KanalSport Divisionen forår 2016, Oprykningsspil (2016)

Topscorerliste

Spiller Hold Mål  
Mikkel Agger Thisted 26 (2)
Nick Christensen HIK 20
Tobias Thomsen AB 19
Thomas Overgaard Christiansen Frem 17
Sonny Hansen Jakobsen Thisted 16
Nicolas Mortensen Fremad Amager 16
Jakob Rittig Skovbakken 16
Oliver Drost B 93 15
Jabar Sharza Brønshøj 15
Mikkel Ørbech Næsby 14 (1)
Sandro Spasojevic Middelfart 13
Casper Offenberg B 1908 13
Olcay Senoglu Fremad Amager 13 (1)
Tobias Hansen AB Tårnby 12
Jonas Bengtsson Holbæk 12 (1)
Jesper Christiansen FC Svendborg 11
Daniyal Mohammad Reza Ali Nazari B 93 11 (1)
Mikkel Dahl Nykøbing FC 11 (1)
Mads Aasgaard Marienlyst 11
Mathias Mustonen Schjødt Aarhus Fremad 11
André Jacquet Jepsen Kolding IF 10
Nick Ragus Næsby 9
Andreas Granskov Brønshøj 9
Christian Offenberg HIK 9
Nicolai Jessen Nykøbing FC 9
Viktor Ahlmann Nielsen Jammerbugt FC 9
Mads Augustinus Hansen Dalum IF 9
Michael Pedersen Skovbakken 9 (1)
Christian Holst Fremad Amager 9
Casper Johansen Middelfart 9 (1)
Casper Henningsen Brønshøj 8
Jacob Elgaard Dalum IF 8
Joachim Wagner Nykøbing FC 8
Jacob Ingvarsen Avarta 8
Chris Hansen Næsby 8
William Lars Kvist AB 8
Emmanuel Ifeanyi Ogude B 93 8 (2)
Nickolaj Jonstrup Jammerbugt FC 7
Martin Hedeager Jensen Kolding IF 7
Nikolaj Schmidt Nielsen Odder 7
Esben Petersen Middelfart 7
Sebastian Pingel Odder 7
Mike Vangsgaard Kaljo Brabrand 7
Johannes B Madsen Fremad Amager 7 (2)
Khaled Paikar Aarhus Fremad 7
Kenan Hajdarevic Brabrand 7
Henrik Brodersen Kolding IF 6
Jacob Eriksen Kolding IF 6
Christoffer Hansen Jammerbugt FC 6
Nicklas Lyngholm Balleby Odder 6
Patrick Timo Jørgensen HIK 6
Frederik Emil Andersen Hvidovre 6 (1)
Martin Lisborg B 1908 6
Anders Sølvsten Holvad Brabrand 6 (1)
Victor Rafael Jammerbugt FC 6
jonas Hvilsom FC Svendborg 5
Martin Jensen Fremad Amager 5
Nicky Bertelsen Nykøbing FC 5
Jacob Udesen Marienlyst 5
Daniel Elly Pedersen Frem 5
Kristian Uth AB 5
Simon Skibsted Odder 5
Daniel Flyger Aarhus Fremad 5
Benjamin Lukas Glahn Warlo AB Tårnby 5
Nichlas Knudsen Brabrand 5
Aleksander Lazarevic Hvidovre 5
Sead Gavranovic Thisted 5
Andreas Heimer Hansen B 93 5
Jens Stage Brabrand 5
Tue Ullerup Hansen Odder 5 (1)
Omar Marek Roshani B 93 5
Babajide David Akontola Thisted 5 (1)
Robin Linus Andreas Olsson AB 5
Pierre Dahlin Larsen Frem 5 (1)
Michael Nielsen Jammerbugt FC 5
Niklas Ullum Aarhus Fremad 5
Anders Due Hansen Nykøbing FC 4
Lars Pleidrup Nykøbing FC 4
Mathias Olsen Nykøbing FC 4
Andreas Moos AB 4
Mohammed Asrihi Holbæk 4
Mikkel Laursen Odder 4
Christoffer Østberg Hvidovre 4
Mads Rønne Aarhus Fremad 4
Daniel Holm Hvidovre 4
Benjamin Tempelaars Dalum IF 4
Emil Thomsen Avarta 4
Kristian D Larsen B 1908 4
Rune Nautrup Middelfart 4
Nicklas Sørensen Jammerbugt FC 4
Frank Neilsen Dalum IF 4
Kasper Høst Næsby 4
Danny Andersen Frem 3
Rune Friis Fremad Amager 3
Kristoffer Bangsbo Wichmann Hvidovre 3
Morten Marczynski Sichlau AB Tårnby 3
Kenneth Andersen Dalum IF 3
Birol Serinkanli Holbæk 3
Anders Lagoni Næsby 3
Bakary Bojang FC Svendborg 3
Berran Camili Frem 3
