Superligaen (2012)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
238430
1 16-07-11
Kl. 17:00
OB FC Nordsjælland Nature Energy Park 2-0
238433
1 17-07-11
Kl. 14:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 1-2
238429
1 17-07-11
Kl. 16:00
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 3-0
238431
1 17-07-11
Kl. 16:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 0-2
238428
1 17-07-11
Kl. 18:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 2-2
238432
1 Ma 18-07-11
Kl. 19:00
AGF Lyngby Ceres Park 2-1
238434
2 23-07-11
Kl. 17:00
Silkeborg Brøndby Mascot Park 0-1
238437
2 23-07-11
Kl. 19:00
FC København OB Telia Parken 2-2
238438
2 24-07-11
Kl. 14:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park 1-1
238435
2 24-07-11
Kl. 16:00
AaB AGF Aalborg Portland Park 2-1
238436
2 24-07-11
Kl. 16:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 0-1
238439
2 Ma 25-07-11
Kl. 19:00
HB Køge FC Midtjylland Capelli Sport Stadion 2-3
238441
3 30-07-11
Kl. 17:00
AGF OB Ceres Park 2-2
238445
3 30-07-11
Kl. 19:00
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 2-0
238440
3 31-07-11
Kl. 14:00
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 1-1
238444
3 31-07-11
Kl. 16:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 3-1
238442
3 31-07-11
Kl. 18:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 1-4
238443
3 Ma 01-08-11
Kl. 19:00
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park 1-0
238448
4 06-08-11
Kl. 17:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev 3-1
238446
4 06-08-11
Kl. 19:05
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 3-3
238450
4 07-08-11
Kl. 14:00
FC Midtjylland Lyngby MCH Arena, Herning 2-1
238451
4 07-08-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 2-1
238449
4 07-08-11
Kl. 16:00
HB Køge FC København Capelli Sport Stadion 2-4
238447
4 07-08-11
Kl. 18:00
OB Brøndby Nature Energy Park 2-1
238454
5 13-08-11
Kl. 17:00
AaB OB Aalborg Portland Park 2-1
238456
5 13-08-11
Kl. 19:00
FC København FC Midtjylland Telia Parken 2-0
238455
5 14-08-11
Kl. 14:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 1-1
238453
5 14-08-11
Kl. 16:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 2-2
238457
5 14-08-11
Kl. 18:00
FC Nordsjælland HB Køge Farum Park 2-0
238452
5 Ma 15-08-11
Kl. 19:00
Silkeborg AGF Mascot Park 1-1
238462
6 20-08-11
Kl. 17:00
OB Lyngby Nature Energy Park 3-1
238461
6 20-08-11
Kl. 19:00
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens 0-1
238460
6 21-08-11
Kl. 14:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 2-1
238463
6 21-08-11
Kl. 16:00
HB Køge Silkeborg Capelli Sport Stadion 3-0
238459
6 21-08-11
Kl. 18:00
AGF Brøndby Ceres Park 0-0
238458
6 Ma 22-08-11
Kl. 19:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 0-0
238464
7 27-08-11
Kl. 17:00
HB Køge AaB Capelli Sport Stadion 1-4
238467
7 28-08-11
Kl. 14:00
OB SønderjyskE Nature Energy Park 2-4
238468
7 28-08-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 4-0
238469
7 28-08-11
Kl. 16:00
FC København Silkeborg Telia Parken 2-1
238465
7 28-08-11
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 2-1
238466
7 Ma 29-08-11
Kl. 19:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 0-3
238475
8 10-09-11
Kl. 15:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion 0-1
238470
8 10-09-11
Kl. 17:00
Silkeborg OB Mascot Park 1-3
238474
8 11-09-11
Kl. 14:00
AaB FC Nordsjælland Aalborg Portland Park 1-2
238471
8 11-09-11
Kl. 16:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 1-3
238473
8 11-09-11
Kl. 18:00
Brøndby HB Køge Brøndby Stadion 5-0
238472
8 Ma 12-09-11
Kl. 19:00
AGF FC Midtjylland Ceres Park 4-2
238478
9 17-09-11
Kl. 17:00
HB Køge AGF Capelli Sport Stadion 0-2
238479
9 18-09-11
Kl. 14:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 2-0
238481
9 18-09-11
Kl. 16:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 0-2
238477
9 18-09-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 2-0
238476
9 18-09-11
Kl. 18:00
FC København AaB Telia Parken 2-0
238480
9 Ma 19-09-11
Kl. 19:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 4-3
238486
10 24-09-11
Kl. 15:00
Brøndby FC København Brøndby Stadion 1-2
238485
10 24-09-11
Kl. 17:30
AGF FC Nordsjælland Ceres Park 1-0
238482
10 25-09-11
Kl. 14:00
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 1-1
238483
10 25-09-11
Kl. 16:00
OB FC Midtjylland Nature Energy Park 1-4
238484
10 25-09-11
Kl. 16:00
SønderjyskE HB Køge Sydbank Park, Haderslev 0-0
238487
10 Ma 26-09-11
Kl. 19:00
AaB Lyngby Aalborg Portland Park 1-2
238488
11 01-10-11
Kl. 17:00
Silkeborg AaB Mascot Park 1-1
238492
11 02-10-11
Kl. 14:00
OB HB Køge Nature Energy Park 2-1
238491
11 02-10-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 1-0
238489
11 02-10-11
Kl. 16:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 1-0
238490
11 02-10-11
Kl. 18:00
FC København AGF Telia Parken 1-1
238493
11 Ma 03-10-11
Kl. 19:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning 1-0
238497
12 15-10-11
Kl. 17:00
FC Nordsjælland AaB Farum Park 1-0
238498
12 16-10-11
Kl. 14:00
Lyngby Silkeborg Lyngby Stadion 2-3
238496
12 16-10-11
Kl. 16:00
AGF OB Ceres Park 0-0
238494
12 16-10-11
Kl. 16:00
HB Køge SønderjyskE Capelli Sport Stadion 1-3
238495
12 16-10-11
Kl. 18:00
FC Midtjylland Brøndby MCH Arena, Herning 1-0
238499
12 Ma 17-10-11
Kl. 19:00
AC Horsens FC København CASA Arena Horsens 2-0
238501
13 22-10-11
Kl. 17:00
Lyngby AGF Lyngby Stadion 1-1
238503
13 23-10-11
Kl. 14:00
SønderjyskE AC Horsens Sydbank Park, Haderslev 1-4
238502
13 23-10-11
Kl. 16:00
HB Køge FC Midtjylland Capelli Sport Stadion 1-1
238505
13 23-10-11
Kl. 16:00
AaB OB Aalborg Portland Park 2-1
238504
13 23-10-11
Kl. 18:00
Silkeborg Brøndby Mascot Park 2-1
238500
13 Ma 24-10-11
Kl. 19:00
FC København FC Nordsjælland Telia Parken 1-3
238510
14 29-10-11
Kl. 17:00
AC Horsens Silkeborg CASA Arena Horsens 1-1
238507
14 30-10-11
Kl. 14:00
AGF HB Køge Ceres Park 2-0
238508
14 30-10-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Lyngby Farum Park 0-1
238509
14 30-10-11
Kl. 16:00
Brøndby AaB Brøndby Stadion 1-1
238511
14 30-10-11
Kl. 18:00
OB FC København Nature Energy Park 1-3
238506
14 Ma 31-10-11
Kl. 19:00
FC Midtjylland SønderjyskE MCH Arena, Herning 1-1
238516
15 05-11-11
Kl. 17:00
AaB AC Horsens Aalborg Portland Park 2-0
238515
15 06-11-11
Kl. 14:00
Silkeborg FC Midtjylland Mascot Park 4-1
238512
15 06-11-11
Kl. 16:00
FC København Lyngby Telia Parken 3-0
238513
15 06-11-11
Kl. 16:00
HB Køge FC Nordsjælland Capelli Sport Stadion 0-2
238517
15 06-11-11
Kl. 18:00
OB Brøndby Nature Energy Park 0-0
238514
15 Ma 07-11-11
Kl. 19:00
SønderjyskE AGF Sydbank Park, Haderslev 1-1
238520
16 19-11-11
Kl. 17:00
AC Horsens OB CASA Arena Horsens 0-1
238523
16 20-11-11
Kl. 13:30
Brøndby FC København Brøndby Stadion 2-1
238518
16 20-11-11
Kl. 16:00
FC Nordsjælland SønderjyskE Farum Park 2-0
238519
16 20-11-11
Kl. 16:00
Lyngby HB Køge Lyngby Stadion 2-2
238521
16 20-11-11
Kl. 18:00
FC Midtjylland AaB MCH Arena, Herning 1-3
238522
16 Ma 21-11-11
Kl. 19:00
AGF Silkeborg Ceres Park 0-2
238528
17 26-11-11
Kl. 17:00
OB FC Midtjylland Nature Energy Park 2-3
238526
17 27-11-11
Kl. 14:00
Silkeborg FC Nordsjælland Mascot Park 1-2
238524
17 27-11-11
Kl. 16:00
FC København HB Køge Telia Parken 2-1
238525
17 27-11-11
Kl. 16:00
SønderjyskE Lyngby Sydbank Park, Haderslev 3-1
238527
17 27-11-11
Kl. 18:00
AaB AGF Aalborg Portland Park 0-2
238529
17 Ma 28-11-11
Kl. 19:00
Brøndby AC Horsens Brøndby Stadion 0-1
238535
18 03-12-11
Kl. 17:00
Silkeborg AaB Mascot Park 4-2
238531
18 04-12-11
Kl. 14:00
FC Nordsjælland FC Midtjylland Farum Park 0-0
238532
18 04-12-11
Kl. 16:00
Lyngby AC Horsens Lyngby Stadion 1-2
238533
18 04-12-11
Kl. 16:00
HB Køge Brøndby Capelli Sport Stadion 1-1
238530
18 04-12-11
Kl. 18:00
FC København AGF Telia Parken 0-0
238534
18 Ma 05-12-11
Kl. 19:00
SønderjyskE OB Sydbank Park, Haderslev 0-4
238539
19 03-03-12
Kl. 17:00
AGF FC Nordsjælland Ceres Park 1-1
238538
19 04-03-12
Kl. 14:00
FC Midtjylland Lyngby MCH Arena, Herning 1-2
238536
19 04-03-12
Kl. 16:00
Brøndby SønderjyskE Brøndby Stadion 1-0
238537
19 04-03-12
Kl. 16:00
AC Horsens HB Køge CASA Arena Horsens 2-1
238541
19 04-03-12
Kl. 18:00
AaB FC København Aalborg Portland Park 1-1
238540
19 Ma 05-03-12
Kl. 19:00
OB Silkeborg Nature Energy Park 2-2
238545
20 10-03-12
Kl. 17:00
OB FC Nordsjælland Nature Energy Park 0-1
238544
20 11-03-12
Kl. 14:00
AaB Lyngby Aalborg Portland Park 1-0
238542
20 11-03-12
Kl. 16:00
FC København SønderjyskE Telia Parken 2-0
238543
20 11-03-12
Kl. 16:00
Silkeborg HB Køge Mascot Park 0-1
238546
20 11-03-12
Kl. 18:00
Brøndby AGF Brøndby Stadion 0-0
238547
20 Ma 12-03-12
Kl. 19:00
FC Midtjylland AC Horsens MCH Arena, Herning 4-1
238549
21 17-03-12
Kl. 17:00
AGF AC Horsens Ceres Park 1-3
238551
21 18-03-12
Kl. 14:00
Lyngby OB Lyngby Stadion 1-0
238550
21 18-03-12
Kl. 16:00
FC Nordsjælland Brøndby Farum Park 1-2
238553
21 18-03-12
Kl. 16:00
SønderjyskE Silkeborg Sydbank Park, Haderslev 2-4
238548
21 18-03-12
Kl. 18:00
FC København FC Midtjylland Telia Parken 0-0
238552
21 Ma 19-03-12
Kl. 19:00
HB Køge AaB Capelli Sport Stadion 1-1
238554
22 24-03-12
Kl. 17:00
AaB SønderjyskE Aalborg Portland Park 1-2
238555
22 25-03-12
Kl. 14:00
OB HB Køge Nature Energy Park 2-4
238557
22 25-03-12
Kl. 16:00
AC Horsens FC Nordsjælland CASA Arena Horsens 0-2
238559
22 25-03-12
Kl. 16:00
Silkeborg FC København Mascot Park 0-0
238556
22 25-03-12
Kl. 18:00
Brøndby Lyngby Brøndby Stadion 2-1
238558
22 Ma 26-03-12
Kl. 19:00
FC Midtjylland AGF MCH Arena, Herning 0-2
238564
23 31-03-12
Kl. 17:00
AC Horsens AaB CASA Arena Horsens 1-0
238563
23 01-04-12
Kl. 14:00
FC Midtjylland Silkeborg MCH Arena, Herning 2-2
238560
23 01-04-12
Kl. 16:00
Lyngby FC København Lyngby Stadion 1-3
238561
23 01-04-12
Kl. 16:00
FC Nordsjælland HB Køge Farum Park 2-0
238565
23 01-04-12
Kl. 18:00
Brøndby OB Brøndby Stadion 1-0
238562
23 Ma 02-04-12
Kl. 19:00
AGF SønderjyskE Ceres Park 1-3
238569
24 On 04-04-12
Kl. 18:30
AaB FC Midtjylland Aalborg Portland Park 1-2
238566
24 To 05-04-12
Kl. 14:00
SønderjyskE FC Nordsjælland Sydbank Park, Haderslev 1-0
238567
24 To 05-04-12
Kl. 16:00
HB Køge Lyngby Capelli Sport Stadion 1-4
238570
24 To 05-04-12
Kl. 16:00
Silkeborg AGF Mascot Park 2-1
238571
24 To 05-04-12
Kl. 18:00
FC København Brøndby Telia Parken 3-1
238568
24 Fr 06-04-12
Kl. 18:00
OB AC Horsens Nature Energy Park 0-1
238577
25 08-04-12
Kl. 15:00
AaB Silkeborg Aalborg Portland Park 3-1
238573
25 08-04-12
Kl. 17:00
FC Midtjylland FC Nordsjælland MCH Arena, Herning 1-1
238576
25 Ma 09-04-12
Kl. 14:00
OB SønderjyskE Nature Energy Park 1-1
238574
25 Ma 09-04-12
Kl. 16:00
AC Horsens Lyngby CASA Arena Horsens 0-0
238575
25 Ma 09-04-12
Kl. 16:00
Brøndby HB Køge Brøndby Stadion 1-1
238572
25 Ma 09-04-12
Kl. 18:00
AGF FC København Ceres Park 0-0
238582
26 14-04-12
Kl. 17:00
FC Midtjylland OB MCH Arena, Herning 2-0
238580
26 15-04-12
Kl. 14:00
FC Nordsjælland Silkeborg Farum Park 2-1
238578
26 15-04-12
Kl. 16:00
HB Køge FC København Capelli Sport Stadion 0-5
238579
26 15-04-12
Kl. 16:00
Lyngby SønderjyskE Lyngby Stadion 0-4
238583
26 15-04-12
Kl. 18:00
AC Horsens Brøndby CASA Arena Horsens 2-0
238581
26 Ma 16-04-12
Kl. 19:00
AGF AaB Ceres Park 1-1
238587
27 21-04-12
Kl. 17:00
AaB FC Nordsjælland Aalborg Portland Park 0-2
238588
27 22-04-12
Kl. 14:00
Silkeborg Lyngby Mascot Park 3-0
