Serie 1, P2 17/18

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169716
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Bk. Hellas Kunst, Ryparken 2-1
169736
11 Fr 20-10-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Husum Bk. Kunst, Mimersparken 0-4
169734
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. CBS Sport Dragør Bk 5-1
169744
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas CSC Engdraget 1-3
169745
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
BK Fix Sunred Beach FC Kunst, Tingbjerg IP 1-1
169746
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
BK Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion Kunst 3-4
169742
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:30
KFB Vigerslev Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken 3-1
169743
11 To 26-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
169560
5 To 26-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport Sunred Beach FC Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
169751
12 Fr 27-10-17
Kl. 18:15
Husum Bk. KFB Kunst, Husumparken Resultatformidling
169750
12 28-10-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. PI Fodbold Valby IP, tribunen Resultatformidling
169753
12 28-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. Østerbro IF Dragør Bk Resultatformidling
169748
Livescore
12 28-10-17
Kl. 15:00
CSC BK Fix Kløvermarken Resultatformidling
169752
12 29-10-17
Kl. 10:00
CBS Sport Nørrebro United Jens Jessens Vej Resultatformidling
169747
12 29-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC BK Rødovre Kunst, Ryparken Resultatformidling
169721
10 Ti 31-10-17
Kl. 20:00
FC Udfordringen KFB Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
169353
3 Ti 31-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport BK Fix Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
169756
13 To 02-11-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
169754
13 Fr 03-11-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Dragør Bk. Kunst, Mimersparken Resultatformidling
169757
13 04-11-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling Resultatformidling
169758
13 04-11-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
169759
13 04-11-17
Kl. 13:00
BK Rødovre CSC Rødovre Stadion Resultatformidling
169760
13 04-11-17
Kl. 13:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken Resultatformidling
169755
13 04-11-17
Kl. 13:30
KFB CBS Sport Kunstbane 2, Kløvermarken Resultatformidling
169712
Kampfakta
9 Ti 07-11-17
Kl. 19:30
KFB CSC Kunstbane 2, Kløvermarken Resultatformidling
169645
6 11-11-17
Kl. 13:00
Sunred Beach FC Dragør Bk. Kunst, Ryparken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.