Storskærmsvisning

Oversigt over DBU's storskærmsvisninger af VM kampene i Rusland 2018.

Hvis du vil se tabellen over "storskærmstouren 2018" på din mobil, så vend den vandret for at se hele tabellen.

*Markeret med fed er vores separate StorskærmsTour, som foregår sideløbende med DBU Tour.
 DBU STORSKÆRMSTOUR 2018

Dato

Sted

Storskærmsvisning

Fredag
1. juni

Aarhus 
Store Torv

  

Lørdag
2. juni

Aarhus 
Store Torv

19.45 Sverige - Danmark

Fredag
15. juni

Roskilde
Stændertorvet

17:00 Marokko - Iran 
20:00 Portugal - Spanien 

Lørdag
16. juni

Roskilde 
Stændertorvet

12:00 Frankrig - Australien 
15:00 Argentina - Island 
18:00 Peru - Danmark 
21:00 Kroatien - Nigeria 
Lørdag
16. juni

Herning 
Tinghuspladsen
18:00 Peru - Danmark
Lørdag 
16. juni
Horsens 
Søndergade
18:00 Peru - Danmark 

Onsdag
20. juni

Herning 
Torvet

17:00 Uruguay - Saudi Arabien 
20:00 Iran - Spanien

Torsdag
21. juni

Herning
Torvet

14:00 Danmark - Australien 
17:00 Frankrig - Peru
20:00 Argentina - Kroatien 
Torsdag
21. juni
Odense 
Flakhaven
14:00 Danmark - Australien 

Fredag
22. juni

Horsens
Søndergade

17:00 Nigeria - Island
20:00 Serbien - Schweiz

Lørdag
23. juni

Horsens 
Søndergade

14:00 Belgien - Tunesien 
17:00 Sydkorea - Mexico 
20:00 Tyskland - Sverige 

Tirsdag
26. juni

Odense 
Flakhaven

16:00 Danmark - Frankrig
20:00 Nigeria - Argentina / Island - Kroatien 
Tirsdag
26. juni
Herning 
Torvet
16:00 Danmark - Frankrig

Onsdag 
27. juni

Odense 
Flakhaven

16:00  Mexico - Sverige / Sydkorea - Tyskland
20:00 Schweiz - Costa Rica / Serbien - Brasilien 

Lørdag
30. juni

Esbjerg
Torvet

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

Søndag
01. juli

Esbjerg
Torvet

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

Mandag 
02. juli

Aalborg 
Jomfru Ane Parken

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

Tirsdag
03. juli

Aalborg 
Jomfru Ane Parken

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

Fredag
06. juli

Helsingør 
Torvet

16:00 1/4 Finale
20:00 1/4 Finale

Lørdag
07. juli

Helsingør
Torvet

16:00 1/4 Finale
20:00 1/4 Finale

Tirsdag 
10. juli

Køge
Køge Torv

20:00 Semifinale

Onsdag 
11. juli

Køge
Køge Torv

20:00 Semifinale

Lørdag 
14. juli

København
Rådhuspladsen

16:00 Bronzekamp

Søndag 
15. juli

København
Rådhuspladsen 

17:00 Finale   

16. juni
16. juni
16. juni

11. juli

11. juli

Store Torv

Store Torv

Torvet

Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første