Kampnr | Tid | Hjemme | Ude | Bane | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arrangør:
onsdag den. 20-04 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
BMK (1)
Thorsø/Tungelund IF
|
|||||||||||||||||||
18:00
Viborg FF
Team Viborg (A)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:40
Thorsø/Tungelund IF
Team Viborg (A)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:40
BMK (1)
Viborg FF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 27-04 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
Thorsø/Tungelund IF
Viborg FF
|
|||||||||||||||||||
18:00
Team Viborg (A)
BMK (1)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:40
Thorsø/Tungelund IF
BMK (1)
|
|||||||||||||||||||
18:40
Team Viborg (A)
Viborg FF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 02-05 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:10
Team Viborg (A)
Thorsø/Tungelund IF
|
|||||||||||||||||||
18:10
Viborg FF
BMK (1)
|
|||||||||||||||||||
18:50
Viborg FF
Thorsø/Tungelund IF
|
|||||||||||||||||||
18:50
BMK (1)
Team Viborg (A)
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
mandag den. 09-05 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
18:00
BMK (1)
Thorsø/Tungelund IF
|
|||||||||||||||||||
18:00
Viborg FF
Team Viborg (A)
|
|||||||||||||||||||
18:40
Thorsø/Tungelund IF
Team Viborg (A)
|
|||||||||||||||||||
18:40
BMK (1)
Viborg FF
|
Presfri zone - klubberne har på delegeretmødet vedtaget at indføre presfri zone i 5- og 3-mands rækkerne, hvor modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"
Spilleregler 5:5
Tilbud om 8-mands introkampe for U10 i ombrydningspausen
Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!
Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 17. maj og klubberne har herefter til og med torsdag 19. maj til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes fredag 20. maj!
Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.