MENU

8-M+32 (Old Boys) Pokal 21/22 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
578924 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (rk. 2) Oversidder Albertslund Stadion
578926 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF (rk. 1) Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
578928 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Hundested IK (rk. 1) Oversidder Hundested Stadion
578930 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (rk. 1) Oversidder Hundige Boldfælled
578932 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
BFC Lundegården (rk. 2) Oversidder Skovmarkskolen
578934 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
LSF (rk. 2) Oversidder Smørum Idrætscenter
578936 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Mosede BK (rk. 1) Oversidder Mosede-skolen
578925 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF (rk. 2) Oversidder Brøndby Stadion
578927 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk. 1) Oversidder Greve Idræts Center
578929 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (rk. 2) Oversidder Hillerød Stadion
578931 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (rk. 2) Oversidder Karlslunde Stadion
578933 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Måløv BK (rk. 2) Oversidder Måløv Idrætspark
578935 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Ålholm IF (rk. 1) Oversidder Ålholmskolen
578938 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (rk. 1) Oversidder Lillevang Idrætscenter
578937 1 on
27-10 2021
Kl. 19:30
Rosenhøj BK (rk. 2) Albertslund BS 72 (rk. 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
6 - 8
578923
1 on
27-10 2021
Kl. 20:30
Greve Fodbold (rk. 2) Vallensbæk IF (rk. 1) Greve Idræts Center
0 - 1
772142 2 ti
09-11 2021
Kl. 20:45
Karlslunde IF (rk. 2) BFC Lundegården (rk. 2) Karlslunde Stadion
2 - 7
769186 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Måløv BK (rk. 2) Albertslund IF (rk. 2) Måløv Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
772143
2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF (rk. 1) Mosede BK (rk. 1) Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 5
769144 2 on
10-11 2021
Kl. 19:30
Albertslund BS 72 (rk. 2) KFUM BK, Roskilde (rk. 1) Albertslund Stadion Kunstgræs
3 - 1
769185 2 on
10-11 2021
Kl. 19:45
Brøndbyernes IF (rk. 2) Greve Fodbold (rk. 1) Brøndby Stadion
0 - 9
769086
2 on
10-11 2021
Kl. 20:15
Hillerød Fodbold (rk. 2) Hundested IK (rk. 1) Hillerød Stadion Kunstgræs
4 - 1
769309 2
14-11 2021
Kl. 12:00
Ålholm IF (rk. 1) Hundige BK (rk. 1) Hillerød Stadion Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
769181
2 on
17-11 2021
Kl. 20:00
Vallensbæk IF (rk. 1) LSF (rk. 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
2 - 0
486309
3 on
24-11 2021
Kl. 19:30
Albertslund BS 72 (rk. 2) Vallensbæk IF (rk. 1) Albertslund Stadion Kunstgræs
5 - 4
486210 3 to
25-11 2021
Kl. 21:00
BFC Lundegården (rk. 2) Albertslund IF (rk. 2) Top Danmark Hallen, kunstgræs
Udehold taberdømt
486211
3 ti
30-11 2021
Kl. 20:00
Hillerød Fodbold (rk. 2) Mosede BK (rk. 1) Hillerød Stadion Kunstgræs
1 - 6
486308
3 to
02-12 2021
Kl. 20:30
Greve Fodbold (rk. 1) Hundige BK (rk. 1) Greve Idræts Center
1 - 2
575275 4 to
21-04 2022
Kl. 19:00
BFC Lundegården (rk. 2) Hundige BK (rk. 1) Skovmarkskolen
4 - 3
575276 4 to
21-04 2022
Kl. 19:00
Mosede BK (rk. 1) Albertslund BS 72 (rk. 2) Mosede-skolen
6 - 5
582046 5
22-05 2022
Kl. 16:00
BFC Lundegården (rk. 2) Mosede BK (rk. 1) Allerød Idrætspark
0 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022

FINALEN: søndag den 22. maj 2022

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind