MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (07) 21/22 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
575634 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Greve Idræts Center
Udehold taberdømt
575636
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (rk. 3) FC Holte (rk. 3) Hundige Boldfælled
4
-
0
575638
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
LSF (rk. 4) Lejerbo BK (rk. 4) Smørum Idrætscenter
2
-
1
575640
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Glostrup (rk. 3) B. 1973, Herlev (rk. 2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
1
-
2
575642
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (rk. 3) Kalundborg GB (rk. 3) Tusehallen
4
-
5
575644
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Jyllinge FC (rk. 4) IS Skævinge (rk. 2) Spraglehøj Idrætsanlæg
3
-
14
575646
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (rk. 3) Helsinge Fodbold (3) Birkerød Stadion
2
-
3
575648 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
SMIF (rk. 2) Oversidder Mørkøvhallen
575635 2 on
18-08 2021
Kl. 18:00
Rørby-Hvidebæk (rk. 4) Dianalund IF (rk. 4) Rørby Stadion
3
-
5
575637
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (rk. 3) AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) Herlufsholm Stadion
6
-
7
575639 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Hvalsø IF (rk. 3) Asnæs BK (rk. 3) Hvalsø ny Idrætsplads
Udehold taberdømt
575641
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (rk. 4) IF Hjorten (rk. 3) Rundforbi Stadion
4
-
3
575643 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (rk. 3) Hørsholm-Usserød IK (rk. 3) Hillerød Stadion
Udehold taberdømt
575645 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
FIF, Hillerød (rk. 2) Nivå-Kokkedal FK (rk. 2) FIF-Stadion
5
-
3
575647 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (rk. 2) Oversidder Ishøj Idrætscenter
575649 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Sorø Freja (rk. 3) Oversidder Sorø Stadion
901820
3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (rk. 2) SMIF (rk. 2) Elverroad
0
-
1
901822
3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Hundige BK (rk. 3) Hillerød Fodbold (rk. 3) Hundige Boldfælled
1
-
2
901821
3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Sorø Freja (rk. 3) AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) Sorø Stadion
0
-
3
901825 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Dianalund IF (rk. 4) Helsinge Fodbold (3) Dianalund Stadion
7
-
3
901827 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Hvalsø IF (rk. 3) Greve Fodbold (rk. 3) Hvalsø ny Idrætsplads
4
-
2
901824 3 to
02-09 2021
Kl. 18:30
Ishøj IF (rk. 2) FIF, Hillerød (rk. 2) Ishøj Idrætscenter
2
-
0
901823
3 ti
07-09 2021
Kl. 18:15
FC Rudersdal (rk. 4) IS Skævinge (rk. 2) Rundforbi Stadion
0
-
3
901826
3 on
08-09 2021
Kl. 19:00
LSF (rk. 4) Kalundborg GB (rk. 3) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
4
-
1
116543
4 ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (rk. 3) AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) Hillerød Stadion
0
-
4
116545
4 ti
14-09 2021
Kl. 18:00
LSF (rk. 4) Ishøj IF (rk. 2) Smørum Idrætscenter
6
-
7
116544
4 ti
14-09 2021
Kl. 19:00
Dianalund IF (rk. 4) IS Skævinge (rk. 2) Holberg Arena Kunst
1
-
3
116542
4 on
06-10 2021
Kl. 18:30
Hvalsø IF (rk. 3) SMIF (rk. 2) Hvalsø ny Idrætsplads
2
-
1
575242 5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Ishøj IF (rk. 2) Hvalsø IF (rk. 3) Ishøj Idrætscenter
1
-
0
575243 5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
IS Skævinge (rk. 2) AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) Baunehøj Stadion
0
-
4
581697 6
22-05 2022
Kl. 16:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) Ishøj IF (rk. 2) Right to Dream Park
7
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-44 
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind