Serie 1, P2 17/18

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
170428
17 15-04-18
Kl. 10:00
CBS Sport BK Rødovre Frederiksberg IP, kunst 1-1
170438
18 21-04-18
Kl. 11:00
Østerbro IF PI Fodbold Kunst, Fælledparken 3-2
170434
Kampfakta
18 21-04-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen Vigerslev Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 1-1
170435
Kampfakta
18 21-04-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas KFB Valby IP, tribunen 1-3
170436
18 21-04-18
Kl. 13:00
BK Fix Nørrebro United Gadelandet 1-0
170437
18 21-04-18
Kl. 13:00
BK Rødovre Dragør Bk. Rødovre Stadion Kunst HHT!
170433
Kampfakta
18 21-04-18
Kl. 15:00
CSC Husum Bk. Kløvermarken 2-3
170432
18 22-04-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC CBS Sport Kunst, Ryparken 0-4
170445
19 To 26-04-18
Kl. 19:15
PI Fodbold Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
170439
19 28-04-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Østerbro IF Valby IP, tribunen Resultatformidling
170440
19 28-04-18
Kl. 13:00
Husum Bk. FC Udfordringen Kunst, Husumparken Resultatformidling
170442
19 28-04-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. Sunred Beach FC Dragør Bk Resultatformidling
170443
19 28-04-18
Kl. 13:00
Nørrebro United BK Rødovre Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170444
19 28-04-18
Kl. 13:00
KFB BK Fix Kløvermarken Resultatformidling
170441
19 29-04-18
Kl. 10:00
CBS Sport CSC Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
170448
20 05-05-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
170449
20 05-05-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Husum Bk. Valby IP, tribunen Resultatformidling
170450
20 05-05-18
Kl. 13:00
BK Fix PI Fodbold Gadelandet Resultatformidling
170451
20 05-05-18
Kl. 13:00
BK Rødovre KFB Rødovre Stadion Resultatformidling
170452
20 05-05-18
Kl. 13:00
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken Resultatformidling
170447
20 05-05-18
Kl. 15:00
CSC Dragør Bk. Kløvermarken Resultatformidling
170446
20 06-05-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Nørrebro United Kunst, Ryparken Resultatformidling
170458
21 To 10-05-18
Kl. 13:30
PI Fodbold BK Rødovre Valby IP, tribunen Resultatformidling
170453
21 Fr 11-05-18
Kl. 18:30
Husum Bk. Østerbro IF Kunst, Husumparken Resultatformidling
170455
21 12-05-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. FC Udfordringen Dragør Bk Resultatformidling
170456
21 12-05-18
Kl. 13:00
Nørrebro United CSC Kunst, Mimersparken Resultatformidling
170457
21 12-05-18
Kl. 13:00
KFB Sunred Beach FC Kløvermarken Resultatformidling
170459
21 12-05-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget Resultatformidling
170454
21 13-05-18
Kl. 10:00
CBS Sport Vigerslev Bk. Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.