Fuglebakken KFUM Århus

Klubbens kampprogram

Periode
 
 
Kampnr. R Tidspunkt Række / Pulje Hjemmehold / Udehold Spillested Res  
106178
3 02-09-17
Kl. 14:10
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
tst Fodbold - Fuglebakken KFUM Århus (1) Tilst Idrætsanlæg (tst) HHT !
118051
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 16:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Aarhus Juniors - Fuglebakken KFUM Århus (1) Skjoldhøjskolen 2-3
251349
3 03-09-17
Kl. 13:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Christiansbjerg IF - Fuglebakken KFUM Århus CIF's Anlæg 1-1
544306
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 15:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Vorup FB - Fuglebakken KFUM Århus XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj 2-0
106173
Kampfakta
1 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Fuglebakken KFUM Århus (1) - Lisbjerg FC Højlyngen 1-2
514681
Kampfakta
4 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
Harlev IK - Fuglebakken KFUM Århus Næshøj Idrætscenter 0-3
518063
5 Ma 04-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 55 år 11 mands
Kreds 15
Oversidder - Fuglebakken KFUM Århus
716314
Kampfakta
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
VSK Aarhus (2) - Fuglebakken KFUM Århus (2) Vejlby/Risskov Centret 2-7
472368
5 On 06-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 30 år 11 mands
Kreds 2
AIA/Tranbjerg - Fuglebakken KFUM Grønløkke Stadion 2-3
593541
5 On 06-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 40 år 11 mands
Kreds 7
Ry Fodbold - Fuglebakken KFUM Århus INOX Park HHT !
594636
5 On 06-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 50 år 11 mands
Kreds 12
Fuglebakken KFUM Århus - Freja Oldboys Højlyngen UHT !
603538
5 On 06-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands
Kreds 16
Fuglebakken KFUM Århus - Korsholm IF Højlyngen 6-1
118054
6 To 07-09-17
Kl. 18:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Fuglebakken KFUM Århus (1) - Team Leo IF Højlyngen 5-3
544442
6 09-09-17
Kl. 13:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Aabyhøj IF - Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj Stadion 0-0
514684
Kampfakta
5 10-09-17
Kl. 11:30
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
FC Langelinie - Fuglebakken KFUM Århus Herskind Skole 6-2
740671
4 10-09-17
Kl. 12:00
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår
Pulje 61
Galten FS - Fuglebakken KFUM Århus Klank Idrætsanlæg
106180
Kampfakta
4 Ma 11-09-17
Kl. 18:00
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Fuglebakken KFUM Århus (1) - Christiansbjerg IF (1) Højlyngen 6-1
518068
6 Ma 11-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 55 år 11 mands
Kreds 15
Fuglebakken KFUM Århus - Freja Oldboys Højlyngen 2-2
716318
5 Ma 11-09-17
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
Fuglebakken KFUM Århus (2) - Fuglebakken BK (2) Ellekærskolen 2-6
472373
6 On 13-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 30 år 11 mands
Kreds 2
Fuglebakken KFUM - CIF Højlyngen UDS Resultatformidling
593548
6 On 13-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 40 år 11 mands
Kreds 7
Fuglebakken KFUM Århus - Galten FS Klank Kunstgræsbane 2-2
594643
6 On 13-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 50 år 11 mands
Kreds 12
Skovbakken OB - Fuglebakken KFUM Århus Vejlby/Risskov Centret 0-3
603541
6 On 13-09-17
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands
Kreds 16
Stautrup IF - Fuglebakken KFUM Århus Stautrup Idrætsanlæg 3-2
251356
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 11:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Fuglebakken KFUM Århus - Ebeltoft IF Ebeltoft Idrætscenter 2-6
544451
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 16:15
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Silkeborg KFUM - Fuglebakken KFUM Århus Søholt Idrætspark 4-3
118057
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 16:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Hasle B - Fuglebakken KFUM Århus (1) Ellekærskolen 1-3
106185
Kampfakta
5 Ma 18-09-17
Kl. 17:45
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Fuglebakken KFUM Århus (1) - VRI (2) Højlyngen 4-2
251316
Kampfakta
1 Ma 18-09-17
Kl. 17:45
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Fuglebakken KFUM Århus - VSK Aarhus Højlyngen 1-2
518071
