Flauenskjold IF

Klubbens kampprogram

Periode
 
 
Kampnr. R Tidspunkt Række / Pulje Hjemmehold / Udehold Spillested Res  
151740
Kampfakta
7 Ti 19-09-17
Kl. 18:30
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2017
Pulje 46
Flauenskjold IF - Aalborg KFUM Flauenskjold Stadion 7-4
221507
Kampfakta
4 Ti 19-09-17
Kl. 18:30
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 941
DHF&K - Jetsmark/Birkelse Hørby Stadion 1-2
515549
10 On 20-09-17
Kl. 18:00
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 805
DHF&K/Bangsbo - Ingstrup Efterskoles IF Flauenskjold Stadion 6-0
514026
7 23-09-17
Kl. 11:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 741
Oversidder - DHF&K
564553
7 23-09-17
Kl. 11:30
U14 Drenge Liga 5 (2004) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 662
Team Østvendsyssel - DHF&K Dronninglund Ny Stadion 5-4
920196
7 23-09-17
Kl. 12:00
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 421
DHF&K - Hjørring IF Klokkerholm Stadion 3-1
250770
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:30
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017
Pulje 276
DHF & K - Tornby IF Hørby Stadion 3-4
221514
8 24-09-17
Kl. 11:00
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 941
Jetsmark/Birkelse - DHF&K Nordjyske Bank Arena, Birkelse 4-2
515539
Kampfakta
7 24-09-17
Kl. 13:00
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 805
DHF&K/Bangsbo - Hjallerup/Vodskov Hørby Stadion 1-8
625298
Kampfakta
7 Ti 26-09-17
Kl. 18:00
U15 Drenge Liga 5 (2003) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 551
DHF&K - Frederikshavn fI Hørby Stadion 7-0
151743
Kampfakta
8 Ti 26-09-17
Kl. 18:30
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2017
Pulje 46
RKG - Flauenskjold IF Klarup Stadion 0-9
516344
Kampfakta
7 On 27-09-17
Kl. 17:30
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 821
Bangsbo Freja/DHF&K - IF Skjold Sæby Bangsbo Frejas Anlæg 1-2
514029
8 30-09-17
Kl. 10:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 741
Brønderslev IF - DHF&K Arena Kop & Kande 5-4
221509
Kampfakta
5 30-09-17
Kl. 11:00
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 941
Skagen IK - DHF&K Spar Nord Arena (Skagen) 1-2
515543
8 30-09-17
Kl. 12:00
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 805
Frederikshavn fI - DHF&K/Bangsbo Park Empire 0-5
565557
8 30-09-17
Kl. 13:00
U14 Drenge Liga 5 (2004) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 662
SVIF - DHF&K Sulsted Stadion 4-3
250772
7 01-10-17
Kl. 13:00
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017
Pulje 276
DHF & K - Oversidder Hørby Stadion
920200
8 01-10-17
Kl. 13:00
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 421
Aalbæk/Skagen - DHF&K Aalbæk Stadion UDS Resultatformidling
516348
8 01-10-17
Kl. 14:00
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 821
Biersted/Nørhalne/Vadum - Bangsbo Freja/DHF&K Nørhalne Stadion HHT !
625302
Kampfakta
8 Ti 03-10-17
Kl. 17:45
U15 Drenge Liga 5 (2003) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 551
Vraa/Børglum IF - DHF&K Vrå Stadion 4-1
151748
Kampfakta
9 Ti 03-10-17
Kl. 19:15
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2017
Pulje 46
Nøvling FK - Flauenskjold IF Nøvling Skole 4-5
514035
Kampfakta
10 On 04-10-17
Kl. 18:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 741
DHF&K - Frederikshavn fI Klokkerholm Stadion 5-3
625304
Kampfakta
9 To 05-10-17
Kl. 17:30
U15 Drenge Liga 5 (2003) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 551
DHF&K - Sindal/Lendum Hørby Stadion 1-5
221689
9 To 05-10-17
Kl. 18:00
U13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 941
DHF&K - Brønderslev IF Hørby Stadion 1-4
514032
9 07-10-17
Kl. 10:00
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017
Pulje 741
DHF&K - Team Horne/Hirtshals Klokkerholm Stadion 4-2
920202
9 07-10-17
Kl. 12:00
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 421
DHF&K - Frederikshavn fI Flauenskjold Stadion UHT !