Martin Mortensen Dalum IF 3 (1)
Malte Færge Nielsen Aarhus Fremad 3
Søren Zachariassen Kolding IF 3
Esben Lauridsen Aarhus Fremad 3
Jeppe Haugaard Nielsen B 1908 3
Allan Høvenhoff Thisted 3
Jonathan Lynge Nielsen AB Tårnby 3
Uffe Troensegaard Aarhus Fremad 3
Mohamed Azaquoun Frem 3
Marco Storm Marienlyst 3
Ronni Møller Iversen Thisted 3
Jonas Hebo Hvidovre 3 (2)
Lukas Schmedes Enevoldsen Brabrand 3
Malte Meier Fremad Amager 3
Kristoffer Dirksen Holbæk 3
Mads Lauritsen Thisted 3 (1)
Mads Haarbo Holbæk 3
Emil Frost Holten AB 3
Christoffer Thrane Holbæk 3
Jogvan Jacobsen B 1908 3
Daniel Anusic Brønshøj 3
Jonas Skovengaard Brønshøj 3
Jesper Brinck Brabrand 3
Nick Drachmann Odder 3
Orhun Øzturk Brabrand 3
Asger Højmark Jensen Avarta 3
Yonas Ouahmamou Nielsen Fremad Amager 3 (1)
Emil Dyre Nielsen Frem 3 (1)
Martin Nielsen AB 3
Mark Kongstedt Marienlyst 3
Anders Staldgaard Dalum IF 2
Mark Sundstrup Avarta 2 (1)
Kristian Bo Andersen AB Tårnby 2
Mathias Valentin Jensen Aarhus Fremad 2
Danny Malowanczyk Mirabel Frem 2
Jamil James Fearrington Brønshøj 2
Mallik Conradsen Avarta 2
Kasper Dreyer Andersen Dalum IF 2
Tobias Rocatis Odder 2 (1)
Ricky Gotland Jensen AB Tårnby 2
Andreas Lundberg Frem 2
Jeppe Østenkær Frem 2
Anders Vest-Hansen Nykøbing FC 2
Nico Roland Jørgensen B 93 2 (2)
Simon Riis Brabrand 2 (1)
Martin Brungaard Nielsen Næsby 2
Anders H. Nissen Aarhus Fremad 2
Mads Elttör Nielsen B 93 2 (1)
Patrick Pedersen Marienlyst 2
Malte Kastrup Odder 2
Morten Andersen Dalum IF 2
Nisahr Yawar AB Tårnby 2
Christian Stein Stokholm Frem 2
Frederik Tingager Holbæk 2
Søren Lærche Marienlyst 2
Lasse Post Brabrand 2
Sebastian Lassen Brønshøj 2
Christian Rye Jammerbugt FC 2 (1)
Maad Aziz FC Svendborg 2
Rasmus Louie Larsen Frem 2
Lasse Thomsen Middelfart 2 (1)
Kristoffer Bødker Skovbakken 2
Thomas Quorning Poulsen Thisted 2
Nicholas Marfelt Hvidovre 2
Kasper Jensen Nykøbing FC 2
Jacob Willum Rønbøg AB Tårnby 2
Thomas Lund Kolding IF 2
Mathias Andersen HIK 2
Louka Andreasen Hvidovre 2 (2)
Jeppe Juhl Jensen Odder 2
Nicolai Christensen Skovbakken 2
Daniel Sivertsen Skovbakken 2
Anders Schultz Skovbakken 2
Sabao Quame Kolding IF 2
Okan Özdemir Odder 2
Anders Nyvang Qvick Dalum IF 2
Morten Friis Kolding IF 2
Mads Zederkoff Kolding IF 2
Niclas Rohde AB 2
Christian Klingenberg Jessen Dalum IF 2
Nicolai Kehling Marienlyst 2
Jacob Albrechtsen Avarta 2
Saban Özdogan Holbæk 2
Jordan Andrew Wilson Nykøbing FC 2 (1)
Magnus Clemmensen Skovbakken 2
Arnis Cengic Dalum IF 2 (1)
Daniel Jensen Dalum IF 2
Thomas Ibsen HIK 2
Finnur Justinussen Fremad Amager 2
Marko Radosavljevic Avarta 2
Andreas Bock Næsby 2
Jacob Andersen Kolding IF 2
Kasper Vindelev Johansen Dalum IF 1
Fabrice N´dong FC Svendborg 1
Mickey Berg Kristiansen Thisted 1
Simon Bræmer AB 1
Christoffer Østergaard Christensen Brabrand 1
Morten Christensen Dalum IF 1
Søren Weibel AB Tårnby 1
Oluwafemi Ajilore Middelfart 1
Justice John Erhenede Kolding IF 1
Hamza Kizil Middelfart 1
Anders Nielsen Næsby 1
Mike Vinther Mortensen Fremad Amager 1
Frederik Krabbe Hvidovre 1