7 Ma 18-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands
Kreds 15
Hadsten SK - Fuglebakken KFUM Århus NMT Arena Hadsten 1-5
472379
7 On 20-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands
Kreds 2
HOG Hinnerup - Fuglebakken KFUM Rønbæk Stadion 0-4
593552
7 On 20-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands
Kreds 7
Låsby B - Fuglebakken KFUM Århus Låsby Stadion 2-5
594646
7 On 20-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands
Kreds 12
Fuglebakken KFUM Århus - Stautrup IF Højlyngen 3-0
603544
7 On 20-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands
Kreds 16
Fuglebakken KFUM Århus - CIF Højlyngen UDS Resultatformidling
716325
7 On 20-09-17
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
Hasle B (2) - Fuglebakken KFUM Århus (2) Ellekærskolen 3-5
106188
Kampfakta
6 To 21-09-17
Kl. 18:00
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Lisbjerg FC - Fuglebakken KFUM Århus (1) Lisbjerg Skole 2-1
544455
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus - Lemming IF Højlyngen 4-3
118062
8 23-09-17
Kl. 15:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Fuglebakken KFUM Århus (1) - The Originals Højlyngen 3-0
740679
6 24-09-17
Kl. 14:00
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår
Pulje 61
VRI - Fuglebakken KFUM Århus NES Park
251359
Kampfakta
6 24-09-17
Kl. 15:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
VSK Aarhus - Fuglebakken KFUM Århus Vejlby/Risskov Centret 4-5
518555
21 Ma 25-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands
Kreds 15
Vorup FB - Fuglebakken KFUM Århus Ulvehøj Idrætscenter 1-5
716327
8 Ma 25-09-17
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
Fuglebakken KFUM Århus (2) - Nors B (Aarhus) Ellekærskolen 4-3
514690
Kampfakta
7 Ma 25-09-17
Kl. 18:30
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
IVF, Århus - Fuglebakken KFUM Århus Tovshøjskolen 7-1
251351
4 On 27-09-17
Kl. 17:30
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Fuglebakken KFUM Århus - Skødstrup SF Højlyngen 0-7
740687
7 On 27-09-17
Kl. 17:45
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår
Pulje 61
Fuglebakken KFUM Århus - HEI Højlyngen
101716
20 On 27-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands
Kreds 16
Korsholm IF - Fuglebakken KFUM Århus Norring Stadion 0-0
478222
21 On 27-09-17
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands
Kreds 2
HOG Hinnerup - Fuglebakken KFUM Rønbæk Stadion 2-2
251362
7 30-09-17
Kl. 11:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Fuglebakken KFUM Århus - Brazil/Grenaa IF Højlyngen UHT !
544458
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 14:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Søften GF - Fuglebakken KFUM Århus Søften Idrætsanlæg 0-2
118067
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 15:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
VRI (1) - Fuglebakken KFUM Århus (1) NES Park 0-4
514693
Kampfakta
8 01-10-17
Kl. 11:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
Galten FS - Fuglebakken KFUM Århus Klank Idrætsanlæg 6-5
106191
7 Ma 02-10-17
Kl. 17:15
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Fuglebakken KFUM Århus (1) - Hornslet IF (1) Højlyngen UHT !
518572
22 Ma 02-10-17
Kl. 17:45
ØOB Oldboys 55 år 11 mands
Kreds 15
Fuglebakken KFUM Århus - Oversidder Højlyngen
716330
9 On 04-10-17
Kl. 17:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
Fuglebakken KFUM Århus (2) - VSK Aarhus (2) Ellekærskolen UDS Resultatformidling
514687
Kampfakta
6 Fr 06-10-17
Kl. 17:45
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
Fuglebakken KFUM Århus - Brabrand IF Højlyngen 6-2
251364
8 07-10-17
Kl. 11:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Fuglebakken KFUM Århus - Christiansbjerg IF Højlyngen 0-2
740691
8 07-10-17
Kl. 11:00
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår
Pulje 61
Viby IF - Fuglebakken KFUM Århus Viby Idrætspark
544463
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus - FC Djursland Højlyngen 1-1
118068
10 07-10-17
Kl. 15:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Fuglebakken KFUM Århus (1) - FC Jura Højlyngen 10-2
514696
Kampfakta
9 08-10-17
Kl. 11:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
Fuglebakken KFUM Århus - Harlev IK Højlyngen 2-4
716321
6 Ma 09-10-17
Kl. 17:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
Fuglebakken KFUM Århus (2) - FC Frederiksbjerg Ellekærskolen UHT !
