Albaniserien herrer, 2018/2019

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
388365
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 11:00
OKS Næsby BK OKSON-Park 5-2
388366
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 11:00
Bogense G & IF Krarup Espe Fodbold Bogense Stadion 3-2
388362
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 14:00
Flemløse/Hårby Marstal/Rise Haarby Stadion 1-3
388363
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 14:00
Dalum IF SSV Højfyn Lars R. Jacobsen Park. 0-4
388364
Kampfakta
9 07-10-18
Kl. 15:00
Allesø GF OB Allesø / Spurvelundsskolen 3-0
388190
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:00
Morud IF Nr. Aaby IK VVS FYN ARENA – Morud 2-1
388367
Kampfakta
10 To 11-10-18
Kl. 18:45
OB OKS Kunststofbanen, Hjalleseskolen 0-4
388368
Kampfakta
10 Fr 12-10-18
Kl. 19:00
SSV Højfyn Allesø GF Tommerup Stadion 1-2
388373
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 15:00
Morud IF Krarup Espe Fodbold VVS FYN ARENA – Morud 3-1
388371
Kampfakta
10 13-10-18
Kl. 15:30
Nr. Aaby IK Aarslev BK Nr.Aaby Idrætspark 1-4
388372
Kampfakta
10 14-10-18
Kl. 11:00
Næsby BK Bogense G & IF ALPI Arena Næsby 2-4
388370
Kampfakta
10 14-10-18
Kl. 13:00
S.f.B. Flemløse/Hårby S.f.B. Hellegårdsvej 3-3
388369
10 14-10-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise Dalum IF Marstal Stadion 2-0
388378
11 20-10-18
Kl. 13:00
OKS SSV Højfyn OKSON-Park Resultatformidling
388375
11 20-10-18
Kl. 15:30
Flemløse/Hårby Nr. Aaby IK Haarby Stadion Resultatformidling
388379
11 20-10-18
Kl. 15:30
Bogense G & IF OB Bogense Stadion Resultatformidling
388374
11 21-10-18
Kl. 11:00
Aarslev BK Morud IF Netplan Arena Resultatformidling
388380
11 21-10-18
Kl. 11:00
Krarup Espe Fodbold Næsby BK Espe Hallen (ude) Resultatformidling
388376
11 21-10-18
Kl. 14:00
Dalum IF S.f.B. Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
388377
11 21-10-18
Kl. 14:00
Allesø GF Marstal/Rise Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
388381
12 27-10-18
Kl. 15:00
OB Krarup Espe Fodbold OB-Ådalen Resultatformidling
388384
12 27-10-18
Kl. 15:00
S.f.B. Allesø GF S.f.B. Hellegårdsvej Resultatformidling
388387
12 27-10-18
Kl. 15:00
Morud IF Næsby BK VVS FYN ARENA – Morud Resultatformidling
388386
12 27-10-18
Kl. 15:30
Aarslev BK Flemløse/Hårby Netplan Arena Resultatformidling
388382
12 28-10-18
Kl. 11:00
SSV Højfyn Bogense G & IF Albani Arena Vissenbjerg Resultatformidling
388385
12 28-10-18
Kl. 11:00
Nr. Aaby IK Dalum IF Nr.Aaby Idrætspark Resultatformidling
388383
12 28-10-18
Kl. 14:45
Marstal/Rise OKS Marstal Stadion Resultatformidling
389007
13 Fr 02-11-18
Kl. 18:30
SSV Højfyn Krarup Espe Fodbold Tommerup Stadion Resultatformidling
388399
13 03-11-18
Kl. 13:00
OKS S.f.B. OKSON-Park Resultatformidling
388390
13 03-11-18
Kl. 14:30
Allesø GF Nr. Aaby IK Allesø / Spurvelundsskolen Resultatformidling
389008
13 03-11-18
Kl. 14:30
Næsby BK OB ALPI Arena Næsby Resultatformidling
389006
13 03-11-18
Kl. 15:00
Bogense G & IF Marstal/Rise Bogense Stadion Resultatformidling
388388
13 04-11-18
Kl. 11:00
Flemløse/Hårby Morud IF Haarby Stadion Resultatformidling
388389
13 04-11-18
Kl. 14:00
Dalum IF Aarslev BK Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn på mail eller telefon 6617 8218

Bemærk:

HUSK at alle spillere skal have aktiveret deres fodboldpas. Se hvordan du gør her