250776
Kampfakta
8 07-10-17
Kl. 14:00
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017
Pulje 276
Frederikshavn fI - DHF & K Park Empire 3-2
516350
Kampfakta
9 07-10-17
Kl. 14:00
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 821
Bangsbo Freja/DHF&K - SHI/LIUF Bangsbo Frejas Anlæg 1-2
565560
9 08-10-17
Kl. 11:00
U14 Drenge Liga 5 (2004) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 662
DHF&K - Aalborg Chang Dybvad Stadion 13-5
515546
Kampfakta
9 08-10-17
Kl. 12:30
U18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 805
Dronninglund IF - DHF&K/Bangsbo Dronninglund Ny Stadion 2-2
151749
Kampfakta
10 Ti 10-10-17
Kl. 18:00
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2017
Pulje 46
Flauenskjold IF - Svenstrup-Godthåb IF Flauenskjold Stadion 3-8
250778
Kampfakta
9 To 12-10-17
Kl. 18:00
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017
Pulje 276
Dronninglund IF - DHF & K Dronninglund Ny Stadion 3-2
516352
Kampfakta
10 To 12-10-17
Kl. 18:00
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 821
Fortuna Hjørring (2) - Bangsbo Freja/DHF&K Landlyst Idrætsanlæg 0-3
565563
10 14-10-17
Kl. 12:00
U14 Drenge Liga 5 (2004) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 662
DHF&K - Aalborg Freja Dybvad Stadion 8-2
920297
10 14-10-17
Kl. 13:00
U17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 421
Oversidder - DHF&K
625306
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 10:00
U15 Drenge Liga 5 (2003) 11M/9M - efterår 2017
Pulje 551
Tårs/Ugilt IF - DHF&K Tårs Hallen 4-4
250780
Kampfakta
10 22-10-17
Kl. 16:00
Kvinder Serie 1 - Efterår 2017
Pulje 276
Brønderslev IF - DHF & K Arena Kop & Kande 0-1
830469
1 On 01-11-17
Kl. 18:00
Vinterserie - U13 Drenge L4 (05) 11M
Pulje 14
B52/Aalborg - DHF&K Klubhuset B.52/AFC Resultatformidling
830473
2 On 08-11-17
Kl. 18:00
Vinterserie - U13 Drenge L4 (05) 11M
Pulje 14
DHF&K - Bangsbo Freja Klokkerholm Stadion Resultatformidling
830478
3 On 15-11-17
Kl. 
Vinterserie - U13 Drenge L4 (05) 11M
Pulje 14
Oversidder - DHF&K
454391
1 18-11-17
Kl. 09:24
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
DHF&K - Tornby IF Klokkerholm Hallen Resultatformidling
456366
1 18-11-17
Kl. 09:24
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
DHF&K - AaB Skovsgård Hallen Resultatformidling
456368
1 18-11-17
Kl. 09:48
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
Løgstør IF - DHF&K Skovsgård Hallen Resultatformidling
454394
1 18-11-17
Kl. 10:00
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
Voersaa IF (1) - DHF&K Klokkerholm Hallen Resultatformidling
456371
1 18-11-17
Kl. 10:24
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
Aabybro IF - DHF&K Skovsgård Hallen Resultatformidling
454397
1 18-11-17
Kl. 10:36
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
Skibsby-Højene IF (2) - DHF&K Klokkerholm Hallen Resultatformidling
456373
1 18-11-17
Kl. 10:48
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
DHF&K - Trekroner/Skovsgård Skovsgård Hallen Resultatformidling
454400
1 18-11-17
Kl. 11:12
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
DHF&K - Skibsby-Højene IF (1) Klokkerholm Hallen Resultatformidling
457034
1 18-11-17
Kl. 12:12
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
DHF&K - Aalbæk Stations IF Dybvad Hallen Resultatformidling
457037
1 18-11-17
Kl. 12:36
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
Hjørring IF - DHF&K Dybvad Hallen Resultatformidling
457041
1 18-11-17
Kl. 13:12
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
Bagterp IF - DHF&K Dybvad Hallen Resultatformidling
457043
1 18-11-17
Kl. 13:36
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
DHF&K - Team Østvendsyssel Dybvad Hallen Resultatformidling
257502
1 19-11-17
Kl. 09:24
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
