MENU

U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10, Pulje 1 //

Spillested

Allerød Idrætspark
Blå
Hvid

Spillested

Allerød Idrætspark
Blå
Hvid

Spillested

Elverroad
Lyseblå
Hvid
Hvid

Holdleder

Brian Ravn Tel: / Mobil: 2483 4169

Træner

Thomas Lund Tel: / Mobil: 26842216

Træner

Karsten Hoelgaard Tel: / Mobil: 28129109

Træner

Kim Melin Tel: 31413431 / Mobil: 3141 3431

Træner

Simon Martinussen Tel: / Mobil: 2235 7939

Træner

Camilla Pilsgaard Tel: / Mobil: 4265 0606

Assistenttræner

Laura Blink molin Tel: 60748044 / Mobil: 21242207

Assistenttræner

Caroline Trane Tel: / Mobil: 21120714

Assistenttræner

Mathilde Vibits Tel: / Mobil: 28689604

Spillested

Lejrehallen
Blå
Blå
Blå

Træner

Kresten Nybo Gørtz Tel: / Mobil: 60553054

Træner

Max Lopez Gøtterup Tel: / Mobil: 60172781

Spillested

Greve Idræts Center
Blå
Hvid

Træner

Didar Ahmad Tel: / Mobil:

Assistenttræner

Svend Frost-Hallenberg Tel: 25529354 / Mobil: 25529354

Assistenttræner

Katrine Anna Enggaard Tel: 26783643 / Mobil: 29882963

Cheftræner

Rasmus Ankær Christensen Tel: / Mobil: 41704607

Spillested

Hvalsø ny Idrætsplads
Orange
Sort
Orange

Holdleder

Jonas Hjelmsted Floor Tel: 42631431 / Mobil: 42631431

Træner

Frederikke Baden Haagensen Tel: 60575327 / Mobil: 60575327

Spillested

Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sort/Hvid
Sort

Træner

Frida Friis Tel: / Mobil: 22575939

Træner

Morten Damborg Tel: / Mobil: 29862292

Træner

Christian S.P.Kilde Tel: / Mobil: 40740022

Assistent

Oliver Hallgren Tel: / Mobil: 22881197

Spillested

Roskilde Idrætspark
Hvid
Blå
Blå
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Hvis I benytter KampKlar, så hvis alle fire stævner ikke automatisk er kommet ind i KampKlar, så kan de hentes frem ved at gå i KampKlar via mit.dbu.dk og trykke på indstillinger i venstremenuen og derefter turneringshold midt på skærmen.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk

Log ind