Kvinde Senior 2 7M Efterår, P1

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
435005
4 To 14-09-17
Kl. 18:30
Rikken Sundby Bk. Valby IP, tribunen 5-0
435006
4 17-09-17
Kl. 12:15
FA 2000 Sønderbro Fight Jens Jessens Vej UDS Resultatformidling
435002
4 17-09-17
Kl. 15:00
Tårnby FF Nørrebro United 3 Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 7-1
435010
5 Ti 19-09-17
Kl. 18:00
Sønderbro Fight Rikken Kløvermarken Resultatformidling
435007
5 Ti 19-09-17
Kl. 19:30
Sundby Bk. FC Udfordringen Sundby/Kløvermarken Resultatformidling

Stillingen

      K V U T Score P  
1 Rikken 4 4 0 0 30 - 1 12
2 Tårnby FF 4 4 0 0 16 - 4 12
3 Sundby Bk. 4 3 0 1 11 - 7 9
4 Volvox 4 2 1 1 10 - 6 7
5 Nørrebro United 3 4 2 0 2 5 - 10 6
6 Pioneren 2 4 1 1 2 6 - 11 4
7 FC Udfordringen 4 1 0 3 10 - 13 3
8 Kastrup BK 4 0 1 3 2 - 27 1
9 FA 2000 3 0 1 2 2 - 7 1 !
10 Sønderbro Fight 3 0 0 3 2 - 8 0

Kommende kampe

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
435009
5 On 20-09-17
Kl. 18:15
Kastrup BK Nørrebro United 3 Røllikevej Resultatformidling
435011
5 On 20-09-17
Kl. 18:15
Volvox Tårnby FF Lersøparken Resultatformidling
435008
5 24-09-17
Kl. 11:00
Pioneren 2 FA 2000 Vigerslevparken Resultatformidling
435014
6 Ti 26-09-17
Kl. 18:00
Rikken Pioneren 2 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
435016
6 On 27-09-17
Kl. 19:30
FC Udfordringen Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling

Bemærk:

Oprykning: De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1,2 og 3 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e)
 bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f)
 lodtrækning.

Nedrykning: 
Ingen, men DBU Københavns turneringsudvalg forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære nedrykninger.