Kampnr | Tid | Hjemme | Ude | Bane | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arrangør:
torsdag den. 21-04 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Hover/Ølstrup
Skjern GF
|
|||||||||||||||||||
17:30
Rindum SU (2)
Ørnhøj/Abildå B1986
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:10
Ørnhøj/Abildå B1986
Borris IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18:10
Skjern GF
Rindum SU (2)
|
|||||||||||||||||||
18:50
Borris IF
Hover/Ølstrup
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 27-04 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Skjern GF
Ørnhøj/Abildå B1986
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17:30
Hover/Ølstrup
Rindum SU (2)
ANN
|
|||||||||||||||||||
18:10
Rindum SU (2)
Borris IF
|
|||||||||||||||||||
18:10
Ørnhøj/Abildå B1986
Hover/Ølstrup
|
|||||||||||||||||||
18:50
Borris IF
Skjern GF
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
onsdag den. 04-05 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
17:30
Rindum SU (2)
Ørnhøj/Abildå B1986
|
|||||||||||||||||||
17:30
Borris IF
Hover/Ølstrup
|
|||||||||||||||||||
18:10
Hover/Ølstrup
Skjern GF
|
|||||||||||||||||||
18:10
Ørnhøj/Abildå B1986
Borris IF
|
|||||||||||||||||||
18:50
Skjern GF
Rindum SU (2)
|
|||||||||||||||||||
Arrangør:
søndag den. 08-05 2022
Spillested:
|
|||||||||||||||||||
14:20
Skjern GF
Ørnhøj/Abildå B1986
|
|||||||||||||||||||
15:00
Hover/Ølstrup
Rindum SU (2)
|
|||||||||||||||||||
15:00
Borris IF
Skjern GF
|
|||||||||||||||||||
15:40
Ørnhøj/Abildå B1986
Hover/Ølstrup
|
|||||||||||||||||||
15:40
Rindum SU (2)
Borris IF
|
Presfri zone - klubberne har på delegeretmødet vedtaget at indføre presfri zone i 5- og 3-mands rækkerne, hvor modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5- og 3-mands"
Spilleregler 5:5
Tilbud om 8-mands introkampe for U10 i ombrydningspausen
Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!
Der foretages ombrydning i denne række efter 1. turnerings halvdel - foreløbigt kampprogram udsendes tirsdag 17. maj og klubberne har herefter til og med torsdag 19. maj til at ændre spilletidspunkter for hjemmekampe - det endelige kampprogram udsendes fredag 20. maj!
Arrangørklubben er ansvarlige for registrering af hele stævnets resultater via DBU’s Fodbold App.