Morten Rasmussen Fremad Amager 1 (1)
Danni Jensen Frem 1
Emil Haucke Jammerbugt FC 1
Michael Sten Jensen Aarhus Fremad 1
Thomas Hansen Jammerbugt FC 1
Martin Pedersen Jammerbugt FC 1
Anders Fosgaard Avarta 1
Martin Heisterberg B 93 1
Mads Ibenfeldt Nykøbing FC 1
Timmi Johansen Næsby 1
Jesper Larsen Avarta 1 (1)
Søren Haustein AB Tårnby 1
Kenneth Sørensen Brønshøj 1 (1)
Søren Lynge Poulsen Skovbakken 1
Aske Lundsgaard Marienlyst 1
Christian Lundsteen Holbæk 1
Pelle Rønn Weber Middelfart 1
Jan Berner Nykøbing FC 1
Nicolai Jacobsen Høgh AB 1
Mathias Bukhave Frem 1
Theis Pristed Andersen FC Svendborg 1
Christoffer Hermansen Næsby 1
Alexander Nissen Green HIK 1
Steven Somers Kolding IF 1
Mohammed Abdalas Fremad Amager 1
Lasse Lindbjerg AB Tårnby 1 (1)
Jasin Khayat AB 1
Magnus Fredslund Hvidovre 1
Nicolai Johansen Middelfart 1
Patrick Naundrup Brønshøj 1
Daniel Boye Handlos Lundholm Brabrand 1
Lennart Nielsen Kolding IF 1
Mathias Høgsholt Kolding IF 1
Benjamin T. Hansen Marienlyst 1
Martin Fisch HIK 1
Nikolaj Kristensen Marienlyst 1
Frederik Kragh B 1908 1
Martin Munk Nielsen FC Svendborg 1
Hakan Redzep Fremad Amager 1
Jacob Vase Brabrand 1
Daniel Ginge Andersen Avarta 1
Morten Thim Jensen Odder 1 (1)
Thomas Brejtenstein Jensen Holbæk 1
Victor Nielsen Aarhus Fremad 1
Mathias Cordua Avarta 1
Simon Skrøder Næsby 1
Anders Madsen Næsby 1
Mathias Krigbaum AB Tårnby 1
Sian Hansen AB 1
Kenneth Rasmussen FC Svendborg 1
Nikolaj Mørck FC Svendborg 1
Anders Mathiesen B 1908 1
Rasmus Juul Aarhus Fremad 1
Sebastian Blomqvist Johansen B 1908 1
Jeppe Kastrup Martinussen Odder 1
Morten Bundgaard Andersen Aarhus Fremad 1
Anton Alexander Nolte Peterlin B 93 1 (1)
Kristian Karsum Fremad Amager 1
Jonas Henriksen AB 1
Kristopher Bonde Petersen Odder 1
Lukas Søndergaard Harder Dalum IF 1
Mads Delord Lind Jensen Nykøbing FC 1
Simon Sandberg Hansen Middelfart 1
Mathias Mejer Knudsen HIK 1
Sebastian Czajkowski B 93 1
Olajide Samuel Owolabi Nykøbing FC 1
Gökhan Tokay Brabrand 1
Mikkel Buur Brabrand 1
Nicolai Olsen B 93 1
Ro ingemann Petersen Kolding IF 1
Malte Kiilerich Hansen Brønshøj 1
Emil Fabild Nielsen Odder 1
Jonas Rudolph Jørgensen AB Tårnby 1
Simon Rahbek Larsen Næsby 1
Sebastian Lau Nielsen HIK 1
Jakob Mønster Dalum IF 1
Jens Mårtensen Dalum IF 1
Søren Mygind Bøgesvang Bojsen Brabrand 1
Oscar Scott Carl Skovbakken 1
oliver isaksen Jammerbugt FC 1
Kasper Sørensen Jammerbugt FC 1
Kevin Nauta B 1908 1
Matti Olsen AB 1
Jeppe Pedersen Odder 1
Casper Andersen Nykøbing FC 1
Nicolai Bak Johannessen Hvidovre 1
Johnny Jonathan Dolezal Marienlyst 1
Alexander Jackson Møller B 1908 1
Mathias Schlie Brabrand 1
Jakob Gade Skovbakken 1
Jetmir Aslani Avarta 1
Renato Bueno De Vecchi Marins Thisted 1
Mark Westergaard Jammerbugt FC 1
Lasse Brandt Hansen Nykøbing FC 1
Nicklas Marloth Jessen HIK 1
Kristoffer Hagen HIK 1
Peter Dahl Kristensen Middelfart 1
Noel Nyason FC Svendborg 1
James Nortey AB 1
Jonas Ploug Mikkelsen Næsby 1
Kristoffer Gaarde Næsby 1
Listen er opdateret pr. 24. juni 2016.

Topscorelisten dannes ud fra dommerens indberetning.