238589
27 22-04-12
Kl. 16:00
FC København AC Horsens Telia Parken 2-1
238584
27 22-04-12
Kl. 16:00
SønderjyskE HB Køge Sydbank Park, Haderslev 2-1
238585
27 22-04-12
Kl. 18:00
Brøndby FC Midtjylland Brøndby Stadion 0-2
238586
27 Ma 23-04-12
Kl. 19:00
OB AGF Nature Energy Park 1-2
238593
28 28-04-12
Kl. 17:00
FC Nordsjælland AGF Farum Park 5-3
238592
28 29-04-12
Kl. 14:00
Lyngby FC Midtjylland Lyngby Stadion 1-2
238590
28 29-04-12
Kl. 16:00
SønderjyskE Brøndby Sydbank Park, Haderslev 3-3
238591
28 29-04-12
Kl. 16:00
HB Køge AC Horsens Capelli Sport Stadion 2-1
238595
28 29-04-12
Kl. 18:00
FC København AaB Telia Parken 3-0
238594
28 Ma 30-04-12
Kl. 19:00
Silkeborg OB Mascot Park 1-1
238597
29 On 02-05-12
Kl. 18:00
AGF Lyngby Ceres Park 2-1
238596
29 On 02-05-12
Kl. 20:00
FC Nordsjælland FC København Farum Park 1-0
238598
29 To 03-05-12
Kl. 18:00
FC Midtjylland HB Køge MCH Arena, Herning 2-1
238599
29 To 03-05-12
Kl. 18:00
AC Horsens SønderjyskE CASA Arena Horsens 5-0
238600
29 To 03-05-12
Kl. 20:00
Brøndby Silkeborg Brøndby Stadion 3-2
238601
29 To 03-05-12
Kl. 20:00
OB AaB Nature Energy Park 1-2
238604
30 05-05-12
Kl. 17:00
Lyngby FC Nordsjælland Lyngby Stadion 0-2
238603
30 06-05-12
Kl. 14:00
HB Køge AGF Capelli Sport Stadion 1-3
238605
30 06-05-12
Kl. 16:00
AaB Brøndby Aalborg Portland Park 1-0
238606
30 06-05-12
Kl. 16:00
Silkeborg AC Horsens Mascot Park 0-1
238607
30 06-05-12
Kl. 18:00
FC København OB Telia Parken 1-1
238602
30 Ma 07-05-12
Kl. 18:00
SønderjyskE FC Midtjylland Sydbank Park, Haderslev 1-1
238613
31 12-05-12
Kl. 14:00
AC Horsens FC Midtjylland CASA Arena Horsens 2-1
238610
31 13-05-12
Kl. 14:00
Lyngby AaB Lyngby Stadion 3-2
238608
31 13-05-12
Kl. 16:00
SønderjyskE FC København Sydbank Park, Haderslev 2-2
238609
31 13-05-12
Kl. 16:00
HB Køge Silkeborg Capelli Sport Stadion 1-3
238612
31 13-05-12
Kl. 18:00
AGF Brøndby Ceres Park 5-1
238611
31 Ma 14-05-12
Kl. 19:00
FC Nordsjælland OB Farum Park 0-0
238614
32 20-05-12
Kl. 16:00
FC Midtjylland FC København MCH Arena, Herning 1-0
238615
32 20-05-12
Kl. 16:00
AC Horsens AGF CASA Arena Horsens 3-1
238616
32 20-05-12
Kl. 16:00
Brøndby FC Nordsjælland Brøndby Stadion 0-1
238617
32 20-05-12
Kl. 16:00
OB Lyngby Nature Energy Park 4-0
238618
32 20-05-12
Kl. 16:00
AaB HB Køge Aalborg Portland Park 1-0
238619
32 20-05-12
Kl. 16:00
Silkeborg SønderjyskE Mascot Park 1-1
238620
33 On 23-05-12
Kl. 20:00
SønderjyskE AaB Sydbank Park, Haderslev 5-0
238621
33 On 23-05-12
Kl. 20:00
HB Køge OB Capelli Sport Stadion 1-1
238622
33 On 23-05-12
Kl. 20:00
Lyngby Brøndby Lyngby Stadion 1-0
238623
33 On 23-05-12
Kl. 20:00
FC Nordsjælland AC Horsens Farum Park 3-0
238624
33 On 23-05-12
Kl. 20:00
AGF FC Midtjylland Ceres Park 0-2
238625
33 On 23-05-12
Kl. 20:00
FC København Silkeborg Telia Parken 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222