MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (03) 21/22, 2. runde //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
118187
ti
21-09 2021
Kl. 17:15
Orient GI (1) Brøndby Strand (Ø2) Islev Skole
3 - 6
118126 ti
21-09 2021
Kl. 18:00
Lundtofte Bk (1) Skjold Birkerød (M) Lundtofte Idrætsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

118124 ti
21-09 2021
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero (2) Virum-Sorgenfri (M) Gladsaxe stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

118119
ti
21-09 2021
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal (1) Helsinge Fodbold (M) Karsemosegård Kunstgræs
2 - 3
118120 ti
21-09 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Brønshøj (Ø2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
2 - 7
118128 ti
21-09 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) Vanløse IF (M) Rundforbi Stadion Kunst
UHT

Udehold taberdømt

118122 ti
21-09 2021
Kl. 20:15
Allerød FK (M) Fremad Valby (M) Lyngehallen Kunstgræs
3 - 0
118121 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Vestia (M) LSF (Ø2) Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 4
118189
on
22-09 2021
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød (Ø1) Friheden (1) Hørsholm Idrætspark
4 - 1
118190
on
22-09 2021
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (1) Holbæk B&I (Ø1) Stadion Vest Kunstgræs
0 - 2
118191
on
22-09 2021
Kl. 19:00
Sorø Freja (M) B 1903 (Ø2) Sorø Stadion, Kunstgræs
1 - 3
118176
on
22-09 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (Ø2) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
2 - 1
118123
on
22-09 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (1) Herstedøster IC (M) Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
3 - 1
117918
on
22-09 2021
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Ø1) Jægersborg (Ø1) Greve Idræts Center Kunstgræs
0 - 2
118127 on
22-09 2021
Kl. 20:00
Bagsværd BK (Ø1) GVI (Ø1) Bagsværd Stadion Kunstgræs
5 - 0
118192
ti
28-09 2021
Kl. 19:30
MB (2) Hillerød Fodbold (Ø1) MB's anlæg
1 - 2
118188
on
29-09 2021
Kl. 19:00
Rosenhøj BK (1) Frem (Ø1) Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 3
118125 on
29-09 2021
Kl. 19:00
FC Holte (1) FFB (Ø2) Birkerød Stadion Kunstgræs
1 - 8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 24. – 26. august (uge 34)
2. runde – 21. – 24. september (uge 38)
3. runde – 5. – 7. oktober (uge 40)
4. runde – 2. - 4. november (uge 44)
5. runde – 14. 17. marts 2022 (uge11)
6. runde – 28. - 31. marts 2022 (uge 13)
7. runde – 18. - 21 april 2022 (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er pt. ukendt 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5. 

 

Log ind