DHF&K - Østervraa IF Østervrå Hallen Resultatformidling
257504
1 19-11-17
Kl. 09:48
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
Trekroner IF 98 - DHF&K Østervrå Hallen Resultatformidling
257506
1 19-11-17
Kl. 10:12
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
Hobro IK (1) - DHF&K Østervrå Hallen Resultatformidling
257509
1 19-11-17
Kl. 10:48
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
DHF&K - Bagterp IF Østervrå Hallen Resultatformidling
460912
1 19-11-17
Kl. 13:24
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
DHF&K - AaB (1) Fiberhallen Resultatformidling
460914
1 19-11-17
Kl. 13:48
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
Vejgaard B - DHF&K Fiberhallen Resultatformidling
460917
1 19-11-17
Kl. 14:24
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
Fortuna Hjørring - DHF&K Fiberhallen Resultatformidling
460919
1 19-11-17
Kl. 14:48
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
DHF&K - AaB (2) Fiberhallen Resultatformidling
830480
4 On 22-11-17
Kl. 18:00
Vinterserie - U13 Drenge L4 (05) 11M
Pulje 14
DHF&K - SIV Klokkerholm Stadion Resultatformidling
454404
2 03-12-17
Kl. 09:12
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
Voersaa IF (2) - DHF&K Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B Resultatformidling
454407
2 03-12-17
Kl. 09:48
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
DHF&K - Jetsmark IF Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B Resultatformidling
454412
2 03-12-17
Kl. 10:48
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
Tornby IF - DHF&K Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B Resultatformidling
454415
2 03-12-17
Kl. 11:24
U13 Drenge A/B (05) INDE
Pulje 43
DHF&K - Voersaa IF (1) Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B Resultatformidling
457021
2 03-12-17
Kl. 11:24
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
Aalbæk Stations IF - DHF&K Fiberhallen Resultatformidling
457026
2 03-12-17
Kl. 11:48
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
DHF&K - Hjørring IF Fiberhallen Resultatformidling
456376
2 03-12-17
Kl. 12:12
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
AaB - DHF&K AaB Hallen Resultatformidling
457029
2 03-12-17
Kl. 12:24
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
DHF&K - Bagterp IF Fiberhallen Resultatformidling
456378
2 03-12-17
Kl. 12:36
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
DHF&K - Løgstør IF AaB Hallen Resultatformidling
457031
2 03-12-17
Kl. 12:48
U17 Drenge A/B (01) INDE
Pulje 32
Team Østvendsyssel - DHF&K Fiberhallen Resultatformidling
456381
2 03-12-17
Kl. 13:12
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
DHF&K - Aabybro IF AaB Hallen Resultatformidling
456383
2 03-12-17
Kl. 13:36
U16 Piger A/B (02) INDE
Pulje 101
Trekroner/Skovsgård - DHF&K AaB Hallen Resultatformidling
460932
2 03-12-17
Kl. 14:12
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
AaB (1) - DHF&K AaB Hallen Resultatformidling
460934
2 03-12-17
Kl. 14:36
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
DHF&K - Vejgaard B AaB Hallen Resultatformidling
257555
2 03-12-17
Kl. 14:48
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
DHF&K - Skallerup/Vennebjerg IF Trekroner Landsbycenter Resultatformidling
257557
2 03-12-17
Kl. 15:12
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
Østervraa IF - DHF&K Trekroner Landsbycenter Resultatformidling
460937
2 03-12-17
Kl. 15:12
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
DHF&K - Fortuna Hjørring AaB Hallen Resultatformidling
257559
2 03-12-17
Kl. 15:36
U19 Drenge A/B (99-00) INDE
Pulje 30
DHF&K - Trekroner IF 98 Trekroner Landsbycenter Resultatformidling
460939
2 03-12-17
Kl. 15:36
Kvinder A (15+) INDE - Kval. række
Pulje 21
AaB (2) - DHF&K AaB Hallen Resultatformidling