MENU

Herrer Serie 4 - Forår 2022, Pulje 69 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
472113
fr
25-03 2022
Kl. 18:30
Bording IF Engesvang Fremad Vestjysk Bank Arena, Bording
2 - 2
472116
fr
25-03 2022
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) Tulstrup-Faurholt IK Søholt Kunstbane
9 - 1
472115
26-03 2022
Kl. 14:15
B 74 Silkeborg FC Silkeborg Marienlund Kunstgræs
5 - 0
472114
ti
29-03 2022
Kl. 19:00
FK 73 Funder GF Kragelund Skole
0 - 5
472214 to
31-03 2022
Kl. 18:30
Tulstrup-Faurholt IK B 74 Silkeborg Tulstrup Stadion
0 - 3
472117
02-04 2022
Kl. 12:30
Funder GF Engesvang Fremad Funder EL-VVS Service Arena
1 - 2
482904
03-04 2022
Kl. 13:00
FC Silkeborg FK 73 Hvinningdal Skole
3 - 2
472215
ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Bording IF Silkeborg KFUM (1) Vestjysk Bank Arena, Bording
1 - 1
482905
fr
08-04 2022
Kl. 18:30
Engesvang Fremad FC Silkeborg Engesvang Hallen
2 - 1
482906
fr
08-04 2022
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM (1) Funder GF Søholt Idrætspark
1 - 5
482908
09-04 2022
Kl. 12:00
Tulstrup-Faurholt IK Bording IF Tulstrup Stadion
3 - 1
482907
09-04 2022
Kl. 13:30
B 74 Silkeborg FK 73 Marienlund Kunstgræs
Udehold taberdømt
482909
ti
12-04 2022
Kl. 18:30
FK 73 Engesvang Fremad Kragelund Skole
2 - 7
482911
ti
12-04 2022
Kl. 19:00
Bording IF B 74 Silkeborg Vestjysk Bank Arena, Bording
3 - 2
482910
to
14-04 2022
Kl. 12:30
Funder GF Tulstrup-Faurholt IK Funder EL-VVS Service Arena
6 - 1
482915
to
21-04 2022
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) FK 73 Søholt Idrætspark
11 - 2
482913
fr
22-04 2022
Kl. 18:30
Engesvang Fremad B 74 Silkeborg Engesvang Hallen
3 - 1
482914
23-04 2022
Kl. 13:00
Bording IF Funder GF Vestjysk Bank Arena, Bording
2 - 3
482916
23-04 2022
Kl. 14:00
Tulstrup-Faurholt IK FC Silkeborg Tulstrup Stadion
0 - 1
482920
to
28-04 2022
Kl. 18:30
FK 73 Tulstrup-Faurholt IK Kragelund Skole
6 - 2
482917
fr
29-04 2022
Kl. 18:30
Engesvang Fremad Silkeborg KFUM (1) Engesvang Hallen
3 - 3
482918
30-04 2022
Kl. 13:30
B 74 Silkeborg Funder GF Marienlund Kunstgræs
4 - 5
482919
30-04 2022
Kl. 13:30
FC Silkeborg Bording IF Buskelundskolen
3 - 0
482912 ma
02-05 2022
Kl. 19:00
FC Silkeborg Silkeborg KFUM (1) Buskelund Kunstgræsbane
1 - 3
482924
to
05-05 2022
Kl. 19:00
Bording IF FK 73 Vestjysk Bank Arena, Bording
4 - 1
482923
fr
06-05 2022
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) B 74 Silkeborg Søholt Idrætspark
2 - 1
482922
07-05 2022
Kl. 12:30
Funder GF FC Silkeborg Funder EL-VVS Service Arena
7 - 3
482925
to
12-05 2022
Kl. 18:30
Engesvang Fremad Bording IF Engesvang Fremad's Anlæg
6 - 1
482926 to
12-05 2022
Kl. 19:00
Funder GF FK 73 Funder EL-VVS Service Arena
Udehold taberdømt
482965
14-05 2022
Kl. 12:00
