MENU

Ungdomspokalen U14 Piger (08) 21/22 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
627698
on
01-09 2021
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Vestamager (Liga 2) Albertslund Stadion
0
-
7
627699 on
01-09 2021
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (2) Frederiksværk Fodbold Klub (Liga 2) Birkerød Stadion
Hjemmehold taberdømt
627717 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (1) HIK (Liga 2) Hørsholm Idrætspark
0
-
2
627742
on
01-09 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby (M) Sydsjællands Pige Alliance (Liga 2) Valby IP, tribunen
0
-
10
627745
on
01-09 2021
Kl. 18:30
GVI (M) Roskilde Pigefodbold (Liga 2) GVI. Nymosen
1
-
6
627712
to
02-09 2021
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) Nykøbing FC (Liga 2) Herlufsholm Stadion
1
-
5
627746
to
09-09 2021
Kl. 18:00
Hvidovre IF (M) Sundby Bk. (Liga 1) Avedøre Skole
2
-
6
121366
on
15-09 2021
Kl. 17:45
FA 2000 (Liga 1) B93 (Liga 1) Jens Jessens Vej
2
-
4
121367 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Liga 1) Greve Fodbold (Liga 1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
121365
on
15-09 2021
Kl. 18:00
Sydsjællands Pige Alliance (Liga 2) HB Køge (liga 1) Rema 1000 Stadion
0
-
7
121370 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Oversidder HIK (Liga 2)
121371
on
15-09 2021
Kl. 18:00
BSF (Liga 1) Brøndbyernes IF (Liga 1) Ballerup Idrætspark
4
-
3
121372
on
15-09 2021
Kl. 18:00
Frederiksværk Fodbold Klub (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Frederiksværk Stadion
0
-
4
121368
on
15-09 2021
Kl. 18:45
Nykøbing FC (Liga 2) Allerød Fodbold Klub (Liga 1) NFC Anlæg Syd
1
-
2
121369
to
30-09 2021
Kl. 17:30
Roskilde Pigefodbold (Liga 2) Vestamager (Liga 2) Himmelev Idrætspark
5
-
0
952034
30-10 2021
Kl. 12:00
Allerød Fodbold Klub (Liga 1) Greve Fodbold (Liga 1) Allerød Idrætspark
6
-
7
952048
07-11 2021
Kl. 12:45
BSF (Liga 1) HB Køge (liga 1) Ballerup Idrætspark
5
-
3
952047
07-11 2021
Kl. 14:00
HIK (Liga 2) B93 (Liga 1) HIK
1
-
2
952042
14-11 2021
Kl. 14:45
Roskilde Pigefodbold (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Himmelev Idrætspark
0
-
5
575293
on
27-04 2022
Kl. 18:30
Farum BK (Liga 1) BSF (Liga 1) Farum Park
3
-
0
575294 on
27-04 2022
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Liga 1) B93 (Liga 1) Greve Idræts Center
4
-
3
581702
22-05 2022
Kl. 12:00
Farum BK (Liga 1) Greve Fodbold (Liga 1) Ballerup Idrætspark
2
-
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 7 kampe 1.9 - 9 oversiddere. Lodtrækning næste runde 3.9 kl.- 12.00
2. runde 16 hold 15.9 Lodtrækning næste runde 17.9 kl.- 12.00
3. runde 8 hold 30.10 Lodtrækning næste runde 3.12 kl.- 12.00

Semifinale   27.4.22
finale 2022  22.5.22 

 Husk lodtrækning foregår live på DBU Sjælland facebook.

Log ind