118034
1 Ti 10-10-17
Kl. 17:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
The Originals - Fuglebakken KFUM Århus (1) Skovvangsskolen 2-4
740870
9 On 11-10-17
Kl. 17:15
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår
Pulje 61
Fuglebakken KFUM Århus - Brabrand IF Højlyngen
716333
10 On 11-10-17
Kl. 17:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår
Pulje 131
Fuglebakken BK (2) - Fuglebakken KFUM Århus (2) Skovvangsskolen 10-7
118075
11 Fr 13-10-17
Kl. 19:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Aarhus Fremad - Fuglebakken KFUM Århus (1) Riisvangen Stadion 1-1
544467
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 11:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
DGL 2000, Aarhus - Fuglebakken KFUM Århus Tilst Idrætsanlæg (tst) 0-2
106195
9 14-10-17
Kl. 15:30
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Christiansbjerg IF (1) - Fuglebakken KFUM Århus (1) CIF's Anlæg 2-0
514699
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 11:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 751
Fuglebakken KFUM Århus - FC Langelinie Højlyngen 6-1
251366
9 15-10-17
Kl. 13:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Skødstrup SF - Fuglebakken KFUM Århus Studstrup Idrætsanlæg 9-1
106193
8 On 18-10-17
Kl. 16:45
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
Fuglebakken KFUM Århus (1) - tst Fodbold Højlyngen UHT !
106200
Kampfakta
10 21-10-17
Kl. 11:00
Herrer Serie 5 - Efterår 2017
Pulje 121
VRI (2) - Fuglebakken KFUM Århus (1) NES Park 3-0
251460
Kampfakta
10 21-10-17
Kl. 12:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017
Pulje 292
Fuglebakken KFUM Århus - Ebeltoft IF Højlyngen 1-4
544471
Kampfakta
12 21-10-17
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus - Vorup FB Højlyngen 2-1
118079
12 21-10-17
Kl. 15:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Fuglebakken KFUM Århus (1) - Aarhus Juniors Højlyngen 6-0
544680
13 28-10-17
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus - Aabyhøj IF Højlyngen Resultatformidling
740677
5 29-10-17
Kl. 11:00
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår
Pulje 61
Fuglebakken KFUM Århus - Hornslet IF Hornslet Kunstgræsbane
118082
13 29-10-17
Kl. 15:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Team Leo IF - Fuglebakken KFUM Århus (1) Vorrevangsskolen Resultatformidling
118085
14 04-11-17
Kl. 18:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2017
Pulje 38
Fuglebakken KFUM Århus (1) - Hasle B tst Kunstgræsbane Resultatformidling
544684
14 05-11-17
Kl. 13:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2017
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus - Silkeborg KFUM Højlyngen Resultatformidling
518845
1 18-11-17
Kl. 12:00
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus (4) - Ebeltoft IF (U19 Drenge) Hammel Idrætscenter Hal 4 Resultatformidling
508949
1 18-11-17
Kl. 12:24
Kvinder C (+15) INDE
Pulje 66
Fuglebakken KFUM Århus - BMI (1) Låsby Hallen Resultatformidling
518848
1 18-11-17
Kl. 12:36
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 3
JAI, Aarhus - Fuglebakken KFUM Århus (4) Hammel Idrætscenter Hal 4 Resultatformidling
508952
1 18-11-17
Kl. 13:00
Kvinder C (+15) INDE
Pulje 66
Aabyhøj IF - Fuglebakken KFUM Århus Låsby Hallen Resultatformidling
518852
1 18-11-17
Kl. 13:24
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 3
Fuglebakken KFUM Århus (4) - FC Royal Hammel Idrætscenter Hal 4 Resultatformidling
508955
1 18-11-17
Kl. 13:36
Kvinder C (+15) INDE
Pulje 66
Aarhus 1900 (2) - Fuglebakken KFUM Århus Låsby Hallen Resultatformidling
509115
1 18-11-17
Kl. 14:12
Kvinder C (+15) INDE
Pulje 66
Fuglebakken KFUM Århus - BSS Sport Låsby Hallen Resultatformidling
518856
1 18-11-17
Kl. 14:12
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 3
Kristrup B - Fuglebakken KFUM Århus (4) Hammel Idrætscenter Hal 4 Resultatformidling
522833
1 18-11-17
Kl. 16:24
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 2
VSK Aarhus - Fuglebakken KFUM Århus (3) Midtdjurs Hallen Resultatformidling
522837
1 18-11-17
Kl. 17:12
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 2
FC Rangers - Fuglebakken KFUM Århus (3) Midtdjurs Hallen Resultatformidling
522841
1 18-11-17
Kl. 18:00
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 2
Fuglebakken KFUM Århus (3) - AC Norddjurs Midtdjurs Hallen Resultatformidling
522845
1 18-11-17
Kl. 18:48
Herresenior B (+16) INDE
Pulje 2
Fuglebakken KFUM Århus (3) - Ebeltoft IF Midtdjurs Hallen Resultatformidling