Serie 3, P8/11 Efterår, P10

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
805888
4 10-09-17
Kl. 13:30
Sundby Bk. 3 HB 3 Sundby/Kløvermarken 6-1
805893
Kampfakta
4 10-09-17
Kl. 15:15
B.93 7 Stefan 3 Kunst, B93 1-1
805895
5 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Stefan 3 Viktoria 3 Rådvadsvej HHT !
805898
5 Fr 15-09-17
Kl. 18:30
KB 4 Sundby Bk. 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-3
805899
5 17-09-17
Kl. 13:30
FA 2000 7 Dragør 2 Kunst, Jens Jessens Vej 6-1
805897
Kampfakta
5 17-09-17
Kl. 15:15
B.93 7 Østerbro IF 5 Kunst, B93 5-0

Stillingen

      K V U T Score P  
1 FA 2000 7 5 5 0 0 26 - 9 15
2 Sundby Bk. 3 5 3 2 0 16 - 8 11
3 Dragør 2 5 3 0 2 12 - 12 9
4 Viktoria 3 5 2 2 1 12 - 11 8
5 KB 4 5 2 2 1 11 - 12 8
6 FB 4 4 2 1 1 19 - 7 7
7 B.93 7 5 2 1 2 14 - 12 7
8 Vestia 4 4 2 0 2 14 - 13 6
9 Heimdal 2 4 1 0 3 10 - 10 3
10 Østerbro IF 5 5 1 0 4 6 - 25 3
11 HB 3 4 0 1 3 4 - 16 1
12 Stefan 3 5 0 1 4 5 - 14 1 !

Kommende kampe

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
805902
6 23-09-17
Kl. 15:00
Vestia 4 KB 4 Bavnehøj Idrætsanlæg Resultatformidling
805904
6 23-09-17
Kl. 15:00
FB 4 HB 3 Jens Jessens Vej Resultatformidling
805900
6 24-09-17
Kl. 11:45
Sundby Bk. 3 FA 2000 7 Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
805901
6 24-09-17
Kl. 11:45
Østerbro IF 5 Heimdal 2 Fælledparken UDS Resultatformidling
805903
6 24-09-17
Kl. 13:30
Dragør 2 Stefan 3 Dragør Bk Resultatformidling
805905
6 Ma 25-09-17
Kl. 18:00
Viktoria 3 B.93 7 Kunst, Ryparken Resultatformidling

Bemærk:

Oprykning: 
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8,9,10 og 11.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11.