Tourplan 2018

DBU Tour besøger i år følgende byer:

Hvis du vil se tabellen over " DBU TOUR 2018" på din mobil, så vend den vandret for at se hele tabellen.

 DBU TOUR 2018

Afvikling og dato

Sted

 Storskærmsvisning VM i Rusland

VM i Straffe
kl. 16 – 21
Fredag 
1. juni

Aarhus 
Store Torv

  

Fodboldens Dag
kl. 10 – 15
Lørdag
2. juni

Aarhus
Store Torv

19.45 Sverige - Danmark

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Fredag 
15. juni

Roskilde
Stændertorv

17:00 Marokko - Iran 
20:00 Portugal - Spanien 

Fodboldens Dag
kl. 10 – 15 
Lørdag 
16. juni

Roskilde
Stændertorv

12:00 Frankrig - Australien 
15:00 Argentina - Island 
18:00 Peru - Danmark 
21:00 Kroatien - Nigeria 

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Onsdag 
20. juni

Herning
Torvet

17:00 Uruguay - Saudi Arabien 
20:00 Iran - Spanien

Fodboldens Dag
kl. 13 – 19 
Torsdag 
21. juni

Herning
Torvet

14:00 Danmark - Australien 
17:00 Frankrig - Peru
20:00 Argentina - Kroatien 

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Fredag 
22. juni

Horsens
Søndergade

17:00 Nigeria - Island
20:00 Serbien - Schweiz

Fodboldens Dag
kl. 10 – 15 
Lørdag
23. juni

Horsens
Søndergade

14:00 Belgien - Tunesien 
17:00 Sydkorea - Mexico 
20:00 Tyskland - Sverige 

Fodboldens Dag
kl. 15 – 21 
Tirsdag
26. juni

Odense
Flakhaven

16:00 Danmark - Frankrig
20:00 Nigeria - Argentina / Island - Kroatien 

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Onsdag
27. juni

Odense
Flakhaven

16:00  Mexico - Sverige / Sydkorea - Tyskland
20:00 Schweiz - Costa Rica / Serbien - Brasilien 

VM i Straffe
kl. 10 – 15 
Lørdag
30. juni

Esbjerg
Torvet

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

Fodboldens Dag
kl. 10 – 15 
Søndag
01. juli

Esbjerg
Torvet

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Mandag
02. juli

Aalborg
Jomfru Ane Parken

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

Fodboldens Dag
kl. 16 – 21 
Tirsdag
03. juli

Aalborg
Jomfru Ane Parken

16:00 1/8 Finale 
20:00 1/8 Finale 

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Fredag
06. juli

Helsingør
Axeltorv

16:00 1/4 Finale
20:00 1/4 Finale

Fodboldens Dag
kl. 10 – 15
Lørdag
07. juli

Helsingør
Axeltorv

16:00 1/4 Finale
20:00 1/4 Finale

VM i Straffe
kl. 16 – 21 
Tirsdag
10. juli

Køge
Torvet

20:00 Semifinale

Fodboldens Dag
kl. 16 – 21 
Onsdag
11. juli

Køge
Torvet

20:00 Semifinale

VM i Straffe finale
kl. 9.30 – 14.30 + 16 - 21
Lørdag
14. juli

København
Rådhuspladsen

16:00 Bronzekamp

Fodboldens Dag
kl. 10 – 17 
Søndag
15. juli

København
Rådhuspladsen

17:00 Finale







2. juni

2. juni

22. juni

Store Torv

Lørdag
 2. juni

Lørdag
 2. juni

Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første