Tulstrup-Faurholt IK Silkeborg KFUM (1) Tulstrup Stadion
Hjemmehold taberdømt
482927
15-05 2022
Kl. 13:00
FC Silkeborg B 74 Silkeborg Hvinningdal Skole
4 - 0
482966
to
19-05 2022
Kl. 18:30
Engesvang Fremad Funder GF Engesvang Hallen
0 - 6
482969
fr
20-05 2022
Kl. 18:30
FK 73 FC Silkeborg Kragelund Skole
2 - 1
482968
21-05 2022
Kl. 12:30
Silkeborg KFUM (1) Bording IF Søholt Idrætspark
1 - 0
482967
21-05 2022
Kl. 13:30
B 74 Silkeborg Tulstrup-Faurholt IK Marienlund Kunstgræs
5 - 0
482971
ma
23-05 2022
Kl. 18:30
Funder GF Silkeborg KFUM (1) Funder EL-VVS Service Arena
5 - 0
537766
ti
24-05 2022
Kl. 19:00
Bording IF Tulstrup-Faurholt IK Vestjysk Bank Arena, Bording
2 - 3
482972 to
26-05 2022
Kl. 13:00
FK 73 B 74 Silkeborg Kragelund Skole
Hjemmehold taberdømt
482970 to
26-05 2022
Kl. 19:00
FC Silkeborg Engesvang Fremad Buskelundskolen
Hjemmehold taberdømt
537768
28-05 2022
Kl. 14:00
Tulstrup-Faurholt IK Funder GF Tulstrup Stadion
1 - 3
537767
ma
30-05 2022
Kl. 18:30
Engesvang Fremad FK 73 Engesvang Hallen
4 - 1
537769
to
02-06 2022
Kl. 19:00
B 74 Silkeborg Bording IF Marienlund Kunstgræs
3 - 0
537770 fr
03-06 2022
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) FC Silkeborg Søholt Idrætspark
3 - 2
537772
04-06 2022
Kl. 12:30
Funder GF Bording IF Funder EL-VVS Service Arena
5 - 0
537771
04-06 2022
Kl. 13:30
B 74 Silkeborg Engesvang Fremad Marienlund Kunstgræs
1 - 4
537773
ma
06-06 2022
Kl. 13:00
FK 73 Silkeborg KFUM (1) Kragelund Skole
3 - 5
537774 on
08-06 2022
Kl. 19:00
FC Silkeborg Tulstrup-Faurholt IK Buskelundskolen
4 - 1
537775
fr
10-06 2022
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) Engesvang Fremad Søholt Idrætspark
7 - 2
537776
11-06 2022
Kl. 12:30
Funder GF B 74 Silkeborg Funder EL-VVS Service Arena
6 - 2
537777
11-06 2022
Kl. 13:00
Bording IF FC Silkeborg Vestjysk Bank Arena, Bording
2 - 0
537778
11-06 2022
Kl. 14:00
Tulstrup-Faurholt IK FK 73 Tulstrup Stadion
8 - 2
482921
ti
14-06 2022
Kl. 18:30
Tulstrup-Faurholt IK Engesvang Fremad Tulstrup Stadion
3 - 1
537781
fr
17-06 2022
Kl. 19:00
B 74 Silkeborg Silkeborg KFUM (1) Marienlund Kunstgræs 2
1 - 10
537779
19-06 2022
Kl. 13:00
Engesvang Fremad Tulstrup-Faurholt IK Engesvang Fremad's Anlæg
4 - 2
537780
19-06 2022
Kl. 13:00
FC Silkeborg Funder GF Hvinningdal Skole
Hjemmehold taberdømt
537782
19-06 2022
Kl. 13:00
FK 73 Bording IF Kragelund Skole
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

De 11 bedste nr. 7 forbliver i  serie 4: Skallerup/Vennebjerg IF (pulje 48), Try/Thorshøj B (pulje 51), Vodskov IF (pulje 52), Aalborg Chang 2 (pulje 56), Kristrup B3 (pulje 72), Hasle B1 (pulje 77), Stavtrup IF (pulje 80), Brædstrup IF (pulje 84), Bjerre Herred Fodbold (pulje 85), Seest B (pulje 88), Kværs B (pulje 94).

Playoff kampe S3/S4 - se mere her

Log ind