsby
3 - 1
185585
05-06 2021
Kl. 15:30
B. 1973, Herlev Lynge-Uggeløse IF Elverroad Kunstgræs
3 - 0
185550
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev Ballerup BK Elverroad Kunstgræs
5 - 3
185607
12-06 2021
Kl. 11:00
Helsinge Fodbold Oversidder Helsinge Stadion
185608
12-06 2021
Kl. 13:00
Ballerup BK Lynge-Uggeløse IF Ballerup Idrætsby
5 - 1
185609
12-06 2021
Kl. 13:00
Virum-Sorgenfri Ølstykke FC Virum Stadion
0 - 2
185606
12-06 2021
Kl. 13:00
B. 1973, Herlev Brøndby Elverroad Kunstgræs
2 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Se op- og nedrykningsscenarier her:
https://dbusjaelland.dk/klubinfo/vigtig-viden-turnering/op-og-nedrykningstilfaelde-herre-senior/

Turneringsafslutning i oprykningspuljerne: 
De to 1´ere spiller Finale lørdag den 19. juni 2021 kl. 14.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen

Log ind