2. division forår 2018, Oprykningsspil

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
596391
Kampfakta
6 15-04-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Skovshoved IF Green Arena 1-2
615351
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 13:00
Kolding IF Kjellerup IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-1
599032
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 14:00
Middelfart Næstved Middelfart Stadion 1-2
599031
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 15:00
Frem FC Sydvest 05 Tønder Valby IP. Stadion 2-0
599033
Kampfakta
7 21-04-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF Jammerbugt FC Skovshoved I P 2-3
596395
Kampfakta
7 22-04-18
Kl. 13:00
Avarta Hvidovre Espelundens Idrætsanlæg 0-2
615352
Kampfakta
7 22-04-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Marienlyst Green Arena 3-0
615355
8 28-04-18
Kl. 13:00
Kolding IF Skovshoved IF Autocentralen Park (Kolding Stadion) Resultatformidling
615354
8 28-04-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Marienlyst Kjellerup Kunstgræsbane Resultatformidling
615353
8 28-04-18
Kl. 14:00
Hvidovre Ringkøbing Kæmpernes Arena Resultatformidling
615358
8 28-04-18
Kl. 14:00
Middelfart Frem Middelfart Stadion Resultatformidling
615357
8 28-04-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Avarta Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) Resultatformidling
615356
8 29-04-18
Kl. 14:00
Næstved FC Sydvest 05 Tønder Næstved Stadion Resultatformidling
615366
9 05-05-18
Kl. 14:00
Marienlyst Jammerbugt FC Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 Resultatformidling
615360
9 05-05-18
Kl. 15:00
Frem Kjellerup IF Valby IP. Stadion Resultatformidling
615365
9 05-05-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Hvidovre BankParken Tønder Resultatformidling
615368
9 05-05-18
Kl. 15:00
Skovshoved IF Middelfart Skovshoved I P Resultatformidling
615359
9 06-05-18
Kl. 13:00
Avarta Næstved Espelundens Idrætsanlæg Resultatformidling
615367
9 06-05-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Kolding IF Green Arena Resultatformidling
621473
10 To 10-05-18
Kl. 13:00
Skovshoved IF Kjellerup IF Skovshoved I P Resultatformidling
621468
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Frem Kolding IF Valby IP. Stadion Resultatformidling
621469
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Hvidovre Marienlyst Kæmpernes Arena Resultatformidling
621470
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Næstved Ringkøbing Næstved Stadion Resultatformidling
621472
10 To 10-05-18
Kl. 14:00
Middelfart Jammerbugt FC Middelfart Stadion Resultatformidling
621471
10 To 10-05-18
Kl. 15:00
FC Sydvest 05 Tønder Avarta BankParken Tønder Resultatformidling
621474
11 13-05-18
Kl. 13:00
Avarta Frem Espelundens Idrætsanlæg Resultatformidling
621478
11 13-05-18
Kl. 13:00
Kolding IF FC Sydvest 05 Tønder Autocentralen Park (Kolding Stadion) Resultatformidling
621480
11 13-05-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Hvidovre Kjellerup Kunstgræsbane Resultatformidling
621479
11 13-05-18
Kl. 14:00
Marienlyst Skovshoved IF Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 Resultatformidling
621481
11 13-05-18
Kl. 14:00
Ringkøbing Middelfart Green Arena Resultatformidling
621477
11 13-05-18
Kl. 15:00
Jammerbugt FC Næstved Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545