MENU

U16 Drenge - 3 x 25 min. - Vinter 11:11 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
717050
06-11 2021
Kl. 11:00
Mejrup GU (L4) Måbjerg IF (L4) Mejrup Kultur & Fritidscenter
1 - 3
717053
06-11 2021
Kl. 11:00
Ikast FC (U17L4) Skive IK (U17L3) Ikast FC Stadion Allé
Udehold taberdømt
717049
06-11 2021
Kl. 14:00
Herning Fremad (L3) Vildbjerg SF (L3) Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
4 - 0
717052
06-11 2021
Kl. 14:30
NUGF Viborg (L5) Eastside Viborg (L5) Metropol Park
Hjemmehold taberdømt
717051
07-11 2021
Kl. 13:00
Aulum IF (L4) Viborg FF (L4) REMA 1000 Park, Aulum
3 - 5
684904
27-11 2021
Kl. 13:30
Aulum IF (L4) Måbjerg IF (L4) REMA 1000 Park, Aulum
1 - 5
684901
27-11 2021
Kl. 14:15
Eastside Viborg (L5) Skive IK (U17L3) Overlund Kunststofbane
4 - 1
684899
28-11 2021
Kl. 10:00
Viborg FF (L4) NUGF Viborg (L5) Viborg FF´s anlæg
0 - 2
684905
28-11 2021
Kl. 12:00
Vildbjerg SF (L3) Mejrup GU (L4) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
3 - 2
684897
ti
30-11 2021
Kl. 19:00
Ikast FC (U17L4) Herning Fremad (L3) Stadome, Ikast (kunst)
0 - 0
339065
12-12 2021
Kl. 14:00
Aulum IF (L4) Skive IK (U17L3) Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs (Aulum)
Hjemmehold taberdømt
339066
18-12 2021
Kl. 11:00
NUGF Viborg (L5) Ikast FC (U17L4) Metropol Park
Hjemmehold taberdømt
339067
18-12 2021
Kl. 11:00
Mejrup GU (L4) Viborg FF (L4) Mejrup Kultur & Fritidscenter
Hjemmehold taberdømt
339068
09-01 2022
Kl. 11:30
Herning Fremad (L3) Eastside Viborg (L5) Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
Hjemmehold taberdømt
300362
15-01 2022
Kl. 10:30
Eastside Viborg (L5) Måbjerg IF (L4) Overlund Kunststofbane
3 - 3
300359
15-01 2022
Kl. 11:00
Vildbjerg SF (L3) Aulum IF (L4) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
3 - 0
300360
15-01 2022
Kl. 11:00
Mejrup GU (L4) Viborg FF (L4) Mejrup Kultur & Fritidscenter
3 - 5
300361
15-01 2022
Kl. 14:15
NUGF Viborg (L5) Ikast FC (U17L4) Metropol Park
Udehold taberdømt
300363
15-01 2022
Kl. 15:00
Skive IK (U17L3) Herning Fremad (L3) Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
Hjemmehold taberdømt
314439
29-01 2022
Kl. 11:00
Aulum IF (L4) NUGF Viborg (L5) Jakobsen og Blindkilde Arena, Kunstgræs (Aulum)
Udehold taberdømt
314440
29-01 2022
Kl. 11:30
Herning Fremad (L3) Mejrup GU (L4) Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Udehold taberdømt
314438
29-01 2022
Kl. 12:15
Måbjerg IF (L4) Skive IK (U17L3) Holstebro Kunstgræsbane
Udehold taberdømt
314442
30-01 2022
Kl. 14:00
Viborg FF (L4) Eastside Viborg (L5) Viborg FF´s anlæg
4 - 2
314441
fr
04-02 2022
Kl. 18:00
Ikast FC (U17L4) Vildbjerg SF (L3) Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
5 - 0
339064 ma
21-02 2022
Kl. 19:30
Måbjerg IF (L4) Vildbjerg SF (L3) Holstebro Kunstgræsbane
Udehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
- Kampene afvikles som 11:11 fodbold - såfremt der ikke kan stilles hold, kan man senest 2 timer før kampen meddele at man ønsker kampen afviklet som 9:9
- Spilletiden er 3 x 25 min.
- Der skal ikke udfyldes holdkort
- Hjemmeholdet SKAL registrere kampens resultat via DBU's Fodbold senest 1 time efter kampen
- Det er tilladt at prøve spillere af fra andre klubber, da det er en træningsturnering
- Såfremt klubberne kan blive enige, må i gerne flytte kampen til en anden spilledato og klokkeslet
- DBU Jylland stiller dommer til rådighed - udgiften deles 50/50 mellem klubberne
- Der er ikke krav om at der spilles på kunstgræs - udgiften til kunstgræsbane afholdes af hjemmeklubben

Log ind